اخبار اجتماعی
1396/11/17 14:11

کارگاههای تخصصی آموزشی کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی

کارگاههای تخصصی آموزشی کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی
در راستای بالا بردن سطح آگاهیهای علمی ، تخصصی و قضایی کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی کارگاههای تخصصی آموزش کارشناسان آغاز شد .
مهندس عباس رنجبر رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری در آغاز اولین دوره کارگاههای تخصصی آموزش کارشناسان که در سینما ناجی تبریز برگزار شد لزوم ارائه آخرین تکنیکها و فنون تخصصی را در همه رشته های کارشناسی یادآور شد و گفت : در دنیای علم و دانش و ارتباطات به روز کردن آموزش ها و تخصصها بیش از پیش ضروری است و علاوه بر آن استفاده از تجارب پیشکسوتان و اساتید دانشگاهها بسیار حیاتی است.


مهندس رنجبر با اشاره به تشکیل کمیته آموزش در کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی گفت : در این کمیته تعدادی از افراد صائب و صاحب نظر و مدرس حضور دارند و ان شااله سعی خواهد شد با تشکیل کارگروههای تخصصی آموزشی در همه رشته ها نیازسنجی آموزشی بعمل آید و کمیته آموزش پس از جمع بندی مسئول برپایی این کارگاههای آموزشی خواهد بود.

 مهندس حبیب اله عجمی یکی از متخصصان و پیشکسوتان کانون کارشناسان آذربایجان شرقی بهینه سازی تهیه گزارش کارشناسی را مد نظر قرار داد و در جمع کارشناسان گفت : مطالعه دقیق پرونده های ارسالی از مراکز قضایی ، ارتباط با طرفین پرونده و استنباط و کشف حقیقت باید مدنظر همه کارشناسان باشد چرا که کارشناسان رسمی دادگستری هم امین دستگاه قضایی و هم مورد اعتماد و مورد وثوق افراد جامعه هستند و باید گزارش کارشناسی دقیق ، بی طرفانه ، به موقع ، شفاف و دور از هر گونه ابهام نوشته شود تا به محاکم قضایی کمک کند حقایق کشف شود و حق به حق دار برسد.

 وی از کارشناسان خواست که در معاینه و بازدید از محل تمام جوانب را در نظر بگیرند و در بررسی اسناد و اطلاعات صبور و دقیق باشند. دکتر رنجبر استادگروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تبریز نیز شیوه های صحیح گزارش نویسی و رعایت نکات سجاوندی را یادآور شد و گفت : در گزارش های کارشناسی نباید درهم ریختگی و عدم انسجام به چشم بخورد و روان نویسی درست نویسی و محتوای کارشناسی باید در ارائه گزارش های کارشناسی مدنظر قرار گیرد. وی با بررسی حدود 10 گزارش کارشناسی ارائه شده به محاکم قضایی نکات مبهم و اشکالات جزئی و کلی را یادآور شد.
 مهندس صفری رئیس کمیته آموزش کانون کارشناسان رسمی دادگستری نیز گفت: با توجه به نقش و اهمیت کارشناسان در امر قضاوت استفاده از دانش روز و کشف حقیقت تشکیل دوره های آموزشی به ویژه برای کارشناسان جوان و جدیدالورود و کمک به ارتقاء صلاحیتهای آنان در نظر گرفته شده است که تشکیل دوره های بهینه سازی تهیه گزارش کارشناسی و دوره مبانی حقوقی در تهیه گزارشهای کارشناسی از آن جمله اند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز