اخبار اجتماعی
1397/12/09 11:04

استاندار آذربایجان شرقی: از توانمندیهای کانون کارشناسان رسمی دادگستری استفاده می کنیم

استاندار آذربایجان شرقی: از توانمندیهای کانون کارشناسان رسمی دادگستری استفاده می کنیم
استاندار آذربایجان شرقی گفت: کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با کوله باری از دانش و تجربه بعنوان بازوی اصلی نظام قضائی اداری و بانکی استان عمل می کنند و من معتقدم که باید از توانمندیهای کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی به  نحو احسن استفاده می کنیم .

وی گفت: هر چقدر در امور قضائی، اداری و بانکی از نظریه های صائب کارشناسی استفاده شود شاهد حل و فصل بخشی از مشکلات خواهیم بود.

 دکتر محمد رضا پورمحمدی که در جمع رئیس هیات مدیره و جمعی از کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجانشرقی در کاخ استانداری سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود : باید استفاده از نظریات کارشناسی در همه سازمانها و نهاد و موسسات دولتی و خصوصی نهادینه شود و واقعیت این است که یکی از مشکلات جامعه ما استفاده کم از نظریات صائب اهل خبره و کارشناسی است . 

دکتر پورمحمدی افزود: استفاده از نظریات کارشناسی علاوه بر اینکه موجب کاهش خطا و اشتباهات در تصمیم گیری می شود به شفافیت امور نیز می انجامد و من معتقدم که خبرگان و کارشناسان باید پیش از این وارد صحنه ها شوند استاندار آذربایجانشرقی همچنین با تاکید بر اینکه باید ارجاعات کارشناسی دستگاههای دولتی و غیر دولتی از طریق کانون کارشناسان رسمی دادگستری صورت گیرد تا علاوه بر عدالت توزیع ارجاعات کارشناسی بین کارشناسان و ایجاد رویه هماهنگ و شفاف سازی حق و حقوق کانون کارشناسان نیز محفوظ بماند. 

در ادامه این نشست دکتر علی اکبر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به تاریخچه شکل گیری کانون گفت : شکل گیری کانون کارشناسان رسمی دادگستری در کشور به اوایل 1349 بر می گردد و خوشبختانه کانون کارشناسان رسمی دادگستری پس از تهران در شهر کهن و فرهنگ خیر و هنر پرور تبریز شکل گرفته است و امروز بیش از 1200 نفر کارشناس خبره و ممتاز که اکثرا از دانش آموختگان دانشگاههای معتبر کشور می باشند در کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان عضو هستند و خوشبختانه کارشناسان بعنوان بازوی اصلی و توانمند نظام قضائی، بانکی، اداری استان فعالیت می کنند. 

دکتر بالاگر افزود: تعداد رشته های کانون کارشناسان رسمی دادگستری حدود50 رشته بوده و شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری به  تدوین و طراحی رشته های جدید و صلاحیت های فنی جدید نیز اقدام کرده است. 

دکتر علی اکبر بالاگر افزود: برپائی کارگاههای تخصصی برای بالابردن سطح دانش روز کارشناسان با استفاده از اساتید دانشگاههای تبریز و قضات با تجربه دادگستری استان در جهت ارتقاء علمی کارشناسان و کاهش پرونده های انتظامی ، و انتشار فصلنامه تخصصی آموزشی آذرکارشناس و انتشار کتاب جامع اطلاعات 1200 نفر کارشناسان با صلاحیت های علمی و فنی مربوطه در کانون صورت گرفته است .

در جلسه همچنین دکتر عزیز امن اللهی معاون قضائی دادگستری آذربایجان شرقی کارشناسان رسمی دادگستری را بازوی نظام قضائی دکتر عزیز امن اللهی عدالت و احقاق حقوق مردم در سالم سازی جامعه است و کارشناسان با ارائه نظرات خبره و صائب قضات را در کشف حقیقت یاری می دهند افزود: کارشناسان یکی از بال های مهم اجرای عدالت اند و نظرات دقیق و موشکافانه آنها می تواند از اطاله ی آئین دادرسی و تسریع مختومه شدن پرونده های قضائی با روشن شدن حقایق کمک کند.

 در این جلسه همچنین دکتر میرداود محامد خسروشاهی و مهندس پورمهدی معاون عمرانی سابق استاندار آذربایجان شرقی به ارائه نقطه نظرات کارشناسی پرداختند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز