اخبار اقتصادی
1395/08/04 15:41

آزادی دارایی های بانک صادرات توسط انگلستان

آزادی دارایی های بانک صادرات توسط انگلستان
وزارت دارایی انگلیس با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در پی تصمیم شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا دارایی‌های مسدود شده بانک صادرات ایران آزاد می‌شود.

وزارت دارایی انگلیس با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دارایی‌های مسدود شده بانک صادرات ایران آزاد خواهد شد.

وزارت دارایی انگلیس در این اطلاعیه اعلام کرد که شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا در اصلاحیه جدید خود اسامی بانک صادرات ایران و بانک صادرات «پی اِل سی» را که شعبه لندن این بانک ایرانی است از فهرست مؤسساتی که دارایی آنها به دلیل ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران مسدود شده بود، خارج کرد.

گفتنی است که شورای اتحادیه اروپا در تاریخ بیستم آوریل ۲۰۱۶ اصلاحیه قانون شماره ۲۰۱۶/۶۰۳ مصوبه شورای اجرای مقررات اتحادیه اروپا را در نشریه رسمی این اتحادیه منتشر کرد.

طبق این اصلاحیه، تحریمهای مالی اِعمال شده علیه بانک صادرات ایران و بانک صادرات «پی اِل سی» تا تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۱۶ به قوت خود باقی می‌ماند. حال با گذشت دو روز از آن تاریخ، بانک صادرات ایران و بانک صادرات «پی اِل سی» دیگر مشمول محدودیتهای وضع شده در این قانون از جمله مسدود بودن اموال نیستند.

شایان ذکر است که شورای مقررات اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۲ مقرره‌ای را به تصویب رساند که به موجب آن، دارایی‌های بانک صادرات ایران و شعبه لندن این بانک با ادعای ارتباط با پرونده هسته‌ای ایران مسدود شد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز