اخبار اقتصادی
1395/09/15 16:15

خودروهای خودران اپل

خودروهای خودران اپل
شرکت اپل برای اولین بار اعلام کرد درحال سرمایه‌گذاری روی پروژه ساخت خودرویی بدون راننده و خودران است.

براساس گزارش BBC، این شرکت در نامه‌ای به سازمان مقرات حمل و نقل آمریکا اعلام کرد برای سالها مشتاق توانایی‌های سیستم‌های خودکار از جمله در زمینه حمل و نقل بوده‌است. اپل در این نامه به فواید اجتماعی عرضه خودروهای خودران اشاره کرده‌است.

مدتها است که شایعه برنامه اپل برای تولید خودروهای خودران پخش شده‌است، اما این شرکت تا به امروز رسما این شایعات را تایید نکرده‌بود. با این همه شرکت فورد که خود قصد دارد تا سال 2021 خودروهای خودکارش را راهی جاده‌ها کند، گفته‌بود که اپل درحال ساخت خودرویی مشابه است.

اپل تاکنون چندین دامنه اینترنتی مرتبط با خودرو مانند apple.car و apple.auto را به ثبت رسانده‌است. به گفته سخنگوی این شرکت نامه اپل به سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا برپایه سرمایه‌گذاری سنگین این شرکت بر فراگیری ماشینی و سیستم‌های خودکار بوده‌است و با هدف کمک به تعریف بهترین شیوه‌ و عملکرد در صنعت خودروسازی نگاشته شده‌است.

این نامه پنج صفحه‌ای که توسط استیو کنر مدیر بخش محصولات اپل نوشته شده‌است، از قانون‌گذاران درخواست کرده‌است که قوانین دست و پاگیری برای آزمایش خودروهای خودران تصویب نکنند و با تولید‌کنندگان و تازه‌واردین به این حوزه برخوردی یکسان داشته‌باشند.

اپل همچنین درخواست کرده تا شرکت‌های دست‌اندرکار این صنعت داده‌های مربوط به تصادفات و حوادث مرتبط به آن را برای ایجاد تصویری شفاف‌تر و طراحی سیستم‌های ایمن‌تر، به اشتراک بگذارند،‌البته بدون اینکه حریم خصوصی فردی با به اشتراک‌گذاری این داده‌ها به خطر نیافتد.

شرکت گوگل درحال حاضر مشغول آزمایش خودروهای خودرانش در جاده‌ها است. شرکت تسلا نیز در ماه اکتبر اعلام کرد تمای خودروهای تولیدی‌اش از سخت‌افزار رانش خودکار برخوردار خواهند بود.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز