اخبار اقتصادی
1398/11/30 23:22

مهندس رضا پاشایی:نجات صنعت و تولید مهمترین دغدغه فکر من بوده است

مهندس رضا پاشایی:نجات صنعت و تولید مهمترین دغدغه فکر من بوده است
مهندس رضا پاشایی کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به باشگاه اندیشه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تبریز رفت و با اعضاشورای مرکزی این باشگاه دیدارو گفتگو کرد. 

در این نشست آقایان مهندس صابر قلیزاده و دکتر محمد فرج پور باسمنجی دو تن از دست اندرکاران باشگاه اندیشه های  فرهنگی و اجتماعی عصر جدید گزارشی از تشکیل خود جوش این باشگاه بدون گرایشات جناحی و در جهت کمک به رشد آگاهی های  مردم را در شرایط فعلی کشور ارائه کردند.


مهندس رضا پاشایی با اشاره به این نکته که تبریز پیشینه درخشانی در صنعت اقتصاد و تجارت کشورمان دارد گفت:تبریزیان صنعت گران و تجار خوش نام و خوش آوازه ای در طول تاریخ بوده، طوری که مجموعه تاریخی بازار تبریز به عنوان بزرگترین سازه تجاری آجری دنیا نشان ازتمدن بزرگ اقتصادی و فرهنگی در کره خاکی دارد.

وی گفت:تبریزی ها توانمندند و توان تولید هر نوع کالای صنعتی وتجاری در این دیار فرهنگ خیزو هنر پرور وجود داردو در روزگاری نه چندان دور دوسوم صنعت وتجارت و بازرگانی کشور منطقه آذربایجان بوده است.

مهندس پاشایی افزود:بیش از 50 درصد واحد های قطعه ساز کشور در آذربایجان شرقی فعال بوده و صنایع سبک و سنگین زیادی در شهر صنعتی تبریز استقرار یافته است، ولی متاسفانه به دلیل ضعف مدیریت هاو بی توجهی مسئولان ملی هم اکنون اکثر واحد های قطعه ساز و صنعتی با کمترین ظرفیت اسمی خود کار میکنند وواقعیت این است که ما می توانستیم باتوجه به توان تولید هر نوع کالای صنعتی در شهر صنعتی تبریز کارخانه های بزرگ خودرو سازی،اتومبیل سازی وحتی هواپیماسازی به راه می انداختیم ولی با توجه به چالش های داخلی و خارجی و سو مدیریت ها و کم توجهی مقامات ملی، از ظرفیت و پتانسیل این دیار مرد خیز استفاده کامل و کافی نشده است.
مهندس پاشایی گفت: برنامه اصلی من درصورت راهیابی به مجلس توجه به احیا صنعت و رونق کسب و کار خواهد بود . وی افزود: به دنبال تشکیل چند کسب و کار کوچیک و بزرگ در حوزه قطعه سازی هستیم و تلاش خواهیم کرد با آوردن سرمایه گذاران داخلی و خارجی به بازسازی و نوسازی و یا ایجاد واحد های جدید تولدی و صنعتی با محصولات تولیدی جهانی و بافکر صادرات این محصولات باشیم.

مهندس پاشایی گفت:هم اکنون بالای 97 درصد قطعات تراکتور در شهر صنعتی تبریز تولید میشود و علاوه برآن اکثر قطعات انواع شرکت های خودروسازی سبک و سنگین در تبریز تولید و یاامکان تولید و مهندسی معکوس این قطعات وجود داردو ان شاالله در صورت راهیابی به مجلس برای رونق کسب و کارهای صنعتی و تجاری واقتصادی دیار هنر خیز و فرهنگ پرور تبریز وآذربایجان شرقی قدم های موثری رابرخواهیم داشت. 

وی در ادامه این نشست به پرسش های شورای مرکزی باشگاه فرهنگی،اجتماعی و سیاسی  اندیشه های سیاسی عصر جدید تبریز در مورد مقوله هایی همچون توسعه، تکمیل زیر ساخت های صنعتی،اقتصادی و عمرانی و چالش های پیش روی صنعت و تولید پاسخ داد. 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز