اخبار علمی
1395/05/21 16:17

نسل دوم ساعت های هوشمند

نسل دوم ساعت های هوشمند
نسل دوم ساعت هوشمند اپل «Apple Watch ۲» در مقایسه با نسل قبلی، سرعت بالاتری داشته و عمر باتری آن طولانی‌تر است و با وجود اینکه ابعاد آن تغییر نکرده، به یک فشارسنج جدید مجهز است.

 اضافه شدن فشارسنجی که امکان تعیین و ارزیابی فشار هوا را فراهم می‌کند، ویژگی مهمی است که ساعت هوشمند اپل را به رقیب سرسخت خود، یعنی ساعت هوشمند Huawei که سال گذشته عرضه شد، یک گام نزدیک‌تر می‌کند. به اعتقاد اغلب تحلیلگران، نسل دوم این ساعت هوشمند در پایان سال جاری میلادی به همراه نسخه بروز شده نسل اول آن روانه بازار خواهد شد.

همچنین قرار است از پردازنده‌های پرقدرت تایوانی شرکت TSMC در ساعت هوشمند Apple Watch 2 استفاده شود تا توان پردازشی بیشتری در اختیار کاربران قرار گیرد.

به گزارش Mac Rumours، یک تحلیلگر مرتبط با زنجیره تامین شرکت اپل، تغییرات جدید ساعت هوشمند این شرکت را به شرح زیر اعلام کرد:

    کاهش ضخامت ساعت: قرار است نسل دوم ساعت هوشمند اپل، حدود 40 درصد نازکتر از نسل قبلی باشد

    افزایش وضوح تصویر صفحه نمایش: قرار است نمایشگرهای Micro-LED این ساعت با نمایشگرهای جدید AMOLED جایگزین شود

    افزایش طول عمر باتری: در نسل دوم این ساعت، افزایش ظرفیت باتری ساعت موجب افزایش طول عمر آن خواهد شد.

    تراشه بی‌سیم: این تراشه امکان برقراری ارتباطات اولیه را بدون نیاز به همگام شدن با یک گوشی iPhone برای کاربر فراهم می‌کند.

    افزایش حافظه درونی: قرار است نسل جدید ساعت هوشمند اپل، از فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی اطلاعات بهره ببرد.

    دوربین ویدیویی: این ویژگی امکان برقراری تماس‌های ویدیویی FaceTime را فراهم می‌کند.

    مدل‌های جدید: قرار است مدل‌های جدید این ساعت هوشمند با استفاده از موادی مانند تیتانیوم، پلاتین و حتی فلزات مایع ساخته شود.

    بندهای جدید از جنس مواد متفاوت: شرکت اپل اخیرا اختراع جدیدی را به ثبت رسانده است که در آن بند ساعت با استفاده از فیبرهای سبک بافته می‌شود و قادر است سیگنال‌های مختلفی را به کاربر منتقل کند.

    فشارسنج: این ابزار هوشمند جدید علاوه بر تشخیص میزان فشار اتمسفر می‌تواند تغییر سطح را تشخیص دهد و در نتیجه مسیرهای موردنظر برای ورزش کاربر را با دقت بیشتری شناسایی می‌کند.

    فناوری GPS: بهبود فناوری تشخیص موقعیت به معنای بهبود مسیریابی است.

به اعتقاد تحلیلگران احتمالا قیمت پایه نسل دوم ساعت هوشمند اپل نسبت به نسل قبلی، کاهش می‌یابد اما در این رابطه اطلاع دقیقی در دست نیست.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز