اخبار علمی
1395/07/28 19:53

فناوری نو در اینترنت ایران

فناوری نو در اینترنت ایران
مدیرعامل شرکت دیجی فای (DiGiFi) کره جنوبی اعلام کرد: فناوری «دیجی فای» ۶ آبان با حضور مقام‌های عالی‌رتبه و خبرگان صنعت مخابرات و ارتباطات ۲۵ کشور جهان از جمله کارشناسان ارشد ایرانی در سئول پایتخت کره جنوبی رونمایی می‌شود.

 «هان مان کی» (Han Man Ki) با اعلام این خبر گفت: این فناوری با بهره‌گیری از از ارتباط ماهواره‌ای، دسترسی به اینترنت وای فای (wi-fi) ارزان و پرسرعت در همه مناطق حتی نقاط فاقد زیرساخت را فراهم می‌کند.


این قرارداد میان شرکت صاحب تکنولوژی «دیجی فای» کره جنوبی و شرکت ایرانی آی.سی.سی.اُ (ICCO) در زمان سفر رئیس‌جمهوری کره جنوبی به ایران در نیمه اول اردیبهشت ماه 95 منعقد شد.

وی ادامه داد: در این مراسم از ویژگی‌های منحصر به‌فرد و زوایای پنهان این فن‌آوری که انقلابی در بخش اینترنت محسوب می‌شود، پرده‌برداری خواهد شد.

«هان مان کی» در تشریح مشخصات این فن‌آوری، به سهولت و سرعت اجرای این تکنولوژی اشاره کرد و گفت: کاهش چشمگیر در سرمایه‌گذاری‌های اولیه، عدم نیاز به مودم، فیبرنوری، شبکه، دکل مخابراتی و تجهیزات پرهزینه سخت‌افزاری از ویژگی‌های این فن‌آوری است.

وی افزود: فناوری «دیجی فای» توان گسترش و پوشش اینترنت وای فای به مناطق دور از دسترس روستایی و همچنین مناطق آسیب‌دیده از حوادث و بلایای طبیعی را در کوتاه‌ترین زمان و بالاترین کارایی دارد.

مدیر شرکت «دیجی فای» با بیان اینکه در این فن‌آوری امکان اتصال فرآیند عبور اطلاعات از دروازه‌های رسمی مخابراتی داخلی میسر است، تاکید کرد: فن‌آوری «دیجی فای» به‌زودی و همزمان با دیگر کشورها، در قالب سرمایه‌گذاری مشترک با طرف ایرانی، در بخش اینترنت مخابرات و ارتباطات ایران ورود خواهد کرد.

قرداد شرکت دیجی فای (Digifi) کره جنوبی و شرکت ایجاد ارتباطات بین‌الملل ایران برای اجرای این برنامه، 13 اردیبهشت ماه 95 در حاشیه سفر رئیس‌جمهوری کره به ایران امضا شد.

بر اساس آن، با استفاده از فناوری کره جنوبی، اینترنت مخابراتی در 18 هزار روستای ایران راه‌اندازی می‌شود.

مدیر شرکت «دیجی فای» در حاشیه این قرارداد در پاسخ به ایرنا گفت: مذاکرات دو طرف 6 ماه به طول انجامیده است و با استفاده از این فناوری می‌توانیم 18 هزار روستا را در مدت 1.5 سال به اینترنتی با سرعت 3.5 تا چهار گیگ بر ثانیه متصل کنیم.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز