اخبار علمی
1395/12/12 18:55

بدنه های نو و سخت تلفن های همراه

بدنه های نو و سخت تلفن های همراه
یک شرکت تولید کننده نانو، لایه محافظی برای تلفن‌های همراه به بازار عرضه کرده است که سطح نمایشگر به سختی الماس می‌شود تا گزند خراش و ترک خوردگی مصون بماند.

    مجله تلفن همراه (موبایل)

 ای‌پی‌اس پروداکت (APS Proudukte) نانومحصول جدیدی را به بازار عرضه کرد که اولین لایه محافظ شیشه تلفن‌های همراه کاملاً نامرئی است.

ProtectPax روی نمایشگر تلفن‌های همراه و تبلت‌ها قابل استفاده است و می‌تواند سطح این نمایشگرها را از خراش و ترک مصون دارد.

هرچند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها مزایای زیادی برای کاربران ایجاد کرده‌است، اما هنوز یک مشکل مشترک در تمام آن‌ها وجود دارد و آن حساسیت صفحه نمایشگر نسبت به خراش و شکسته شدن است.

در نتیجه اگر یک محصول گرانقیمت و تراز اول جهان در معرض یک جسم نوک تیز قرار گیرد به سادگی روی آن خراش خواهد افتاد. این خراش موجب می‌شود که کاربر نتواند به خوبی مطالب روی نمایشگر را بخواند.

همچنین اگر روی نمایشگر ترک ایجاد شود، مواد آلاینده و آب به راحتی وارد آن خواهد شد. برای حل این مشکل در حال حاضر از لایه‌های پلیمری روی نمایشگر استفاده می‌شود که این فویل‌ها نیز در برابر عوامل ایجاد کننده خراش‌های عمیق، مقاوم نیستند. از دیگر مشکلات این لایه‌ها، مرئی بودن آن و لطمه زدن به زیبایی تلفن همراه است.

نانوپوشش ProtectPax یک لایه نامرئی است که از سطوح به خوبی محافظت می‌کند. این نانوپوشش قادر است مقاومت نمایشگر را 600 درصد افزایش دهد.

در واقع با استفاده از این نانوپوشش، نمایشگر به سختی الماس خواهد شد و اگر با نوک تیغ موکت‌بری روی تلفن همراه کشیده شود یا با نیرویی برابر 6 کیلوگرم روی نمایشگر فشار وارد شود، نمایشگر مقاومت خواهد کرد.

نانوذرات به کار رفته در این پوشش، یک شبکه بلوری روی شیشه ایجاد می‌کنند و ساختار مولکولی آن را تغییر می‌دهند. این نانوپوشش لکه و اثر انگشت را نیز به خود نمی‌گیرد. همچنین دربرابر باکتری‌ها مقاوم است، به طوری که با استفاده از پرتو فرابنفش خورشید می‌تواند گونه‌های فعال اکسیژن ایجاد کند و در نهایت 99 درصد از میکرواورگانیسم‌ها را از بین ببرند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز