اخبار علمی
1395/12/24 13:18

کت هوشمند گوگلی

کت هوشمند گوگلی
شرکتی به نام لوی کت هوشمندی با کمک گرفتن از فناوری شرکت گوگل ابداع کرده‌است که می‌تواند افراد را بدون نیاز به نگاه کردن مداوم به گوشی، آنلاین نگه‌دارد.
براساس گزارش گیزمگ، این کت که کت کامیوتر ترکر نام دارد،‌به معنی واقعی واژه هوشمند در قرن بیست و یکم،‌ هوشمند است. این کت به گونه ای طراحی شده‌است که می‌تواند ارتباط فرد با گوشی‌اش را بدون نیاز به نگاه مداوم به گوشی و یا بدون نیاز به تجهیزات جانبی مانند ساعت هوشمند حفظ کند.
این کت در نگاه اول شبیه به هر کت ساده‌ای است که افراد شاید به صورت روزانه به تن کنند. اما در واقع این کت اولین لباسی است که فناوری پروژه ژاکارد گوگل را به همراه دارد، فناوری که درون تار و پود پارچه کت بافته شده‌است. این لباس دارای دکمه‌ سردستی است که درون آن کلید‌های الکترونیکی قرار گرفته‌اند. زمانی که این دکمه برداشته شود می‌توان کت را مانند هر لباس عادی دیگری شستشو داد.

به نظر می‌آید گوگل و لوی این کت را با هدف استفاده دوچرخه‌سواران طراحی کرده‌اند تا بتوانند از آن برای انجام فعالیت‌هایی مانند مسیر‌یابی، دسترسی به آرشیو موسیقی، و یا خاموش کردن گوشی موبایل استفاده کنند و تمامی این فعالیت‌ها با حرکت دادن دست در برابر دکمه سردست کت عملی می‌شود.

تولید این کت ابتدا در سال 2016 یعنی یک سال پس از اعلام آغاز پروژه ژاکارد گوگل اعلام شد، اما شرکت لوی به تازگی قیمت فروش این کت و زمان عرضه آن را اعلام کرده‌است که به گفته این شرکت قرار است‌کت‌ها با قیمت 350 دلار و از فصل پاییز وارد بازار شوند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز