اخبار علمی
1396/03/01 14:47

شناسایی 1700گونه گیاهی جدید

شناسایی 1700گونه گیاهی جدید
کارشناسان محیط زیست از کشف بیش از ۱۷۰۰ گونه جدید گیاهی در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) خبر دادند.

به گفته کارشناسان در سال گذشته ۱۷۰۰ گونه جدید گیاهی از نوعی هویج گرفته تا گل‌های رز شناسایی شده است. همچنین نتیجه این ارزیابی حاکی از وفور گونه‌های گیاهی جدید و خطر ناشی از گونه‌های مهاجم و آفت‌هاست که گیاهان جهان را مورد هدف قرار می‌دهد.

کارشناسان اظهار داشتند: در این مطالعه ۱۱ گونه جدید گیاه مانیوک در برزیل کشف شد که به رشد گونه‌های بهتر برای میلیون‌ها نفر منجر می‌شود که در سراسر این منطقه استوایی به وجود آن وابسته هستند.

در این گزارش آمده است: بیش از ۲۸ هزار گونه گیاهی با کاربرد پزشکی ثبت شده‌اند. همچنین پیدا شدن گونه‌های جدید در سال گذشته موضوع معمولی است. اما مناطق بسیاری وجود دارند که کارشناسان در مورد آنها اطلاعات کافی ندارند.

این کارشناسان همچنین اظهار داشتند: در آینده گونه‌های گیاهی جدیدی کشف می‌شوند و امیدواریم طی همکاری با دولت کلمبیا مناطق جدیدتری از این کشور را بررسی کنیم که از متنوع‌ترین مناطق جهان به لحاظ زیستی به حساب می‌آید.

این یافته‌ها اطلاعات جدید را برای کمک به حفظ گونه‌های گیاهی ارائه می‌کند هر چند طبق بررسی کارشناسان در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۰ درصد تمامی گیاهان در معرض خطر انقراض بوده‌اند.

این گزارش حاکی از آن است که آفت‌ها، بیماری‌ها و گونه‌های مهاجم همچنان به گیاهان آسیب می‌زنند و در صورتی که این روند متوقف نشود در سال به بخش کشاورزی جهان بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار هزینه وارد می‌کند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز