اخبار علمی
1396/05/21 21:08

تحصیل رایگان رتبه های زیر هزار در دانشگاه آزاد

تحصیل رایگان رتبه های زیر هزار در دانشگاه آزاد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از تخفیف شهریه کامل و تحصیل رایگان رتبه‌های زیر هزار در این دانشگاه خبر داد.
علیرضا رهایی روز شنبه در همایش تقدیر از رتبه‌های برتر کنکور سراسری افزود: ‌نخبگان و دانشجویان با استعداد سرمایه‌های اصلی به شمار می‌آیند و امروز اقتدار به معنای قدرت‌های نظامی و تجهیزات نیست بلکه به معنای نیروهای انسانی، خلاق و توانمند است یعنی هر کشوری که دارای چنین اقتداری باشد به پیشرفت خواهد رسید.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در این سه دهه‌ای که از انقلاب اسلامی می‌گذرد، توانسته‌ایم در عرصه‌های مختلف علمی به رتبه‌ها و مقام‌های خوبی دست پیدا کنیم، در حالیکه در دهه‌های 40 و 50 هیچ نام و نشانی از ایران در مسابقات و المپیادهای علمی و دانشگاهی نمی‌بینیم.

رهایی ادامه داد: دانشگاه آزاد به نخبگان و دانشجویان با استعداد ارج می‌نهد و تسهیلات و امکانات خوبی را برای دانشجویان با استعداد در این دانشگاه در نظر گرفته‌ایم. یعنی رتبه‌های زیر هزار یا دو هزار از طریق کمک‌های معمول تسهیلاتی را برای آنها در نظر گرفته‌ایم. رتبه‌های زیر هزار از تحصیل رایگان یا تخفیفات ویژه برای تحصیل در دانشگاه آزاد بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: پژوهش عامل اصلی پیشرفت است و امیدوارم که شما دانشجویان نخبه و با استعداد بتوانید از طریق پژوهش کشورمان را به پیشرفت‌های خوبی برسانید.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم گفت: هدف از این برنامه معرفی دانشگاه آزاد به رتبه‌های برتر و تسهیلاتی که به آنها ارائه می‌دهد، است.

امیررضا شاهانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد با بیش از 520 واحد دانشگاهی و حدود یک و نیم میلیون جمعیت دانشجویی بزرگترین دانشگاه کشور است، اظهار کرد: سیاست فعلی دانشگاه ارتقای کیفیت این مجموعه است و باشگاه پژوهشگران و نخبگان که در دانشگاه وجود دارد، به پذیرش نخبگان و محققان برتر می‌پردازد که مقام‌های زیادی هم هر ساله در زمینه ربوکاپ و دیگر زمینه‌های علمی کسب می‌کنند.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درباره تسهیلاتی که دانشگاه به رتبه‌های برتر ارائه می‌دهد، گفت: رتبه‌های زیر هزار در سه زیرگروه فنی مهندسی، پزشکی و انسانی از تسهیلات این مجموعه برخوردار می‌شوند، در رتبه‌های زیر هزار غیر پزشکی از تخفیف شهریه 100 درصد برخوردار می‌شوند و در رتبه‌های بین هزار تا 2 هزار، 50 درصد تخفیف برای آنها در نظر گرفته شده است.

شاهانی با اشاره به اینکه رتبه‌های پزشکی زیر 500، 50 درصد تخفیف دارند و معدل‌های بالای 17 به تمام دانشجویان تخفیفات تعلق می‌گیرد،افزود:برای ادامه تحصیل هم در مقاطع بالاتر بدون آزمون پذیرش می‌شوند و اگر در طول تحصیل موفق باشند برای استخدام هیات علمی اولویت دارند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز