اخبار
1399/06/18 16:16

دکتر مریم شریف زاده بازیگری حقوق دان

دکتر مریم شریف زاده بازیگری حقوق دان
دکتر مریم شریف زاده درکنارتدریس در رشته حقوق بین الملل و وکالت، بازیگری خلاق و آموزش یافته است که گفتگو با وی زاویه های جالبی از بازیگری و خلاقیت هنریش را نمایان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ندای بیصدا وی درباره شروع مسیر بازیگری اش گفت:سالها قبل به بازیگری علاقه داشتم وسازهایی هم نظیرپیانو و ویالون را مینواختم و علاقه به بازیگری باعث شد تا در دوره های آموزشی زیر نظر آقای فریدون جیرانی،خانم تاج بخش و آقای تینو صالحی دوره های بازیگری را بگذرانم. 

دکتر شریف زاده درباره توازن بین کارحقوق و تدریس و بازیگری تصریح کرد: در زندگی با برنامه ریزی  همیشه میشود موفق بود وبا برنامه ریزی در زندگی نیز توانستم هم به علایق خود در بازیگری و هم به بحث حقوقی و تدریس بپردازم. از سویی هیچ کدام از کارها باهم منافات ندارد و با برنامه ریزی صحیح و اصولی میتوان حتی بخش حقوقی مثل دادگاه و یا وکالت را در پرونده های قضایی با دووکیل پیش برد که هیچ کدام از دوکار باهم منافاتی نداشته باشد.

دکتر شریف زاده درباره وجود الگویی همچون حسام نواب صفوی که همزمان دو کار حقوقی و بازیگری را پیش میبرد افزود: وجود چنین افرادی نشان میدهد که میشود در هر دو کار به موازات هم پیش رفت . البته که اگر قرار برانتخاب باشد اولویت اول من حقوق و تدریس خواهد بود لیکن در بازیگری نیز باتوجه به شرایطی که در دوره آموزشی وجود داشت و باتوجه به هدف گذاری های انجام گرفته نهایت تلاشم را خواهم کرد تا هردو مورد به موازات هم پیش روند حتی اگر بازیگری حرف دلم باشد بازهم تمام تلاشم را خواهم کرد که هردو کار را باهم جلو ببرم.


وی درباره پر استرس بودن کارهای حقوقی وسختی کار بازیگری وآرامش پس از آن دو کار در زندگی شخصی خاطرنشان کرد: چون در کنار این دو کار موسیقی ومطالعه در حوزه های روانشناسی وورزش حرفه ای درباشگاه انجام می دهم ، و یا بامسافرت رفتن میتوان پس از کار سنگین حقوقی و بازیگری به آرامش فکری و تجدید قوای روحی  و جسمی دست یافت.

دکتر شریف زاده درباره فعالیت های اخیر هنری خود افزود:پس از کسب دوره های آموزشی وبا کسب تجربه در تئاتر،بازیگری جلوی دوربین را نیز درفیلم تلویزیونی شاید زندگی به تهیه کنندگی آقای محمد رشیدی و کارگردانی آقای برجی انجام دادم ودر عین حال چندین پیشنهاد سینمایی،تلویزیونی وشکبه نمایش خانگی شده است که در مراحل پیش تولید قرار گرفته اند که به زودی واردفازتولید خواهند شد که در حال بررسی گزینه های هنری میباشم تا بهترین انتخاب ها را داشته باشم.

وی درباره نقش خانواده در درک متقابل همزمان دو شغل و بازخورد های آنها بیان کرد: خانواده همیشه با درک و تشویق هایش مسیرآرامش بخشی را در محیط خانه برایم ایجاد کرده اند و به جاست از زحمات پدر و مادر عزیزم کمال تشکر را داشته باشم که دراین زمینه همکاری ویژه ای داشته اند تا بتوانم در هر دوعرصه فعالیت مثمر ثمری داشته باشم.از سویی رفافت اعضای خانواده باهم باعث شده است که محیط آرامش بخشی پس از فعالیت های سنگین در خانه ایجاد شود که قدردان پدرومادرعزیزم هستم.

دکتر شریف زاده درباره نقش مطالعه در هر دوحوزه حقوقی و بازیگری گفت: بشخصه یکی از علایق خاص خودم همیشه در زندگی مطالعه به اشکال مختلف بوده و در حوزه بازیگری نیز فیلم های روز را سعی کرده ام ببینم ودر کنارمطالعه کتاب های روانشناسی درحوزه بازیگری نیز مطالعه خودم را به روز نگه دارم.وتا قبل از دوره کرونا به تماشای تئاتر های مختلف میرفتم وبه شکل بصری نیز می آموختم.

وی در پاسخ به سوال اینکه جدیت کار حقوقی وشخصیت کار حقوقی و اینکه یک بازیگر باید تمام نقش ها را حتی در ژانرهایی نظیر کمدی اگر پیشنهاد شود بتواند ایفا کند آیا بازیگری این شخصیت جدی را دچار خدشه نمیکند تبیین کرد:با اینکه اشتراکات انسانی در مورد کار حقوقی و بازیگری وجود دارد واز بعد داستانی نیز میتوان مطالعه انسانی و روانشناختی فراوانی بین این مقوله داشت ولی تمام تلاشم را کرده ام که بین این دو کارحد و مرزها را داشته باشم. البته که  علاقه ام به فیلم هایی در ژانرهای جدی و دراماتیک بیشتراست اما یک بازیگر باید بتواند وقتی درقالب شخصیت های مختلف و ژانرهای متفاوت قرار میگیرد بتواند تمام توانایی های خود را نشان دهد ازسویی کمدی کار کردن به معنی این نیست که الزاما باید شخصیت کمدی داشته باشید زیرا محبوب ترین کمدی هادر جدی ترین موقعیت ها شکل میگیرد.

گفتگو توسط:امید شرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز