مصاحبه
1392/10/05 04:14

لذت شبهای یلدا با چله قارپوزی هاشم چاووشی

لذت شبهای یلدا با چله قارپوزی هاشم چاووشی
شب یلدا برای تبریزی ها خیلی وقت است که در کنار شب نشینی های خانوادگی خاطره بازیگری را به ذهن ها متبادر میکند که با درخشش در مجموعه نظیر باجناقلار( باجناقها) به عنوان یکی از بازیگران مطرح کشور نیز در  اذهان آذری زبانها ماندگار شده است. هاشم چاووشی سالها پیش در شب یلدا فیلم تلویزیونی چله قارپیزی(هندوانه شب یلدا) را با گروهی از هنرمندان آذری کار کرد و امسال نیز پس از سالها نسخه ای جدید از این داستان را به قاب جادویی شکه سهند آورد. حضور در پشت صحنه این نمایش باعث شد تا  علاوه بر گزارش تصویری از این مجموعه گفتگویی کوتاه با این هنرمند محبوب آذری  که تئاتر های موفقی هم  اجرا کرده داشته باشیم.

 آقای  چاووشی چند سالی بود چله قارپیزی تعطیل شده بود و مردم انتظار پخش نسخه  جدید را داشتند ، چطور شدبه فکر کار جدید افتادید؟
* پخش این فیلم تلویزیونی  تکراری نبود ، اگر  هم از قاب سیما تکراری پخش شد علت داشت، ما بعد از چله قاپیزی قدیم که سال 60 تولید شده بود ، چند تا فیلم چله قارپیزی ساختیم  که مردم هیچکدام آنها را قبول نکرده و انتقاد کردند که هیچکدام به چله قارپیزی اولی نمی رسد.س – از سریالها و مجموعه هایی که اخیرا در آنها بازی داشته اید و هنوز پخش نشده بگویید.
•    بعد از سریال  «سن سیز» ( بی تو) که  از شبکه سهند پخش شد،در پروژه های «نامزد» به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید عطالور نقش یکی از کاندیداهای مجلس بازی داشتم و بعد از آن در تله فیلم «اینجا تهران نیست» به کارگردانی میرمحمد جوزانی که در منطقه شبستر و تسوج فیلمبرداری شد نقش اصلی آن را به نام عزیز عهده دار بودم و در تله فیلم «توبه رسول ترک» به کارگردانی مهراب نوری زاده در نقش همسایه و رش سفید محله رسول ترک بودم و در تله فیلم «مهمان کوچولو» (کورپه قوناق) به کارگردانی میرقربانعلی طاهرفر در نقش هاشم بودم. و اکنون نیز در تمرین تئاتر «مشهدی عباد» و یا «او اولماسین بو اولسون» (او نباشد-این باشد) که برای اجرای عمومی آماده می شود.
 

س – در ایین کار نمایشی چه کسانی شمارا همراهی خواهند کرد؟ 
•    ناصر هاشمی و محمود ریاحی و خانم زیبا فرج الهی  مارا همراهی خواهند کرد.

س – برای جوانانی که علاقه مندی بازیگری هستند و اکنون در ابتدای کار هستند چه پیشنهاداتی دارید؟
•    بنده در طی 45 سال ، این تجربه را کسب کرده ام که در ایران مخصوصاً در منطقه آذربایجان ، نباید بازیگری بعنوان شغل در نظر گرفته شود و باید شغل دیگری معیشت فرد را تامین کند. جوانان بایستی بدنبال تحصیل و شغلی مناسب بوده ، و بعد از آن به بازیگری روی آورند چون بازیگری در مرحله دوم و سوم قرار دارد.

•    کلام آخرتان با مخاطبان چیست؟
 مابه تمامی جهانیان که به زبان آذری صحبت میکنند در هر جای دنیا که باشند ، درخدمت آنان بوده و هستیم وتا توان داریم برای شادی آن ها تلاش خواهیم کرد.

لازم به ذکر است چیله قارپیزی  امسال  با همکاری اداره کل  بهزیستی استان و با حضور ولی باقری به عنوان تهیه کننده و کارگردانی مشترک ولی باقری و کنعانی، به مدیریت تولیدی رسول عمرانی جلوی دوربین سعید محمد پناه رفت که در این نمایش علاوه بر هاشم چاووشی بازیگرانی نظیر عصمت عسگری ، افسانه آقانژاد ، بهزاد فرشباف ، شیرین واحدی به ایفای نقش پرداختند.


 

 مصاحبه  توسط :ندامقدم
عکس توسط :احد جعفری یقین

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

نویسنده : ناشناس  تاریخ : 1392/11/25 21:11

خیلی خوب بود

ناشناس
پاسخ
نویسنده : e تاریخ : 1397/04/25 13:13

لبخندسوالتعجبشیطانفرشتهسبزخمیازههیپنوتیزمتلفنوحشتناکناراحتقلبعصبانیگریهخرخونساکتخوشمزهدروغگوتماسعجلهچشمکخجالتمغرورخندهگلقهرمتفکرمنتظرکلافهراکنیشخندزبانعینکخنثیخوابدلقکاوهافسوسخداحافظشکستپلکماچنگرانابروشوخیابلهدستاوغزودباشتاییدبغلدلشکستهشرمندهقهقههبازندههورااضطرابگاوچرانرویامن نبودم

e
پاسخ
برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز