اخبار هنری
1396/03/30 05:26

شهرزاد 2 از راه رسید

شهرزاد 2 از راه رسید
درست یک سال و یک‌ماه و ۹ روز پس از پخش بیست و هشتمین و آخرین قسمت فصل اول، نخستین قسمت فصل دوم «شهرزاد» صبح دوشنبه ۲۹ خرداد روانه بازار شبکه نمایش خانگی شد و به انتظار علاقه‌مندان پایان داد.

 یکی از جنجالی‌ترین و در عین حال موفق‌ترین پروژه‌های تاریخ سینمای ایران که قرار بود تمام ماجراهای آن در یک فصل روایت و تمام شود، به ناچار به فصل دوم کشیده شد و برخی خبرهای تأییدنشده حکایت از آن دارد که فصل سوم هم در دست تولید است. شهرزاد که با ماجرای ازدواج اجباری شهرزاد و قباد آغاز شده بود، با ازدواج عاشقانه شهرزاد و فرهاد و البته مرگ بزرگ‌آقا دیوانسالار به پایان رسید. هر چند شیوه پایان‌بندی به‌گونه‌ای بود که می‌توان انتظار داشت در فصل تازه اتفاق‌هایی شگفت‌تر از گذشته رخ بدهد.

چهره‌های تازه، نقش‌های تازه
با کنار رفتن بزرگ‌آقا از روند طراحی و شکل‌گیری توطئه‌ها و رویدادها، حالا همه راه‌ها به قباد ختم می‌شود که وارث عموی خود است؛ او باید شیرین را تیمار کند و البته مراقب توطئه‌های دیگران هم باشد. از سوی دیگر، زندگی عاشقانه شهرزاد و فرهاد بعید است به همین شکل ادامه پیدا کند و ورود قباد به ماجراها سرنوشتی دیگرگون برای قهرمانان داستان رقم می‌زند. آنچه از شواهد و قرائن برمی‌آید اینکه دوستداران شهرزاد از این پس هر دوشنبه باید منتظر ادامه داستان باشند.

پس از آنکه پایان بازی علی نصیریان و چند بازیگر دیگر در شهرزاد قطعی شد، حسن فتحی در مقام کارگردان و همکار نغمه ثمینی فیلمنامه‌نویس سراغ چند بازیگر و شخصیت دیگر رفت. ازجمله بازیگران تازه شهرزاد2می‌توان به رضا کیانیان، امیر جعفری، آتنه فقیه‌نصیری و‌ رؤیا نونهالی اشاره کرد. ضمن اینکه شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی، پریناز ایزدیار، هومن برق‌نورد، گلاره عباسی، مهدی سلطانی سروستانی و... همچنان در داستان حضور دارند و ایفای نقش می‌کنند.

ماجرای امامی و صندق ذخیره فرهنگیان
یکی از مهم‌ترین دلایلی که فصل اول شهرزاد را به پایان زودهنگام و ناخواسته کشاند، به میان آمدن نام سرمایه‌گذار پروژه در پرونده سوءاستفاده مالی از صندوق ذخیره فرهنگیان بود. ماجرای گرفتن وام شبهه‌دار پای سیدمحمد امامی را وارد این پرونده پرحاشیه و جنجالی کرد و او از نخستین کسانی بود که به حکم دادستان بازداشت و زندانی شد. راه‌اندازی پویش «نه به شهرزاد» هم هیزمی بود بر آتشی که دامن شهرزاد و عوامل آن را گرفت و باعث شد فتحی برای مدتی هم که شده قید ادامه تولید را بزند.

با ادامه‌دار شدن بازداشت امامی و حاشیه‌سازی‌های سیدهادی رضوی به‌عنوان دیگر سرمایه‌گذار و شریک پروژه، شهرزاد عملا در آستانه رفتن به محاق همیشگی بود اما داستان به‌گونه‌ای پیش رفت که تولید با حضور جانشین سرمایه‌گذار از سر گرفته شد و البته امامی هم اواخر سال گذشته از زندان بیرون آمد تا کار بدون وقفه ادامه یابد. عوامل تولید از نخستین روزهای سال 96تاریخ پخش شهرزاد2را مشخص کردند و در شرایطی که بسیاری از پروژه‌های شبکه نمایش خانگی قربانی پخش نامنظم شده‌اند، سریال محبوب مردم درست در همان 29خرداد روانه بازار شد.

نتفلیکس؛ شاید وقتی دیگر
در شرایطی که پیش‌تر اعلام شده بود «شهرزاد2» همزمان با داخل ایران از شبکه‌های تلویزیونی معتبر خارجی نظیر نتفلیکس هم پخش می‌شود اما به‌نظر می‌رسد برنامه‌ریزی تهیه‌کنندگان پروژه فعلا به نتیجه مورد نظر نرسیده است. دوستداران این سریال محبوب و پربیننده در سراسر دنیا می‌توانند نسخه اینترنتی آن را با مراجعه به سایت شهرزاد تهیه و تماشا کنند. هر چند در نخستین ساعت‌های پس از پخش قسمت اول در بازار داخلی، نسخه قاچاق آن سر از سایت‌های غیرقانونی دانلود درآورد تا مشخص شود مافیای قاچاق به این سادگی‌ها تسلیم نمی‌شود.

نوشته شده توسط:میترابرزگری

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز