اخبار هنری
1397/10/20 10:03

رحیم شهریاری سفیر فرهنگی موسیقی آذربایجان ایران

 رحیم شهریاری سفیر فرهنگی موسیقی آذربایجان ایران
با این سوال ها شروع میکنیم چرا آلبوم جدید رحیم شهریاری با عنوان آذربایجان را حتما  باید شنید؟و یا چرا کنسرت رحیم شهریاری انقدر درسراسر ایران و حتی در جهان محبوب میشود؟
پاسخ را میتوان از برخورد مردمی و محبوبیت بی نظیر این ستاره موسیقی ایران و آذربایجان در کنسرت هایش دریافت.
شهریاری با گروهی کار میکند که آنها هم در جایگاه خودشان تخصص خاص موسیقی را دارند و نبض مخاطبان را به خوبی میشناسند. برای ماندگاری کارهای رحیم شهریاری در ذهن مخاطبان کافی است به آلبوم های او سری بزنید تا بدانید که محبوبیت وی درچه حد و اندازه ای است. کنسرت های او در منطقه های غیرآذری نشین نیز به شدت محبوب است و تلفیق جادویی موسیقی وصدای دلنشین رحیم شهریاری به خوبی مخاطبان غیر آذری را نیز درگیر میکند.
 در کنار آن شهریاری کارهایی نو در زمینه موسیقایی را در آلبوم های خود ارایه میدهد. هماهنگونه در کنسرت هایش از هر طیفی از خانواده ها را میتوانید ببینید، درآلبوم هایش نیز طیف کلی مخاطبان از هر قشری را راضی میکند و تنوع آلبوم آذربایجانش به شدت مخاطبان موسیقیایی را برای شنیدن یک آلبوم جدید و نوخرسند نگه میدارد.
رحیم شهریاری به واقع سفیر فرهنگی موسیقی آذربایجان ایران در خارج از کشور نیز هست و به خوبی در کنسرت های خارج از کشورش در کشورهایی نظیر کانادا و شهر های متعددآمریکا میتوانید حس و حال و خاطره بازی ایرانیان و برقراری ارتباط با کارهایش را از نزدیک تماشا کنید.
رحیم شهریاری به واقع همان است که باید باشد.یک ستاره از دل مردم که از بطن جامعه نیز برخواسته است. گاهی روی سن و اجراها ازحمایتش درباره ورزش سخن میگوید و برخی اوقات دغدغه های جامعه اش را با مردم و حاضران در میان آهنگ هایش به زبان می آورد. 
در خارج از کشور کنسرت های او محلی برای یادآوری موسیقی ناب و اصیل آذربایجانی است و این همان چیزی است که مخاطبان انبوه خارج از کشور با کارهای رحیم شهریاری تداعی خاطره نیز میکنند.
اما برای رسیدن به این جایگاه گروه موفق ،موسسه طنین جاویدان آراز هم نقش عمده ای دارند.از حمزه شهریاری برادر رحیم شهریاری که تهیه کنندگی کارهای او را در کنار هدایت گروه موسیقایی برعهده دارد تا تمام عوامل و گروه های پشت صحنه ای او متشکل از تیمی حرفه ای است که برای یک گروه موفق موسیقایی لازم است.
در کنار تمام عوامل حرفه ای ، آن چیزی که رحیم شهریاری را به یک سوپر استار تبدیل کرده، برخورد بی نظیر و مردمی اش در حین و بعد از اجراست. او با وجود خستگی های اجرابا تمام حاضران به خوبی و خوشرویی برخورد میکند وحرفها و پیشنهاد ها و انتقاد ها را پس از اجرا به  گوش جان میخرد.
اما نگاهی نیز به آلبوم جدید رحیم شهریاری به نام آذربایجان می اندازیم: پس از آلبوم های سنه گوره و منه گوره این آلبوم نیز با تفاوت ها فوق العاده در زمینه اجرا و با کاری حرفه ای به بازار موسیقایی آمده تا هم در ذهن علاقمندان موسیقایی جای گیرد و هم در بازار راکد موسیقی کاری نو را شاهد باشیم.
در این آلبوم کارهایی با سبک های متفاوت  در زمینه اجرا چه در عرصه شعر و ترانه و چه در عرصه موسیقی و صدا از رحیم شهریاری مواجه میشوید  که شما را کاملا غافلگیر خواهد کرد.
 
در آلبوم  اخیر شهریاری به کاری مثل آی خانم برمیخورید که ریتم موسیقیایی و  اجرای  رحیم شهریاری کاملا مخاطبان اصیل موسیقی را درگیر خاطره بازی هایی میکند که در آلبوم قبلی او کاری مثل علی بالا این خاطره هارا ایجاد کرد. در اثری  مثل اورگیم یارالیدیر(قلبم زخمی است) شما با مخاطبان موسیقی خاص آذربایجان مواجه میشوید که در آلبوم قبلی او کاری مثل مشدی عباد آن اثرگذاری را با مخاطبان داشت.

درآلبوم آذربایحان کاری مثل آیریلیخلار که با الهام گیری از موسیقی ترکی استانبولی است مخاطبان را غافلگیر میکند وکاری مثل مین بیرگجه (هزار و یک شب)و حادثه جوانان رابا خود همراه  می کند. شما با شنیدن کاری مثل تازا نقیل ( داستان جدید)  که به سبک موسیقی آی خانم تنظیم شده کاری تازه و نویی  را میشنوید. 
نکته مهم آلبوم آذربایجان این است که شما نمیتوانید در این آلبوم هم یک کار را به عنوان بهترین اثر انتخاب کنید،باید همه آلبوم آذربایجان را از ابتدا تا انتها بشنوید تا بتوانید نسبت به حس و حالتان بهترین کار رحیم شهریاری را در این آلبوم جستجو کنید.

نوشته شده: توسط :امید شرکت تبریزی   

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز