اخبار هنری
1398/11/17 18:29

فرهنگ سازی لاله گلرخ عربانی با قلم و اندیشه نابش

فرهنگ سازی لاله گلرخ عربانی با قلم و اندیشه نابش
لاله(رقیه)گلرخ عربانی در حرفه نویسندگی و فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی فعالیتش را آغاز کرده و فارغ التحصیل رشته تئاتر و بازیگری و کارشناسی فیلم نامه نویسی است.
وی در باره  تجارب کاریش به خبرنگار پایگاه خبری ندای بیصدا میگوید:اولین تجربه کاری من در فیلمنامه نویسی در تبیان فیلم زیر نظر مرحوم فرج الله سلحشور بود که با نوشتن سه اپیزود از شهیدی به نام شاهرخ ضرغام آغاز شد. 

گلرخ عربانی در مورد آثار نمایشیش می افزاید:ازمن آثاری  هچون نمایش نامه های  قصه یک دشت و مسیر روشنایی به کارگردانی ابراهیم حسن زاده روی صحنه رفت و فیلمنامه هایی همانند تشنه لب به کارگردانی احمدرضا احمدیان،خون بها به کارگردانی حامد علیزاده،سوگند به کارگردانی محمد حسین حقیقت ،بازگشت به کارگردانی احمدرضا احمدیان و بهشت زیر پای توست به کارگردانی النا مکاری برای شبکه های سراسری نیز به زودی برروی انتن میرود.
وی درباره کارهای جدیدش تصریح میکند:فیلمنامه هایی همچون انتقام عشق و الناز و سریال ده قسمتی به تهیه کنندگی محمد رشیدی که تهیه کننده فیلم بهشت زیر پای توست را نیز عهده داشتند ،برای سال جدید در دست نگارش دارم و همچنین فیلم سه ستاره به تهیه کنندگی فرهاد پاکنیا ،فیلم سینمایی به نام گلرخ به تهیه کنندگی و کارگردانی پرستو نصرتی اولین زن صدابردار ایران هم که اولین فیلمنامه من برای سینما می باشد هم مسیر پیش تولید را طی می کند.
 
لاله گلرخ  عربانی در مورد آثار درحال چاپش نیز میگوید:به استحضار می رسانم اولین چاپ کتاب نمایشنامه من نیز جز کارهایی است که در دست انجام می باشد.

نوشته شده توسط:توحید شرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز