اخبار ورزشی
1395/01/24 20:47

قرعه کشی مقدماتی جام جهانی روسیه

قرعه کشی مقدماتی جام جهانی روسیه
تیم فوتبال  ابران، با کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه همگروه شد. در گروه B این مسابقات هم استرالیا، ژاپن، عربستان، امارات، تایلند و عراق  قرار گرفتند که این گروه دشوار تر از گروه ایران به نظر می رسد.

س از قر‌عه‌کشی ر‌قا‌بت‌های انتخابی جا‌م جها‌نی برنامه این ر‌قا‌بت‌ها اعلام شد و در نخستین مصاف تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران یازدهم شهریور ماه در تهران به مصاف تیم ملی قطر می‌رود و پنج روز بعد در چین به مصاف تیم ‌ملی این کشور خواهد رفت.

پس از آن تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران در پانزدهم مهر ماه در ورزشگاه تاشکند مهمان ازبک‌ها است و پنج روز بعد باید در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل کره جنوبی به عنوان دیگر مدعی اصلی صعود به جا‌م جها‌نی از این گروه برود.

تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران 25 آبان ماه نیز میهمان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل سوریه خواهد بود.

برنامه کامل دور رفت به این شرح است:

11 شهریور 95:

ایران - قطر

16 شهریور 95:

چین - ایران

15 مهر 95:

ازبکستان - ایران

20 مهر 95 :

ایران - کره جنوبی

25 آبان 95 :

سوریه - ایران

دور برگشت

دیدارهای تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران در دور برگشت از تاریخ سوم فروردین سال 96 کلید می خورد.

ملی‌پوشان فو‌تبا‌ل ایران در این روز میهمان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل قطری‌ هستند پس از آن شاگردان کارلوس کی‌روش پنج روز بعد در تاریخ هشتم فروردین ماه در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل چین خواهند بود.

پس از آن تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران 23 خرداد ماه سال 96 میزبان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ازبکستان خواهد بود. پس از آن نهم شهریور ماه شاگردان کی‌روش میهمان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل کره جنوبی هستند.

در نهایت و در مسیر ر‌قا‌بت‌های مرحله نهایی انتخابی جا‌م جها‌نی ملی‌پوشان فو‌تبا‌ل ایران 14 شهریور ماه سال 96 در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل سوریه خواهند بود.

برنامه کامل رقابت‌های دور برگشت به این شرح است:

3 فروردین 96 :

قطر - ایران

8 فروردین 96 :

ایران - چین

23 خرداد 96:


ایران - ازبکستان

9 شهریور 96:


کره جنوبی - ایران

14 شهریور 96 :

ایران - سوریه


سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم‌های کره جنوبی، ژاپن و استرالیا شانس‌های اول برای صعود مستقیم به جام جهانی از قاره آسیا هستند.

کارلوس کی‌روش در خصوص هم‌گروهی ایران با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، قطر، چین و سوریه اظهار داشت: در وهله اول تیم‌های کره جنوبی، ژاپن و استرالیا شانس صعود به جام جهانی را دارند. پس از آن ایران این شانس را دارد که راهی جام جهانی شود. همچنین چین و ازبکستان با توجه به شرایطی که دارند امیدوار به صعود هستند.

وی با اشاره به سفرهای طولانی تیم ملی برای رویارویی با حریفان یادآور شد: سفرهای طولانی باعث می‌شود انرژی بازیکنان از بین برود و بازیکنان برای بازی‌های پیش رو خسته می‌شوند.

سرمربی تیم ملی فوتبال در مورد شرایط ایران، خاطرنشان کرد: ما باید تدارکات خوبی برای رفتن به جام جهانی در نظر بگیریم. همچنین باید سفرهای کوتاه را داشته باشیم تا بازیکنان صدمات کمتری متحمل شوند.

کی‌روش در خصوص هم‌گروهی با کره جنوبی تاکید کرد: کره جنوبی حریف بسیار قدرتمندی است. البته علاوه بر این تیم قطر هم شرایط خوبی دارد. ما نسبت به دوره گذشته تیمی جدیدتر هستیم و هم بازیکنان جوان و با استعداد را در ترکیب خود می‌بینیم که تجربه ندارند.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز