اخبار ورزشی
1399/04/06 23:14

سومین قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون

سومین قهرمانی تیم فوتسال مس سونگون
 تیم مس سونگون برای سومین بار فاتح لیگ برتر فوتسال شد.

به گزارش پایگاه خبری ندای بیصدا، تیم های مس سونگون ورزقان و گیتی پسند اصفهان از ساعت ۱۸ جمعه 6 تیرماه در سالن بدون تماشاگر پورشریفی تبریز بازی برگشت فینال لیگ برتر را برگزار کردند.
با توجه به شکست گیتی پسند در بازی رفت این تیم بازی را  هجومی آغاز کرد و صاحب  موقعیت گلزنی شد که آنها را از دست داد. حملات نصفه و نیمه گیتی پسندها و اداره بازی از سوی مس در ۱۰ دقیقه ابتدایی گلی در پی نداشت.

در ۱۰ دقیقه دوم نیمه اول مسی ها کم کم از فشار حملات گیتی پسند خارج شده و موقعیت هایی روی دروازه گیتی پسند ایجاد کردند تا اینکه مس توانست توسط میثم خیام در دقیقه ۱۴ و روی یک ضدحمله دروازه گیتی پسند را باز کند.
 پس از گل گیتی پسند باز هم سراپا حمله شد اما علیرضا صمیمی مثل دفعات قبل توپ های گیتی پسندی ها را دفع کرد تا اینکه دو دقیقه بعد از گل مس، گیتی پسند توسط مرتضی عزتی قفل دروازه میزبان را باز کرد و مزد برتری خود را گرفت. در حالی که بازی پس از این گل آرام دنبال می شد خطای گیتی پسندی ها، مس را صاحب یک ضربه مستقیم کرد که مهدی جاوید با شوتی دیدنی گل دوم مس را به ثمر رساند و بازی در نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.
در نیمه دوم فخیم در همان ثانیه ابتدایی روی یک ضد حمله می توانست گل سوم مس را به ثمر برساند که راه به جایی نبرد اما لحظاتی بعد میثم خیام گل دوم خودش و سوم مس را به ثمر رساند تا کار گیتی پسندی ها دشوار شود.گیتی پسند برای جبران گل خورده فشار حملات خود را بیشتر کرد که با درخشش صمیمی چند موقعیت از دست رفت تا اینکه سعید عباسی با یک شوت دیدنی گل دوم گیتی پسند را به ثمر رساند. تیز هوشی حسن زاده در ثانیه های پایانی و در حالی که مس یک بازیکن کمتر داشت گل تساوی این تیم را در پی داشت تا اصفهانی ها بازی را به وقت اضافه بکشانند.
در وقت های اضافه دو تیم بیشتر جانب احتیاط را رعایت کردند تا کار به ضربات پنالتی بکشد. در پنالتی ها نصیری، جاوید، فخیم، تقی زاده، آقاپور و شجری برای مس گلزنی کردند. برای گیتی پسند سنگ سفیدی، عزتی،حسن زاده، عباسی و والکس گلزنی کردند و برمشوری پنالتی خود را به تیرک زد تا مس برای سومین بار پیاپی قهرمان شود و تاریخ سازی کند.
در پایان بازی رضا افضل سرمربی مس سونگون با تبریک به مردم استان  در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری ندای بیصدا درباره بازی گفت: بازی بسیار سختی بود و طبیعتا انتظار این نوع بازی را از تیم حریف داشتیم آنها به نسبت بازی قبل بهتر شده بودند ولی خدا رو شکر توانستیم بازی را ببریم.
وی درباره وضعیت لیگ آینده و بازی های قهرمانی آسیا گفت: قطعا پس از قهرمانی در آینده در مورد تیم هم بررسی های لازم را انجام خواهیم داد.

مهدی جاوید آقای گل لیگ برتر با 31 گل زده در گفتگوی اختصاصی باپایگاه خبری ندای بیصدا تصریح کرد:بازی بسیار سنگین و پر فشاری را پشت سر گذاشتیم. البته در یک لیگ ماراتن گونه این فینال نیز قابل قبول بود.
وی با اشاره به حذف بازی های پلی آف افزود: بازی های پلی آف و وقفه چند ماه شرایط کرونایی کاملا اوضاع را سنگین کرده بود ولی خوشبختانه ازلیگ بعدی با حذف پلی آف بازی ها به شکل عادی در یک گروه و به صورت لیگ برگزار میشود تا عدالت رعایت شود.

یکی از مهمانان ویژه این دیدار درکنار محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران؛ جسین شمس سرمربی سابق تیم ملی ایران و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتسال بود.
شمس در گفتگو با ندای بیصدا با تجسین بازی دو تیم گفت:دوتیمی به فینال رسیده بودند که از بازیکنان باتجربه و ملی پوش بهره میبرند و استحقاق یک بازی جذاب را هم از هردوتیم داشتیم. 
وی با اشاره وضعیت تیم ملی فوتسال تصریح  کرد:قطعا بازیکنان تیم ملی در بستر یک لیگ پویا به آمادگی میرسند و خوشبختانه بازی های این دوره از لیگ نیز به آمادگی بازیکنان کمک کرد.

نوشته شده توسط: امید شرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز