اخبار اجتماعی
1399/02/20 23:13

شهرداری منطقه یک تیریز و سلب آرامش روانی ساکنان چای کنار تبریز

شهرداری منطقه یک تیریز و سلب آرامش روانی ساکنان چای کنار تبریز
کافی است گذرتان به چای کنار .پارک شمس تبریز.جنب پمپ بنزین.جاده نیمه احداث منتهی به پارک شمس بیفتد آن وقت آنجا با طرحی نیمه کاره از شهرداری منطقه 1 روبرو میشوید که گویی قرار بوده خیابان باشد ولی اکنون نیمه کاره رها شده و اصلا هم هدف از خیابان بودن آن مشخص نیست. 
به گزارش پایگاه خبری ندای بیصدا بوستان شمس تبریز از سال 1380 احداث شده و در محیطی آرام در حوالی چای کنار تبریز قرار گرفته است و ساکنان محل نیز در محیط امن و آرام آن دقایقی را میگذرانند. اما حدود سه ماه قبل راه میانبری در قسمت جنوبی بوستان احداث شد که آن راه و هدف از راه میانبر وسط بوستان نامعلوم بوده و عملا در مسیرانحرافی قرار گرفته و همانگونه هم نیمه کاره رها شده است.لازم به ذکر است  این بوستان که زیر نظر منطقه 1 شهرداری تبریز اداره می شود یکی از پروژه هایی است که  باعث شده تا فضایی امن و آرام برای ساکنان محل ایجاد شود تا دقایقی را در آنجا به استراحت مشغول باشند اما از حدود سه ماه قبل مسیری انحرافی با عنوان طرح راه میانبر وسط بوستان باعث شده تا در شرایطی که مسیر انتهایی نیز بسته است کاملا نیمه کاره و بدون هدف باقی بماند.

البته به گفته شاهدان عینی ماجرا عملا با توجه به اینکه مسیرهای انتهایی هم بسته است از نظر طرح ترافیک نیز حتی این راه میانبر در کاهش ترافیک شهر سودی نخواهد داشت و حتی باعث ازبین رفتن فضای سبز وبخش انتهایی بوستان شمس تبریز خواهد شد و در صورت عبور راه بوستان در میان ترافیک جای خواهد گرفت و اندک خانوار ساکن در منطقه نیز از فضای آرام بوستان محروم خواهند بود.یکی از ابهامات این طرح نیمه کاره و مبهم وجود واحد بسته ای است که در قسمت انتهایی بوستان واقع شده و این واحد بسته نیز مانع از تکمیل طرح وحتی تفهیم درست طرح در ارائه آن گشته است.
شاید مهمترین سوالی که برای هرعابری از منطقه به وجود بیاد این باشد که هدف کشیدن این راه که هیچ گونه سودی برای شهروندان ندارد چیست و پاسخ آن را شهرداری منطقه 1 باید بدهد.

به واقع این مسیر به گفته شهروندان امنیت پارک را نیز ازبین خواهد برد و کاملا شهروندان از آرامش خارج خواهند شد.
اما در مورد ارائه راهکار پیشنهادی، همشهریان میگویندباید ابتدای راه گرفته شود و شهرداری باید توضیح دهد که هدف شهرداری از اجرای این طرح چیست تا باتوجه به پاسخ سوال بتوان نسبت به عملکرد ارزیابی و راهکارارائه نمود.شهروندان به پایگاه خبری ندای بیصدا می گویند:شهرداری تبریز باید از اجرای طرح های آبکی و بدون مطالعه مناطق تحت امر خود ممانعت به عمل آورد.
یک کارشناس رسمی دادگستری گفت:حقیقت این است شهرداری برای ایجاد درامد با تخریب باغات برای تفکیک و صدور پروانه فضاهای سبز را از بین می برد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز