اخبار اجتماعی
1399/12/07 22:43

توسعه اصولی باسمنج و بستان اباد به شکوه جهانی تبریز می افزاید

توسعه اصولی باسمنج و بستان اباد به شکوه جهانی تبریز می افزاید
توسعه اصولی باسمنج و بستان اباد به شکوه جهانی تبریز می افزاید.
#اتصال بلوار ستار خان باسمنج به پلیس  راه تبریز تهران صورت گیرد

باحضور عضو شورای اطلاع رسانی استانداری اذربایجان شرقی ومدرس علوم ارتباطات دانشگاه نشست شورای اسلامی بستان آباد،شهردار،معاونین و کارشناسان شهرداری این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ندای بیصدا در این نشست دو ساعته که در تالار استاد شهریار ساختمان  بحران شهرداری بستان اباد انجام شد دکتر محمدفرج پور باسمنجی در باره شاخص های توسعه و نگاه مدیریت علمی شهری به این مقوله پرداخت و گفت:توسعه علاوه بر برنامه ریزیهای محلی و ملی باید با مشارکت و پشتیبانی مردم و استفاده از تمامی امکانات  مادی و معنوی صورت گیرد.

فعال فرهنگی و رسانه ای تصریح کرد:دو شهر باسمنج و بستان آباد که مشترکات فرهنگی و قومی دارند در شرق مرکز استان در مسیر فرایند توسعه و پیشرفت قرار گرفته اند و توسعه تبریز کهن و هزینه کرد اعتبارات ملی و محلی این کلانشهر بر رونق این دو شهر نیز کمک  شایانی کرده است.
فرج پور باسمنجی افزود: لزوم هماهنگی و برنامه ریزی مدیران شهری این شهر ها برای شتاب بخشیدن به روند روز افزون شرق کلانشهر تبریز ایجاب می‌کند با مدیریت برنامه ریزی شده جامعی با نگاه کلان حرکت شود.

پژوهشگرو مدرس رسانه ای و فرهنگی  تبیین کرد:هم اکنون علاوه بر شریانهای حیاتی ،با تلاش و همت استانداری و تدبیر دولت عملیات طرح چند هزار میلیاردی قطار برقی میانه تبریز در حال پایان است و خوشبختانه در بستان اباد و خاوران نیز ایستگاهها در حال تکمیل است و علاوه بر آن ایجاد شهرک خاوران و الصاق بلوار بزرگ خاوران به ورودی باسمنج صورت گرفته و آن شالله طرح ادامه بلوار ستارخان خروجی باسمنج با تعریض و دو بانده شدن جاده قدیم به پلیس راه تبریز تهران وصل خواهد شد و انتقال میادین تره بار مرکز استان و شهرکهای کیف و کفش و صنایع غذایی بر رونق شرق تبریز خواهد افزود.

دکتر فرج پور اضافه کرد:بستان اباد و باسمنج برای توسعه علاوه بر استفاده از ظرفیت های بالقوه  کلانشهر تبریز و امتیازات همجواری با مرکز مهم استان باید به سمت و سوی مشارکت های مردمی نیز حرکت کنند.

دراین  نشست یوسف نامور رییس و آقایان حسین عزت زاده،محمد اکرمی،داود فرهنگی،حسن باستان اعضا شورا و آقایان مهندسان دلیری،نوری زاده و اریانفر معاونین و کارشناسان شهرداری بستان اباد با ارایه گزارشهایی در زمینه های مختلف به ارایه عملکرد و دیدگاههای  خود پرداختند.مهندس مجید ممی زاده شهرداری بومی و جدید بستان اباد نیز در سخنانی با اشاره به اینکه بزودی دفتر جذب سرمایه گزاری و ارایه طرحهای  مختلف برای احداث با مشارکت مردمی و سرمایه گذاران سراسر کشور گشایش میابد آمادگی شهرداری را برای حمایت از سرمایه گذاران و ساخت طرح های عمرانی،گردشگری و تفریحی را اعلام کرد.


در این نشست همچنین مهندس آیدین استوارمعلم نابغه تبریزی که با روشهای ابتکاری و خلاقی خود توانسته است در سطح کشور رتبه اول قبولی تیزهوشان را در مقاطع ششم و نهم کسب کند به تشریح طرح خود پرداخت و گفت: یکی از اهداف موسسه هوش، استعداد و خلاقیت آیدین کشف دانش اموزان مستعدی که بدلیل نبود امکانات و بستر مناسب از مسیر موفقیت باز می مانند می باشد و نهایت تلاشمان را خواهیم کرد تا بتوانند بهترین خود شوند.

در پایان مقرر شد همایش مشاوره ای و مجازی برای انتخاب دانش آموزان مستعد ورودبه مدارس تیزهوشان در شهرستان بستان آباد توسط استاد ایدین استوار در سال آینده بر گزار شود.

نوشته شده توسط: امیدشرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز