اخبار اقتصادی
1394/08/23 13:33

خریداری گران‌قیمت‌ترین الماس برای کودک

خریداری گران‌قیمت‌ترین الماس برای کودک
الماس ماه آبی که ۱۲.۰۳ قیراط وزن داشته و براساس رنگ کمیاب آبی‌رنگش نامگذاری شده‌است، با قیمت تاریخی ۴۸.۴ میلیون دلار به فروش رسید.

براساس گزارش CNN، قیمت 48.4 میلیون دلاری الماس ماه آبی آن را به گرانقیمت‌ترین الماس در جهان تبدیل کرده‌است،‌زیرا به گفته دیوید بنت مسئول حراجی ساتبیز،‌این بالاترین قیمت به ثبت رسیده به نسبت وزن یک الماس است.

این فروش تاریخی که در حراجی ساتبیز در ژنو انجام شد، به خودی خود خبرساز بود،‌اما زمانی که خریدار موفق نام آن را به ماه آبی ژوزفین تغییر داد، خبر جنجالی‌تر از پیش شد، زیرا درست روز قبل از فروش ماه آبی، خریداری گمنام الماسی 16.08 قیراطی و صورتی رنگ را با قیمت 28.5 میلیون دلار خریداری کرد و نام آن را ژوزفین شیرین نهاد.

ژوزفین کیست؟

حراجی ساتبیز در ابتدا تنها اعلام کرد که الماس‌ها را خریداری از هنگ‌کنگ به دست آورده‌است، اما نام‌گذاری‌های عجیب و غریب الماس‌ها هویت حقیقی خریدار را افشا کرد. CNN تایید کرد که خریدار میلیاردری چینی به نام ژوزف لائو مالک شرکت املاک چاینیز استیت هولدینگ بوده‌است و وی این الماس‌ها را برای دخترش خریداری کرده‌است.

لائو پیش از این نیز سابقه خریداری الماس و تغییر نام آنها به نام دخترانش را داشته‌است. وی در سال 2009 الماس 7.03 قیراطی و آبی‌رنگی را به قیمت 9.48 میلیون دلار خریداری کرد و نام آن را ستاره ژوزفین گذاشت. در ماه نوامبر گذشته نیز وی الماس 9.75 قیراطی آبی رنگ دیگری را به قیمت 32.6 میلیون دلار خریداری کرده و آن را الماز زویی نامید. لائو همچنین سنجاق سینه‌ای از یاقوت برمه‌ای و الماس را به وزن 10.10 قیراط و به قیمت 8.34 میلیون دلار خریداری کرده و آن را زویی سرخ نامید.

لائو یکی از پرکارترین کلکسیونرهای هنری به شمار می‌رود و مالک پرتره 17.4 میلیون دلاری مائو‌زدونگ اثر اندی وارهول است. وی همچنین مرتفع‌ترین مرکز خرید هنگ‌کنگ را با نام The ONE به یاد نامزد سابقش بنا کرده‌است. وی صد و چهاردهمین مرد ثروتمند جهان به انتخاب فوربس است و ارزش تخمینی ثروت وی 9.8 میلیارد دلار برآورد شده‌است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز