اخبار اقتصادی
1395/03/16 13:02

سفرهای راهگشای اقتصادی

سفرهای راهگشای اقتصادی
هفته گذشته یک هیأت اقتصادی ۶۰ نفره از مدیران بخش خصوصی برای نخستین‌بار همراهی با وزیر امور خارجه در سفرهای بین‌المللی را تجربه کرد.

 سفر 4 روزه محمدجواد ظریف و هیأت اقتصادی همراه، 4 مقصد اروپایی داشت که در آن مذاکرات اقتصادی جایگاه مهمی از برنامه‌ها را اشغال کرده بود. محمدجواد ظریف رئیس هیأت دیپلماتیک ایران و محسن جلال‌پور سرپرست هیأت اقتصادی کشور در مذاکرات خود بر حل و فصل مسائل بانکی تأکید داشتند.

کشورهای لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی از روز دوشنبه تا پنجشنبه هفته گذشته میزبانی وزیر خارجه ایران و فعالان بخش خصوصی کشور را تجربه کردند. در جریان این سفر فعالان بخش خصوصی ایران در مذاکرات رودررو با فعالان اقتصادی این کشورهای اروپایی، راه‌های تقویت همکاری‌های اقتصادی را مورد ارزیابی قرار دادند.

محسن جلال‌پور رئیس اتاق ایران که سرپرستی هیأت اقتصادی را برعهده داشت، مهم‌ترین چالش پیش‌رو برای همکاری‌های مشترک اقتصادی با اروپا را مسائل بانکی دانست و اعلام کرد: «برای ما رفع مشکل بانکی در اولویت است. باید موانع مبادلات پولی را رفع کنیم. هر کشوری که در این زمینه پیشگام شود، جای پای محکمی در منطقه برای خود ایجاد خواهد کرد.»

محسن جلال‌پور این سفر را نخستین گام برای همراهی بخش خصوصی با وزیر خارجه در سفرهای بین‌المللی می‌داند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز