اخبار اقتصادی
1395/09/10 17:32

لغو روادید ایران و روسیه در 2017

لغو روادید ایران و روسیه در 2017
گردشگران ایران و روسیه با توافق مقامات وزارت خارجه دو کشور از سال ۲۰۱۷ می‌توانند براساس شرایط خاص بدون نیاز به روادید به دو کشور سفر کنند.

پیش‌تر قرار بود ویزای روسیه و ایران تنها برای کارکنان دولتی لغو شود اما با پیگیری‌های انجام شده در وزارت خارجه دو کشور، گردشگران دو کشور نیز می‌توانند بدون نیاز به ویزا به دو کشور ایران و روسیه سفر کنند.یوگنی ایوانف، رئیس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه با اعلام این خبر به خبرگزاری اسپوتنیک گفته است که براساس توافق جدید تهران و مسکو که در پنجمین نشست کمیسیون همکاری کنسولی دو کشور به‌دست آمد، از این پس گروه‌های گردشگران ۵ تا ۵۰ نفری که قصد سفر بین دو کشور را داشته باشند، برای مدت ۱۵ روز اقامت، نیاز به اخذ ویزا ندارند.

مایا لومیدز، رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه نیز در ارتباط با این توافق اعلام کرد: توافق جدید ایران و روسیه، موجب افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران به دو کشور خواهد شد، درست مانند اتفاقی که میان دو کشور چین و روسیه افتاد.
لومیدز در توضیح این توافق افزود: گروه‌های توریستی که حداقل 5‌نفر باشند، برای سفر به روسیه و بالعکس نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. البته تنها تعداد محدودی از مجریان تور در دو کشور مجاز به ارائه این تورها هستند و آژانس‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به تأیید طرفین برسند.

رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه ادامه داد: هرگونه تسهیل یا لغو ویزا بین کشورها موجب رونق گردشگری می‌شود. مایا لومیدز همچنین از افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران ایرانی به روسیه در 2 سال اخیر خبر داد و گفت: توافق اخیر لغو ویزای گردشگری بین دو کشور ایران و روسیه روند ورود گردشگران ایرانی به روسیه را بهبود می‌بخشد.

به گفته وی، حضور گردشگران ایرانی در روسیه به لطف راه‌اندازی پروازهای مستقیم به سنت‌پترزبورگ، مسکو و سوچی از تهران ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته که این رقم نشانه علاقه گردشگران ایرانی برای سفر به روسیه است.لغو روادید با 60کشور جهان از سال‌ها پیش مورد تأکید مقامات ایران بود و البته در روند بازنگری کشورهای هدف گردشگری ایران برای لغو روادید، مذاکرات تازه برای لغو ویزای سفر به کشورهای موجود در فهرست بازار هدف گردشگری ایران آغاز شده است و در نخستین گام ایران توانست نظر روسیه را برای لغو روادید گردشگری جلب کند و روس‌ها نیز اعلام کردند که اتباع دو کشور از سال 2017 می‌توانند بدون نیاز به روادید به کشورهای ایران و روسیه سفر کنند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز