بهداشت و سلامت
1395/03/24 17:15

اعلام تعرفه جدید پزشکان

اعلام تعرفه جدید پزشکان
معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: دبیرخانه شورای‌عالی بیمه تعرفه‌های درمانی سال ۹۵ را ابلاغ کرد.

محمد جهانگیری افزود:‌ شنبه از سوی معاون اول رئیس‌جمهور تعرفه‌های درمانی سال 95 ابلاغ شد و دیروز دبیرخانه شورای‌عالی بیمه آن را برای اجرا ابلاغ کرده است. البته تعرفه‌ها برای مؤسسات بیمه از 95/1/1 لازم‌الاجراست و از این تاریخ باید به پزشکان و مؤسسات پرداختی داشته باشد. وی ادامه داد: بر این اساس نرخ ویزیت در بخش دولتی و خصوصی 15درصد رشد کرده به‌طوری که ویزیت پزشک عمومی از 19به 22هزار تومان افزایش یافته است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: ویزیت پزشک متخصص از 30به 34500هزار تومان و ویزیت فوق‌تخصص از 38به 43هزار تومان افزایش یافته است. جهانگیری تصریح کرد: هزینه هتلینگ در بخش دولتی 23درصد و در بخش خصوصی 16درصد رشد کرده به این ترتیب در بخش دولتی از 108به 133هزار تومان و در بخش خصوصی از 310 به 360هزار تومان افزایش یافته است. وی گفت: هزینه حق‌العمل‌ها که با ضریب K محاسبه می‌شود، در بخش خصوصی و دولتی 5درصد رشد کرده به‌طوری که در بخش خصوصی از 38 به 40هزار تومان و در بخش دولتی از 8800 به 9240تومان افزایش یافته است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت:‌خدمات پاراکلینیک نیز با توجه به نرخ تورم در بخش خصوصی 12درصد رشد کرده و تمام این نرخ‌های اعلام شده در بخش سرپایی و بستری به تصویب رسیده و فقط نرخ هتلینگ و ویزیت در اولویت افزایش مناسبی قرار گرفته است. جهانگیری درباره برخی از پزشکان که از ابتدای فروردین نرخ ویزیت را افزایش داده‌اند نیز گفت:‌ اکنون باید دریافتی براساس این قانون باشد، اگر پزشکی بالاتر گرفته باید تعدیل کند و آنهایی که قانون را رعایت کرده و اخلاق مدار بوده‌اند باید از این پس این نرخ‌ها را رعایت کنند چون این قانون است.

    هرمعاینه باید چند دقیقه باشد؟

معــاون درمان وزارت بهداشــت می‌گویــد: اســتاندارد ویزیت در پزشکی مصوبه تعرفه سال94 هیأت‌وزیران برای پزشــکان عمومــی 15دقیقه، پزشــکان متخصــص 20دقیقه، پزشــکان فوق‌تخصص 25دقیقه و روانپزشــکان 30دقیقه تعیین شده اســت. محمد آقاجانی می‌افزاید: این مصوبه به همه مراکز درمانی ابلاغ شده است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز