بهداشت و سلامت
1395/05/11 14:34

عینک های مخصوص رفع اوتیسم

عینک های  مخصوص رفع اوتیسم
محققان دانشگاه استنفورد می‌گویند عینگ گوگل درکنار یک نرم‌افزاز تشخیص احساسات چهره می‌تواند به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند تا رفتارهای اجتماعی خود را بهبود ببخشند.

براساس گزارش یورونیوز، دانشمندان دانشگاه استنفورد آمریکا می‌گویند این تکنیک جدید به کودکان مبتلا به اوتیسم اجازه می‌دهد که احساسات مختلف را تشخیص و دسته‌بندی کنند تا به این شیوه احساسات افرادی که با آنها در ارتباطند را سریعتر تشخیص داده و با آنها وارد ارتباط شوند.

به گفته دنیس وال، مدیر آزمایشگاه دانشکده پزشکی استنفورد برنامه عینک اوتیسم به‌منظور آموزش کودکان مبتلا به اوتیسم است تا بتوانند مفاهیم احساسات چهره افراد را درک کنند. در این صورت کودکان می‌توانند زندگی اجتماعی فعال‌تری داشته‌باشند و اعتماد به نفس آنها افزایش پیدا می‌کند.

جولیان براون 10 ساله یکی از کودکان مبتلایان به اوتیسم است که در این درمان آزمایشی شرکت کرده‌‌است و می گوید: این وسیله به شما کمک می‌کند که احساسات را به راحتی تشخیص دهید.

نرم‌افزار مورد استفاده در این طرح از قابلیت تحلیل چهره و تشخیص عواطفی مانند شادی، خشم، اندوه و تعجب برخوردار است. به گفته کاتالین ووس مبتکر پروژه عینک اوتیسم ایده اصلی ساخت یک دستیار رفتاری است که بتواند احساسات و حالات چهره را تشخیص داده و برای فرد اوتیسمی نشانه‌های اجتماعی مرتبط با آن احساسات را ارسال کند. در این پروژه آزمایشی 100 کودک مبتلا به اوتیسم حضور دارند.

درصورتی که نتایج این آزمایش‌ها مثبت باشد، این محصول می‌تواند تا چند سال آینده به صورت تجاری در دسترس همگان قرار گیرد، فناوری پیشرفته‌ای که می‌تواند زندگی جولیان و دیگر کودکان مبتلا به اوتیسم را متحول سازد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز