اخبار علمی
1394/10/05 12:58

مزاحمت تلفنی از فضا

مزاحمت تلفنی از فضا
تیم پیک اولین فضانورد رسمی بریتانیا که اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برد، در توئیتر خود به اشتباهش اعتراف کرد، او از فضا برای خانمی در زمین مزاحمت تلفنی ایجاد کرده‌است.

براساس گزارش CNN، تیم پیک که 15 دسامبر وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شد و قرار است 6 ماه آینده را در این پایگاه به سر برد،‌ در توئیترش از خانمی که به اشتباه شماره او را از ایستگاه فضایی شماره‌گیری کرده‌بود،‌معذرت خواهی کرد.

وی به تازگی تلاش کرده بود با خانه‌اش تماسی تلفنی برقرار کند،‌اما بدون اینکه متوجه شود شماره را اشتباه گرفته‌بود و به محض اینکه خانمی گوشی را برداشت پیک به او گفت: الو! آنجا زمین است؟

پیک در توئیترش با ابراز پشیمانی از اشتباهش نوشت: می‌خواهم از خانمی که به اشتباه با خانه‌اش تماس گرفتم عذرخواهی کنم. این کار ایجاد مزاحمت نبود،‌تنها شماره را اشتباه گرفته‌بودم.

تیم پیک اولین فضانورد رسمی بریتانیا است که به ایستگاه فضایی قدم گذاشته‌است. فضانوردان بریتانیایی دیگری که پیش از این به ایستگاه سفر کرده‌بودند یا شهروند آمریکا بوده و در استخدام ناسا بوده‌اند و یا با هزینه شخصی به ایستگاه سفر کرده‌اند. پیک علاوه بر انجام آزمایش‌هایی تعیین شده در ایستگاه باید فعالیت‌های تجربی را در این پایگاه به اجرا بگذارد که با هدف تشویق نوجوانان به دانش طراحی شده‌اند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز