اخبار علمی
1395/08/01 11:55

حمله سایبری به وب سایت های محبوب

حمله سایبری به وب سایت های محبوب
تعدادی از وب‌سایت‌های محبوب جهان از جمله توئیتر و نتفلیکس روز جمعه ۲۱ اکتبر ۲۰۱۶ به واسطه حمله سایبری وسیع و بین‌المللی غیرفعال شدند.

براساس گزارش CNN، سایت‌هایی که به واسطه این حمله سایبری دچار اخلال شدند شامل توئیتر، اتسی، گیت‌هاب، وکس، اسپاتیفای، Airbnb، نتفلیکس و ردیت بوده‌اند.

DYN که مدیریت دامنه‌های وب‌سایت‌ها و روت ترافیک اینترنتی را به عهده دارد نیز با دو حمله محروم‌سازی از سرویس یا DDoS در سرور‌های DNS مواجه شد، حمله‌ای که با افزایش ترافیک وب‌سایت‌ها عملا آنها را غیرفعال می‌سازند.

این حمله وسیع توجه FBI را نیز به خود جلب کرد و این سازمان برنامه تجسس و تحقیقی را برای یافتن عوامل این حمله آغاز کرده‌است. همچنین مشاور رسانه‌ای کاخ سفید نیز اعلام کرد وزارت کشور آمریکا درحال نظارت بر این رویداد است.

به گفته Dyn، این حمله ساعت 7 صبح جمعه 21 اکتبر آغاز شده تا ساعاتی پس از آغاز کسی پی وقوع این حملات نبرده‌بود اما حملات همچنان ادامه پیدا کردند و تا عصر همان روز سومین حمله نیز آغاز شد. در نتیجه این حملات ابتدا کاربران سواحل شرقی آمریکا، و پس از آن کاربران اروپایی دچار اختلال در دسترسی به این وب‌سایت‌ها شدند.

تاکنون کسی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته‌است. یکی از مقامات آمریکایی اعلام کرد که دولت آمریکا تمامی احتمالات ممکن را مورد بررسی قرار خواهد داد. عصر روز 21 اکتبر نیز ویکی‌لیکس از طرفدارانش درخواست کرد تا حملات DDoS را متوقف کنند، با این همه هنوز مشخص نیست که آیا حامیان ویکی‌لیکس عامل ایجاد چنین حمله‌ای بوده‌باشند.

باوجود اینکه مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند این حملات تنها موجب کندی اتصال اینترنت در سواحل شرقی آمریکا شده‌است، اما خدمات‌رسانی وب آمازون نیز در زمان وقوع این حملات دچار اختلال شد.خدمات وب آمازون یا AWS مورد استفاده یک میلیون شرکت قرار دارد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز