اخبار علمی
1395/12/18 15:43

اولین خانه چاپی جهان

اولین خانه چاپی جهان
اولین خانه مسکونی چاپی جهان با کمک گرفتن از فناوری چاپگر سه‌بعدی در شهری در خارج از مسکو در کمتر از یک روز بنا شد.

براساس گزارش ساینس دیلی، این خانه که توسط شرکت نوپایی به نام آپیس‌کور ساخته شده‌است، در کمتر از 24 ساعت و با هزینه‌ای کمتر از 11 هزار دلار توسط یک چاپگر سه‌بعدی قابل حمل تکمیل شده‌است.

این چاپگر دیوارهای بتنی خانه را روی پی فلزی به صورت یک‌پارچه چاپ کرد و پس از آن چاپگر از ساختمان خارج شد و کارگران مابقی جزئیات خانه را با افزودن سقف و تمیزکاری فضای داخلی تکمیل کردند.

این شرکت قصد دارد با تغییر روند ساختمان‌سازی سنتی به چاپ سه‌بعدی خانه‌ها این روند را به پدیده‌ای سریعتر، پاک‌تر،‌کارامد‌تر و قابل اعتماد تر تبدیل کند تا وضعیت زندگی مردم در گوشه و کنار جهان بهبود یابد.

اولین نمونه از این فرایند چاپی،‌خانه‌ای دنج و 37 متر مربعی است که که ظاهری غیرعادی و منحنی دارد. دلیل انحنای نمای ساختمان این است که قابلیت چاپگر سه‌بعدی در چاپ مواد در هر شکل و حالتی را به نمایش بگذارد.

درون این خانه تمامی ویژگی‌های استاندارد یک خانه که به شیوه سنتی ساخته شده‌است وجود دارد. این خانه از یک سالن، دستشویی،‌اتاق نشیمن و آشپزخانه برخوردار است. آپیس‌کور برای تجهیز خانه با شرکت سامسونگ همکاری کرده و تلویزیونی متناسب با انحنای دیوار خانه برای آن درنظر گرفته‌است.

تخمین‌های این شرکت نشان می‌دهد هزینه بنای این خانه 275 دلار بر متر مربع بوده‌است و از میان کل هزینه 10134 دلاری بنای خانه،‌هزینه درها و پنجره‌ها از همه بالاتر بوده‌است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز