اخبار علمی
1397/08/24 19:20

قبولی صد دانش آموز تیزهوشان با روش آیدین استوار

قبولی صد دانش آموز تیزهوشان با روش آیدین استوار
به تازگی خبری در بین اولیای دانش آموزان ابتدایی تبریز دهان به دهان نقل محافل عمومی شده است که معلم نابغه هوش با سختکوشی و پشتکار و تحقیق و تدبر دست به کاری بزرگ در کشور زده و حدود صد نفر از دانش آموزان مستعد ابتدایی استعدادهای تحصیلی را شناسایی و با تدریس ویژه و عشق و علاقه وافر توانسته است بیشترین قبولی در آزمون تیزهوشان مدارس ابتدایی کشور را از آن شهر فرهنگ پرور و هنر خیز تبریز نماید. استاد آیدین استوار دانش آموخته ممتاز دانشگاه شهید مدنی تبریز که تالیفات متعددی در زمینه هوش و ریاضی از مقطع ابتدایی تا دکترا را در کارنامه خود دارد شایسته تجلیل ملی است و متولیان آموزش و پرورش کشور باید قدرچنین جوانان پرشور علمی را بدانند. روز سه شنبه 22 آبان یکی ازاولیای دانش اموزان خبرنگار و عکاس روزنامه ما را به مراسمی در تالار پتروشیمی تبریز دعوت کرد که گزارش خبرنگار ما را با هم می خوانیم :

با هدف تشویق و ایجاد انگیزه علمی و آموزشی و در آئینی با شکوه و به یاد ماندنی که در سالن پتروشیمی تبریز ترتیب یافته بود، از دانش آموزان پذیرفته شده آزمون تیز هوشان ششم به هفتم تبریز تجلیل شد.
آیدین استوار مدرس و مشاور آزمون های المپیاد و تیزهوشان و متولی برنامه در این آئین طی سخنانی اهمیت عنصر تشویق را در سیستم های آموزشی مورد تاکید قرار داد و گفت: هرچند که شرایط اقتصادی و تورم جامعه برای همه قابل درک است، باید به وعده ای که به فرزندانمان می دهیم عمل کنیم و این اقدام ارزشی در آنان انگیزه و علاقمندی ایجاد می کند.


وی افزود: به 140 دانش آموزی که در کلاس های هوش و استعداد تحلیلی تیزهوشان شرکت کرده بودند وعده داده بودیم که اگر دانش آموزان بتوانند به موفقیت شایان دست پیدا کنند و درصد قبولی، قابل توجه باشد، مراسم خوبی برای تجلیل از آنان ترتیب خواهد یافت و جای خوشحالی است که 110 نفر از این دانش آموزان دختر و پسر پرتلاش و باهوش در مدارس سمپاد پذیرفته شدند و وعده ما امروز به مرحله عمل رسید. 
استوار تاکید کرد: با وجود بحث احتمال غیر استاندارد بودن سئوالات و منقضی شدن آنان، بسیاری که تلاش و جدیت لازم را داشتند در آزمون تیزهوشان سال جاری به موفقیت دست یافتند و مزد تلاش خود را به طور شایسته گرفتند.
وی افزود: در عدم موفقیت برخی از استعداد ها که آنچنان نیز چشمگیر نمی نماید، عوامل مختلف از قبیل استرس و جو امتحان نقش داشتند و خوشحالیم که بدون معرفی سئوالات و اعلام آنها و صرفاً با ارائه تکنیک های حل سوالات هوش و همچنین ایجاد حضور ذهن کافی در دانش آموز زمینه ساز موفقیت و سرافرازی دانش آموزان بودیم.


آیدین استوار در خاتمه تصریح کرد: مطابق اعلام خانم دکتر مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان، آزمون تیزهوشان امسال ششم و هفتم شامل هوش های چندگانه خواهد بود. برای آگاهی بیشتر اولیا در زمینه هوش های چندگانه عرض کنم که هوش های چند گانه، هوش تحلیلی، هوش پیشرفت تحصیلی و هوش تجربی می باشند که به استثنا آزمون امسال که فقط شامل هوش تحلیلی بود سال های قبل شاهد آزمونی بودیم که شامل هوش های تحلیلی و تحصیلی بود، بنابرین آزمون امسال مشابه آزمون های سال قبل ولی با ساختاری متفاوت خواهد بود و امید است که به زودی آئین نامه تصویب و منابع آزمون اعلام شود تا اولیا و دانش آموزان ششمی از بلاتکلیفی در بیایند.


دکتر ناصر صادق پور کارشناس و پیشکسوت عرصه آموزش نیز در آئین تجلیل از تیز هوشان تبریز اعلام کرد که بیش از 40 درصد قبولین دانشگاه های تهران و بهشتی در رشته های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی آذربایجانی هستند.


وی افزود: خاک حاصلخیز و علم پرور آذربایجان همه ساله در عرصه علمی و آموزشی حرف اول را می زند. اندیشمندان آتی و ثروت انسانی و جهانی ما در عرصه های مختلف، بچه های دبستانی هستند.  داده ها نیز ارزشمندین ثروت در عصر ماست. داده ها توسط بچه ها مورد پردازش قرار می گیرند و به مرحله عمل می رسند که نمود آن را به عین می بینیم.
دکتر صادق پور ادامه داد: خداوند متعال را سپاسگزاریم که در سایه تلاش قهرمانان کوچک، حمایت های والدین دلسوز و راهنمایی های ارزشمند اساتید توفیقات موجود حاصل شد و در آینده هم استمرار خواهد یافت.
وی افزود : ما امروز برای حدود 100 تیز هوش در سطح تبریز و آذربایجان شرقی آئین تجلیل گرفتیم و در آینده این عزیزان رشد خواهند یافت و به عنوان دانشمندان بزرگ برای جامعه ایران در عرصه های علمی افتخار آفرین خواهند بود.
 گفتنی است در آئین تجلیل از تیز هوشان تبریز، برنامه های ارزنده هنری و فرهنگی نیز برگزار شد که مورد توجه دانش آموزان تیز هوش و خانواده آنان قرار گرفت.
هستی صادق پور دانش آموز ممتاز و تیز هوش مقطع دوازدهم مدرسه فرزانگان که برادرش کیارش شاگرد استاد استوار بوده نیز در پشت تریبون در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش های دلسوزانه و شبانه روزی استاد آیدین استوار ضمن آرزوی موفقیت به این جوان پرشور تبریزی گفت: دانش آموزان استاد آیدین استوار، به خانواده هایشان قول داده اند که با پشتکار و حمایت والدین و توکل به خدا در آینده ای نه چندان دور، فرزندانی لایق برای کهن شهر تبریز خواهند بود.
وی افزود: استاد آیدین استوار به عنوان معلمی پرفروغ، دلسوز و روشنفکر با نبوغ و ذوق وافر و تلاش خستگی ناپذیر توانسته است در سال تحصیلی جدید نزدیک به صد نفر از دختران و پسران دانش آموز مدارس مختلف تبریز را در آزمون های تیز هوشان قبول نماید که توانایی، کیاست و فطانت و تدریس دلسوزانه استاد استوار به بچه ها قوت قلب داد و امروز در مراسم تجلیل مجسمه خودشان را به عنوان هدیه اعطا کردند و هنوز شیرینی شکلات های کلاس هایشان در ذائقه شاگردانش مانده است و همه این دانش آموزان باید قدردان استاد خویش باشند که پیشرفت تحصیلی شان را فراهم آورد و با تالیفات و تدریس و نبوغ خود ذهن بچه ها را برای فراگیری بهتر دروس آماده تر کرده است.
در ادامه این مراسم آقای صدر احمدی ولی یکی از دانش آموزان شعری در وصف مادر خواند که با استقبال حضار در تالار قرار گرفت و سپس گروه موسیقی سارنج به رهبری هنرمند نامی شهرمان رسول حاج حسن زاده به اجرای قطعاتی از موسیقی دلنشین آذربایجانی پرداختند که با استقبال مخاطبان قرار گرفت.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

نویسنده : امیری  تاریخ : 1397/08/24 23:09

این تبلیغ که شما به نام این معلم عزیز تمام کردید ، ایشان باعث قبول این بچه ها نشده ، بلکه معلم احمق دیگه ای با کپی سوالات و دادن به بچه ها باعث این امر شده لطفا اینم قید بکنید و از اموزشگاه خراب شده سنای دانش هم نام ببرید که باعث ضایع شدن حق بچه های بیگناه شده

امیری
پاسخ
نویسنده : admin تاریخ : 1397/08/27 22:49

جناب امیری پایگاه خبری ندای بیصدا درصدد تبلیغ فرد یا افراد خاصی نیست.معلم ها چون شغل انبیا رو دارنداحترامشون برای ما واجبه لطفا در بیان واژه هاتون کمی مراعات کنید.. ما در پایگاه خبری ندای بیصدا سانسور نمیکنیم اما طبیعتا این حق رو بهمون بدید که به احترام مخاطبان دقت در واژه های کاربردی مخاطبان رو مد نظر داشته باشیم..باتشکر

admin
پاسخ
برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز