اخبار فرهنگی
1398/10/06 13:37

عمران و آبادانی کهن‌شهر تبریز آرزوی من است

عمران و آبادانی کهن‌شهر تبریز آرزوی من است
مهندس هوشیار در جمع باشگاه اندیشه های سیاسی عصر جدید
مهندس یعقوب هوشیار که در جمع اعضاء باشگاه اندیشه‌های سیاسی اجتماعی و اقتصادی عصر جدید تبریز ‌گفت: کوچه کوچه‌های تبریز را شناخته‌ام با توده‌های خوب مردم این شهر آشنا گشته‌ام نیازهای توسعه‌ای آنها را داشته‌ام و همچون گذشته آستین‌های خود را برای آبادانی زادگاهم بالا زده‌ام.

مهندس هوشیار گفت: اولین‌های تاریخ معاصر ایران در تبریز ما بنیان نهاده شده و بعد به عنوان نهادهای توسعه به سایر شهرها رفته است و آبادانی این شهر فرهنگ‌پرور و هنر خیز باید در سطح وسیع صورت گیرد و در یک کلام تبریز دُردانه ملت ایران است. 

وی با اشاره به اینکه مقبرۀالشعراء محل دفن 400 شاعر، ادیب و عارف بزرگ ایران زمین است و باید در شأن و عظمت و شکوه تبریز بزرگ ساخته و پرداخته شود تصریح کرد: برای داشتن یک تبریز آباد در سطح ملی و بین‌المللی باید آینده‌نگری و آینده‌پژوهی و کار کارشناسی صورت گیرد و من معتقدم از ظرفیت نزدیک به 30 هزار مهندس سازمان نظام مهندسی استان برای تحقق این امر بزرگ بهره‌های فراوان را ببریم. 
مهندس هوشیار که خود عضو اسبق هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان‌شرقی است به ظرفیت‌ها و دانش فنی و عمرانی فرزندان سخت‌کوش تبریز در سازمان نظام مهندسی استان اشاره کرد و گفت: تبریز دوّمین شهر بلندمرتبه‌ساز کشورمان بوده و باید تلاش کنیم با استفاده از این پتانسیل‌ها تبریز را زیباتر و محکم‌تر بسازیم. وی گسترش خطوط ریلی، هوایی و زمینی را به کلانشهر تبریز یادآور شد و گفت: احداث بزرگراه تبریز ـ بازرگان از عمده فعالیت هایی که باید در اولویت قرار گیردچرا که این بزرگراه می‌تواند به مهمترین راه مواصلاتی ایران به دلیل اتصال آزادراه‌های ایران به اروپا قلمداد شود و این برای مردم فهیم شهر تبریز قابل قبول نیست که اتوبان‌های میلیاردی در مناطق کویری کشور که از لحاظ ارزش مواصلاتی و اقتصادی چندان اهمیت ندارند به بهره‌برداری برسند ولی بزرگراه تبریز ـ بازرگان فقط در روی کاغذ نقش ببندد. 

مهندس هوشیار گفت: با احداث بزرگراه تبریز ـ بازرگان علاوه بر افزایش حمل و نقل بین‌المللی و سهولت ورود و خروج کالا و رونق این بخش مهم کشورمان، شاهد افزایش گردشگران ایرانی و خارجی خواهیم بود. 

مهندس هوشیار همچنین با اشاره به نیمه‌تمام ماندن بزرگراه تبریز ـ نودوز گفت: دسترسی به بازارهای کشور مشترک منافع از این طریق می‌تواند صادرات کالا و خدمات ایران را افزایش دهد و علاوه بر آن توریست‌های زیادی به سهولت می‌توانند برای دیدن زیبایی‌های آذربایجان به ایران بیایند.

 مهندس هوشیار همچنین با اشاره به پتانسیل‌های منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور گفت: معتقدم باید نیروهای کاردان و عاشق کسب و کار برای مدیریت این منطقه را به عهده بگیرند و باید ارس ما به سکوی توسعه صادرات ایران به کشورهای مشترک‌المنافع درآید. 
وی افزود: باید برای رونق منطقه آزاد ارس برنامه‌ریزی کنیم و با برنامه‌ریزی‌های مدون می‌توانیم برای هزاران نفر از علاقمندان به اشتغال در این منطقه کار فراهم کنیم. 

مهندس یعقوب هوشیار که دانش‌آموخته مهندسی و دکترای عمران از دانشگاه تبریز بوده وبه ظرفیت استفاده از پتانسیل‌های دانشگاه‌های معتبر استان در عمران بیشتر استان و مرکز آن اشاره کرد و گفت: هر چقدر به توانمندسازی بدنه نیروی انسانی شهرداری‌ها و ادارات و نهادهای استان و تبریز بپردازیم در اجرای برنامه‌های توسعه موفق خواهیم بود چرا که پایه توسعه و دگرگون و اصلاحات و پیشرفت از نیروی انسانی متخصص، کاربلد و کارکشته می‌گذرد و بکارگیری نخبگان و توسعه‌گران و مهندسان و اساتید دانشگاه‌ها در امور اجرایی و عمران شهر تبریز در اولویت ما است. 

لازم به ذکر است در این نشست آقایان مهندس صابر قلیزاده و دکتر محمد فرج پور باسمنجی دو تن از دست اندرکاران باشگاه اندیشه های  فرهنگی و اجتماعی عصر جدید گزارشی از تشکیل خود جوش این باشگاه بدون گرایشات جناحی و در جهت کمک به رشد آگاهیهای  مردم را در شرایط فعلی کشور ارائه کردند.

نوشته شده توسط: اکرامی روابط عمومی باشگاه  عصر جدید

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز