مصاحبه
1391/05/16 03:32

گفتگو با استاد نقاشی شیراز

گفتگو با استاد نقاشی شیراز

استاد نقاشی  شیرازی از سالها تجربه کاریش می گوید

احمد کریمی متولد 1337 از شیراز عضوهیئت مدیره صنف نقاشان استان فارس است.  دوران کودکی استعداد و علاقه ی خود را در زمینه ی نقاشی نمایان کرد .

 وی دراین باره میگوید: از 6 سالگی به نقاشی کشیدن روی آوردم  و در دوران دبیرستان علاقه ام  به نقاشی به اوج خودش رسید .در همان زمان تدریس نقاشی را در کلاسهای درس شروع کردم.از مشکلات آن دوره میتوان مخالفت والدینم با هنر و از طرف دیگر به فشارهای اقتصادی برای تامین وسایل نقاشی  ذکر کرد .

گقتگوبا  هنرمند نقاش شیرازی جذاب خواهد بود شمارا به خواندن این مطلب دعوت میکنیم  

چگونه به دنیای هنر کشیده شدید؟

 از 6 سالگی  نقاشی را  شروع کردم و در دوران دبیرستان این علاقه  به اوج خودش رسید و در دوران دبیرستان   پس از  تدریس  در کلاس ها  به  عضویت  باشگاه های  هنری  در امدم  ودر مسابقات استانی نیز  شرکت کردم  که با کسب  مقام دوم  برایم همراه بود و  اینگونه  به مسابقات کشوری پیوستم و خوشبخبختانه  این حضور با مقام سوم کشوری  همراه  شد

  سه ماه پس از حضور در دانشگاه با تغییر حکومت راه انقلابی ما هم  شکل گرفت .حدودا 7 سال دانشگاه تعطیل شد و  در این بین تقریبا  4 سال در حوزه ی اندیشه های اسلامی  و در تحقیقات نظام جمهوری اسلامی شرکت داشتم و سپس به بنیاد شهید شیراز آمدم و آنجا مشغول به طراحی چهره ی شهدا شدم

 در طی دوره انقلا ب هم سهم خوبی از تبلیغات جمهوری اسلامی در استان فارس به عهده داشتم. سپس پس از حضوردر واحد فرهنگی بنیاد شهید  توانستم هزاران چهره ی شهدا و آثاری از جنگ و انقلاب را روی دیوار شهر ها به وجود باورم که هنوز برخی از این آثار مانند  پادگان شهید دستغیب اهواز و تپه ی الله اکبر سنندج   پا برجاست .

در بین سخنان به علاقه تان به تدریس اشاره کردید، در آن دوره به تدریس هم می پرداختید؟

 بله در همان زمانی که در بنیاد شهید به فعالیت  میپرداختم در دانش سرای خواهران و برادران حدود 8 سال  توانستم در دانشگاه مقدماتی درس بدهم  و در این بین  400 دانشجو در کلاسهایم حضوری فعال داشتند. تا اینکه در سال 66 آموزشگاه نقاشی را در چهار راه خیرات شیراز افتتاح کردم و توانستم هزاران شاگرد را به هنر دعوت کنم . در این بین  11 سال   زیر نظر وزارت ارشاد بودیم و سپس باهماهنگی سازمان  فنی حرفه ای  17 سالی هست که نزدیک به دو هزار نفررا به جامعه هنری  تحویل داده ام  .

سبک کاریتان چیست؟

من سبک های مختفی را کار میکنم و به همه ی سبک ها هم خوش بین هستم ولی رئالیسم را بیشتر دوست دارم. رئالیسم  از نظر واقعیت ها و حقیقت هایش برای من و جامعه  گویا تر است زیرا با این روش  همه میتوانند  هنر را به آن معنا که هست درک نمایند  و بشخصه  هنری که قابل درک و فهم نباشد را  قبول ندارم .

 برای مطرح شدن در عرصه های جهانی هنر، چه اقداماتی لازم است؟

 خلق کردن هنر ، اعتقاد به هنر داشتن ، اعتماد نسبت به خود ، تابلو و مردم جملگی  باعث میشود  تا هنر  گسترش یابد. اعتماد هنرمند برای  کار هنری و خالصانه قدم برداشتن در این راه ، عاشقانه به دنبال محور درد ها و پیشامد هایی که در جامعه به وجود ی آید باعث میشود  بتواند جایگاه خودش را در دنیا و در میان عامی  مردم و حتی  بین دوستداران هنر بیابد .

علاوه بر نقاشی کار های هنری دیگری هم انجام می دهید؟

 گهگداری پیکر تراشی را در  منزل انجام میدهم . زیرا  کارگاه مخصوصی باید داشته باشد.مجسمه سازی را نیز  بر اساس علاقه ی زیادی که دارم انجاممیدهم  اما  این روزها بیشتر وقتم را تدریس در زمینههای هنر نقاشی به خود  اختصاص داده است.  

تجربه شخصیتان در عرصه هنری در طول این مدت چه بوده است؟

به واقع  نقاشی را از خدا یاد گرفتم و استادی در این زمینه نداشتم و علمی  خدادادی برایم بوده  است.  همین  موضوع  باعث شد  تا  تجربیاتم را  افزایش دهم و  با مطالعه  کتاب ها و سوالات هنری و حضور در حوزه ی اندیشه های تهران و تلمذ کنار  بعضی هنرمندان مرکز قسمتی از گمشده های خودم را بیابم .

 استاد کریمی در کلاس ها از شما شنیده بودم که خیلی سختی کشیدید تا با موفقیت  به این مرحله برسید، در این باره توضیح می دهید؟

به خاطر آن عشق و شوقی که به نقاشی داشتم، تمام پول های  عیدانه و روزانه خود را جمع میکردم وبدین ترتیب  میتوانستم  قلموی نقاشی  بخرم . ازلحاظ معیشتی نیز  در آن دوره  در شرایط  خیلی بدی بودم و از سویی  از طرف خانواده نیز  با هنر مخالفت  میکردندو بر کار فیزیکی تاکید داشتند و اینها باعث میشد تا  نقاشیهایم را شب تا صبح کنار  چراغ نفتی بکشم و  طبیعتا بعضا باعث میشد تا دود همه جای آن هارا فرا بگیرد

 گاهی حتی  نصفی از صورتم نیز براثر دود  سیاه میشد و صبحها  نقاشی هایم را زیر فرش قایم میکردم که مبادا پدرم آنهارا ببیند و طبعیتا در صورت مشاهده، شکستن قلم موها و حتی تنبه های فیزکی نیز انتظارم را میکشید اما همچنان  نیروی عشقی که به  آینده  هنری بود من را  امیدوار میکرد تا ادامه بدهم .

شما به عنوان یک استاد چگونه میتوانید با هنرجویان جوان خود ارتباط بر قرارکنید، طوری  که آن ها احساس نکنند فاصله ای بین شما و آنها وجود دارد؟  

کلاس هر معلم باید محفل گرم شاگردانش باشد. من با گرما بخشی که با هنرجویان به وجود آوردم  و با روحیه ی شادی ذاتا دارم  توانستم هنرجویانم را دلداری دهم و چون هر کدام داستان ها و درد و دل های زیادی دارند  از آنها خواستم  آنها را به هنر بیاورند تا از این مسیر  روحیه بگیرندو  مقداری آرامش داشته باشند .

 طبیعتا  من هم با آنها به آرامش و روحیه میرسم و به آینده امیدوار میشوم و خوشبختانه در شرایط فعلی بسیاری  از هنرجویانم در این وادی مشغول  تدریس  هستند  و حتی  بعضی از آنها  آموزشگاه  هنری دارند که خوشبختانه در موارد بسیاری شاهد افتتاح آموزشگاه هایشان از نزدیک بوده ام .

با تشکر  برای پایان  این گفنگو  چه سخنی دارید ؟ 

  سخنی شفاف برای مسئولان دارم و صادقانه  این روزها از افرادی که دم از هنر میزنند ولی اصلا به هنر و هنرمند اهمیت نمیدهند دل خوشی ندارم .

باید گفت در این جامعه ما غریب هستیم و کسی به دادمان نمیرسد.  به هر  اداره که  میروی.هرکس  با توجه  افکار خودش  مشتی تبصره  راه میاندازد و برخوردهای برخی نیز با هنرمندان  سرد گونه است . اصلا درد دل آموزشگاه را دوا نمیکنند. چه زمانی که  زیر نظر وزارت ارشاد بودم به اصل اهمیت نمیدادندو چه زمانی که در فنی حرفه ای هستم برخوردشان همانگونه است.

 17 سال پیش  ما مجوز آموزش به  خواهران را گرفتیم و  حالا طبق هیچ تبصره و آیین نامه میخواهند مجوز خواهران را باطل کنند بدون اینکه هماهنگی با مرکز و آیین نامه داشته باشند تصمیمات عجیب غریبی میگیرند و همین باعث دلسردی ما میشود .

صادقانه  هزینه های نظیر اجاره  آموزشگاه  ،عوارض و پول آب و برق برایمان فشار ایجاد میکند و گاهی  به فکرتغییر شغل  میافتم  و در پایان بازهم خواهش میکنم  که مسئولان مقداری  به کار ما اهمیت دهند.


گفتگوتوسط: نادیا خنجری

عکس توسط: نغمه خنجری

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

نویسنده : حنانه22 تاریخ : 1392/11/13 17:02

سلام استاد میشه آدرس آنوزشگاهتون رو هم ذکر کنید؟ ممنون

حنانه22
پاسخ
نویسنده : سارا تاریخ : 1393/04/02 15:35

گل با سلام و خسته نباشید مطلب خوبی بود و استفاده بردیم. من به عنوان یک جوان 16 ساله که عاشق طراحی چهره سیاه و قلم هستم چه آموزشگاهی را پیشنهاد میدهید؟با سپاس

سارا
پاسخ
نویسنده : حدیث تاریخ : 1393/05/06 13:25

لطفا" آدرس آموزشگاه استاد را بنویسید. باتشکر

حدیث
پاسخ
نویسنده : ایمان سرمست تاریخ : 1393/09/05 14:38

استاد میشه آدرس اموزشگاهتون رو برام از طریق ایمیل ارسال کنید?

ایمان سرمست
پاسخ
نویسنده : ایمان سرمست تاریخ : 1393/09/05 14:40

اگرممکنه ازطریق ایمیل برام آدرس آموزشگاهتون روبفرستید،ممنونم

ایمان سرمست
پاسخ
نویسنده : فروغ تاریخ : 1393/09/14 23:46

آقای کریمی استاد من بوده در سال 73_ 74 الان 14 ساله که از ایران خارج شدم خیلی دلم میخواد با ایشان تلفنی حرف بزنم و از ایشان تشکر کنم و راهنمایی بگیرم الان جراح دندانپزشک هستم و هر زمان که وقت خالی دارم با اشتیاق به سمت بوم میرم و لذت نقاشی منو سرحال میاره
خواهش میکنم تلفن ایشان رو واسم میل کنید
ممنون

فروغ
پاسخ
نویسنده : سمیرا تاریخ : 1393/12/20 16:40

استاد میشه ادرس اموزشگاه رو لطف کنید

سمیرا
پاسخ
نویسنده : ziba goodarzi تاریخ : 1394/03/12 06:11

با سلام وخسته نباشید
شماره تلفن وادرس اموزشگاه را لطف کنید

ziba goodarzi
پاسخ
نویسنده : یگانه تاریخ : 1394/09/12 14:58

سلام
ادرس اموزشگاهو میشه بدین؟خواهش خواهش خواهش،اخه این چن نفری ک قبل از من دیدم ادرس خواسته بودن رو جوابی بهشون ندادین میشه لطفا جواب بدین؟

یگانه
پاسخ
نویسنده : یگانه تاریخ : 1394/09/12 14:58

سلام
ادرس اموزشگاهو میشه بدین؟خواهش خواهش خواهش،اخه این چن نفری ک قبل از من دیدم ادرس خواسته بودن رو جوابی بهشون ندادین میشه لطفا جواب بدین؟

یگانه
پاسخ
نویسنده : admin تاریخ : 1394/09/24 18:12

با سلام و تشکر از تمام دوستان خوشبختانه با همکاری خانم خنجری شماره تماس و آدرس استاد کریمی رو پیدا کردیم...شیراز- خیابان زند-چهارراه خیرات-ساختمان پوریا-طبقه هم کف شماره تماس:2337730 0713

admin
پاسخ
نویسنده : شیما تاریخ : 1394/12/02 01:35

با سلام
فقط میتونم بگم یکی از بهترین استادان نقاشی در سطح کشور هستن
عزیزانی که دنبال استاد خوب توی زمینه نقاشی هستن در انتخاب استاد کریمی شک نکنن
بنده چندسال افتخار شاگردی ایشون داشتم در اندازه ی دختر 12ساله نقاشی بلد بودم با حوصله و پشت کاری که بهم دادن بقول خود استاد هنرمند شدم...
ضمنا این یکی از مصاحبه های استاد هس بسیاری از مصاحبه ایشون در روزنامه و مجلات از نمایشگاه هاشون چاپ شده.

شیما
پاسخ
نویسنده : لیلا تاریخ : 1394/12/02 01:41

دوستان من برا ثبت نام رفتم،باید حضوری مراجعه کنید تلفن هنرکده خیلی جواب نمیدن،درصورت لزوم و ضرورت تماس خود استاد شماره همراهشون در اختیار میذارن

لیلا
پاسخ
نویسنده : مریم تاریخ : 1394/12/02 01:43

فقط میتونم بگم یکی از بهترین اساتید نقاشی هستن.در انتخابشون شک نکنید.با تشکر از خانم خنجری با ارایه این مصاحبه.

مریم
پاسخ
نویسنده : admin تاریخ : 1395/09/18 18:06

دوستان گرامی استاد کریمی شماره همراهشون رو برای هنرمندان عزیز گذاشتند و ان شاالله قراره که با هماهنگی گفتگویی تازه با ایشون داشته باشیم... شماره تلفن همراه استادکریمی 09178999166

admin
پاسخ
نویسنده : فاطمه شریفات  تاریخ : 1395/10/16 17:56

میشه آدرس آموزشگاه رو بزارید متشکرم

فاطمه شریفات
پاسخ
نویسنده : e تاریخ : 1397/04/25 13:12

لبخندسوالتعجبشیطانفرشتهسبزخمیازههیپنوتیزمتلفنوحشتناکناراحتقلبعصبانیگریهخرخونساکتخوشمزهدروغگوتماسعجلهچشمکخجالتمغرورخندهگلقهرمتفکرمنتظرکلافهراکنیشخندزبانعینکخنثیخوابدلقکاوهافسوسخداحافظشکستپلکماچنگرانابروشوخیابلهدستاوغزودباشتاییدبغلدلشکستهشرمندهقهقههبازندههورااضطرابگاوچرانرویامن نبودم

e
پاسخ
نویسنده : محسن تاریخ : 1397/11/05 04:06

جالبه بجائی مثل طلا فنون با اون عکسای که کار اموزاش تو اینستا میذارن تعطیل نمیشه

محسن
پاسخ
نویسنده : admin تاریخ : 1398/04/08 00:00

بنابه اعلام خود استاد شماره تماس مستقیمشون 09178999166 میباشد..

admin
پاسخ
نویسنده : رونالدو  تاریخ : 1403/02/07 13:53

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️💓😺😺😺😺🤶😭😾🥰💋😍💋🥰😍💋🥰

رونالدو
پاسخ
برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Handbag Hooks - Tiny, Yet Functional Gift Item Nobody would deny which usually handbag is essential for personal especially for the woman, considering that it may make her look elegant, charming and fashionable. However, nowadays fashion trend has get to be the only foundation of buying a handbag for many of us. Most of us have forgotten the practical utilization of handbags. Therefore, I desires to give you some assistance with how to pick from an ideal bag. The next thing that it is advisable to determine is what you always be carrying with your handbag. If you are going to make use of the handbag everyday, then most definitely you could have your wallet, your keys, cell phone, makeup plus some misc items. The amount of space these items take can really add up not to call how heavy these items can be once concepts packed into your handbag. First, knowing your figure is necessary so that you can decide the kind of handbag you wish most. This is the most important element choose a bags. Try to select a bag that suits your figure and do not copy other's styles an individual may donrrrt you have the same figure these people. Some styles suit others may not suit you well. Carrying a large handbag won't suit you if responses tall a good deal of. Whatever happened to the view of women dancing around their handbag s?! Maybe someone noticed how easy it ended up being to steal the handbag in question, or even someone else noticed how stupid it looked. Either way, in the safety thoughts and opinions it's probably for exciting workout. There are even websites that offer design and preview feature for to be able to really personalize your laptop bag. With this feature, you can play with account when selecting by altering the background color, the positioning of the picture and then the way the photo which you decide is put on the bags. Thirdly, choose a handbag to suit your closets. The color of the handbag matters alot in matching with an individual. If most of your clothing is in white, avoid choosing those grey handbags whenever they might not match great. If you are going to correspond the handbag with gorgeous clothing, it'll be better come to a decision those bright ones. Remember to choose the color that matches you. A red handbag could be a great accessory for occasion it can be will especially look beneficial for a night out when are usually dressed up for a special event. A handbag should reflect person that a person and picking a red one shows which are proud to be who are generally. You will attract many eyeballs on you with red, so in order to don't feel confident enough to do that, then just avoid it! classic leather handbag, wedding handbag, handbag hanger
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet