اخبار هنری
1395/04/08 12:22

قدم های ابدی پاگنده

قدم های ابدی پاگنده
 باد اسپنسر بازیگر و فیلمساز سرشناس ایتالیایی دوشنبه در 86 سالگی درگذشت.

 اسپنسر با نام کارلو پدرسولی جنوب شهر ناپل در ایتالیا به دنیا آمده بود. او به دلیل جثه بزرگش در میان عموم مردم به نام «غول بزرگ مهربان» شهره بود. در ایران او را بیشتر با شهرت «پا گنده» می‌شناختند.

او در دهه‌های 70 و 80 میلادی با بازی در فیلم‌های اکشن کمدی در کنار ترنس هیل به شهرتی جهانی دست پیدا کرد. او در این فیلم‌ها اغلب نقش یک کابوی یا یک افسر پلیس را بازی می‌کرد. از جمله مهم‌ترین آثار او می‌توان به «به من می‌گن ترینیتی»، «پاگنده» و «دوست گنج است» اشاره کرد.

جوزپه پدرسولی پسر باد اسپنسر خبر درگذشت پدرش را اینگونه به رسانه‌ها اعلام کرد: «پدرم در آرامش و بدون درد کشیدن از دنیا رفت، همه ما کنار او بودیم و آخرین جمله‌اش این بود: سپاس‌گزارم.»

او در بسیاری از نقاط جهان به ویژه آمریکای جنوبی و آلمان هوادران بسیاری داشت. مدیر فاکس قرن بیستم در ایتالیا درباره اسپنسر گفت: «سینمای ایتالیا باید قدردان اسپنسر باشد که فیلم‌های ایتالیایی را به تمام جهان نشان داد.»

اسپنسر پیش از اینکه گام به دنیای بازیگری بگذارد، به صورت حرفه‌ای در رشتۀ ورزشی شنا فعالیت می‌کرد و دو بار نیز در مسابقات المپیک شرکت کرده بود.


نوشته شده توسط: میترا برزگری

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز