اخبار هنری
1396/05/16 22:56

کنسرت باشکوه تابستانی رحیم شهریاری

کنسرت باشکوه تابستانی رحیم شهریاری
اگر از گروهی هستید که تا به حال تجربه حضور در کنسرت رحیم شهریاری را نداشته اید سریعتر بعد از این گزارش میتوانید به آدرس   https://ebilit.com  رفته و برای تمدید کنسرت تابستانی رحیم شهریاری درروزهای 23 و 24مردادماه در تبریز بلیت خود را رزرو نمایید.

معمولا دوطیف در کنسرت های رحیم شهریاری حضور میابند. گروهی برای بار اول تجربه شنیدن موسیقی زنده آذری را با گروه پر حرارت آراز با خوانندگی رحیم شهریاری را کسب مینمایند و گروهی نیز مشتری های دائمی موسیقی آذری هستند که گاهی هرساله در تبریز گرد هم می آیند و از شنیدن موسیقی آذری لذت میبرند.
طبیعتا گزارشی از حال و هوای کنسرت رحیم شهریاری میتواند بخشی از این خاطره ها را مرور کند و برای دوستانی هم که میخواهند برای بار اول این تجربه را داشته باشند متفاوت باشد.
مکان کنسرت:
 معمولا در تبریز وعده گاه دوستان علاقمند به موسیقی آذری سالهاست که سالن پتروشیمی تبریز شده و با اینکه نیاز به امکانات بیبشتر به شدت احساس میشود ولی بازهم همین سالن به نسبت سالن های تازه تاسیس چیچک و یا سالن هتل کایا دسترسی آسانتری به علاقمندان موسیقی آذری  ایجاد میکند.
مخاطبان کنسرت:
 مخاطبان کنسرت رحیم شهریاری عمدتا همه طیف های موسیقی را شامل میشود و این به شدت شما را که برای اولین بار تجربه این کنسرت را دارید شگفت زده تان خواهد کرد. زیرا از کودکان سه یا چهار ساله تا نوجوانهای تین ایجری، جوانها، بزرگسال ها و حتی کهنسال های گرانقدری را که  با موسیقی آذری رحیم شهریاری سالهاست همذات پنداری میکنند را در سالن مشاهده خواهید کرد.
ساعت کنسرت ها:
 معمولا به احترام مخاطبان  گروه آراز با اجرای رحیم شهریاری در دو سئانس ساعت 18 و ساعت 21 مخاطبان را از موسیقی ناب آذری سیراب میکند و عمدتا به احترام مخاطبان با حداقل تاخیر اجرا ها روی صحنه می آید.

شرح گزارش از محل: 
عمدتا روزهای نزدیک کنسرت در حوالی پتروشیمی غوغای ماشین ها را میتوانید به خوبی احساس کنید پس برای پیدا کردن پارک کمی زودتر از سئانس از گوشه گوشه شهر میتوانید به سمت پتروشیمی بیایید.
 چون بلیت های رحیم شهریاری از همان روزهای اول پیش فروش وبه شکل اینترنتی عرضه شده معمولا روز کنسرت با طیفی از علاقمندانی مواجه میشوید که برگه های پیرینت بلیت دستشان است و  آماده ورود به سالن اجرا هستند و با خوشرویی ماموران کنترل از محل چک بلیت رد میشوند و با توجه به اینکه مکان و صندلی آنها نیزاز قبل مشخص شده به راحتی در صندلی ررزو شده مینشینند . از این موضوع به خوبی بر می آید که شما در کنسرت های رحیم شهریاری بی نظمی ها را نمیبنید و همه تکلیفشان از ابتدا مشخص است.
از ازدحام جمعیت که بگذرید و به داخل لابی بیایید عمدتا با انبوه خانواده هایی مواجه میشوید که از هرقشری برای شنیدن موسیقی آذری از زبان رحیم شهریاری بیتابند.


در حین وارد شدن به سالن دو خانواده توجه ام را جلب میکند که با آنها به گفتگو میپردازم. خانواده رزقی از شیرازآمده اند و برای مسافرت چند روزه در تبریز مهمان خانواده مقیمی هستند. خانواده رزقی خاطره جالبی را برایم تعریف میکنند، با اینکه فارسی زبان هستند اما چند سال قبل وقتی در یکی از مهمانی های آذری موسیقی رحیم شهریاری را شنیده اند به شدت علاقمند به موسیقی آذری شده اند و انقدر با موسیقی رحیم شهریاری انس گرفته اند که واژه های آذری به کار رفته در موسیقی را کاملا میفهمند.


در لابی پدر بزرگ و نوه اش توجه ام را بر می انگیزند تا با آنها نیز گفتگویی کنم. پدر بزرگ خود را محمد مختار زاده معرفی میکند و میگوید به قدری موسیقی های رحیم شهریاری را دوست دارد که معمولا هرسال برای دیدار با رحیم شهریاری به کنسرت می آید و نوه آقای مختارزاده خود را علی جباری معرفی میکند و میگوید موسیقی رحیم شهریاری فراتر از نسل هاست و سن و سال نمیشناسد و همه ما در تمامی نسل ها این موسیقی را دوست داریم.
چند ورزشکار خانم نیز وقتی متوجه حضورم میشوند با اینکه برای تهیه نوشیدنی به بوفه آمده اند در گفتگویمان شرکت میکنند و میگویند معمولا خانم های آذری به موسیقی فولکور به  شدت وابسته هستند و شنیدن موسیقی های رحیم شهریاری این تنوع را ایجاد میکند که همه  از این موسیقی انرژی مضاعف بگیرند.
عقربه های ساعت 18.30 را نشان میدهند که نورهای سالن خاموش میشوند و رحیم شهریاری با گروهش به روی صحنه می آیند و صدای موسیقی آذری کافی است تا هیجان مردم به اوج خودش برسد و در سالن غوغایی به پا شود.  رحیم شهریاری نیز با آهنگ های شاد خود لحظه های نابی را برای مردم میسازد.


رحیم شهریاری معمولا نبض مخاطبان را به خوبی میشناسد و بعد از اجرای اول آهنگ به گرمی با مردم خوش و بش میکند و مردم هم وقتی مهربانی و صداقت رحیم شهریاری و گروهش  را میبنند بیشتر ترغیب میشوند تا درخواست آهنگ هایی را که دوست دارند  بدهند .


یکی از ویژگی های کنسرت رحیم شهریاری این است که شما معمولا با یک برنامه ازپیش تعیین شده موسیقی یکنواخت مواجه نیستید و این را یکی ازحضار برایم میگوید. البته تاکید  میکند که معمولا در هر کنسرت چند سئانس می آید. وقتی از آقای جاوید دلیل این استقبال را میپرسم میگوید: به قدری تنوع موسیقی آذری آقای شهریاری زیاد است که هر سئانس با سئانس قبلی متفاوت است و شما آهنگ هایی تازه  در سئانس جدید میشنوید ومن هم معمولا  دو سئانس ررزو میکنم.


معمولا گل آرایی صحنه های رحیم شهریاری را گل پرامیدا باهنرمندی کامل انجام می دهد و ویژگی های بصری صحنه های رحیم شهریاری با گل های متنوع و چیدمان دقیق آنها نقش میگیرد.

احترام به خواسته های مخاطبان باعث شده تا فاصله بین مخاطبان و رحیم شهریاری کاملا برداشته شود. علی رحیمی میگوید: یکی از خاطره های فراموش نشدنی عمرم این است که چند سال قبل در کنسرت رحیم شهریاری در بالکن نشسته بودیم و از این ناراحت که چرا بلیت پایین گیرمان نیامده  که ناگهان دیدیم رحیم شهریاری در وسط اجرا به بالکن آمد و با همه ما موسیقی را زمزمه کرد و در حین اجرا نیز با ما عکس سلفی گرفت و این به شدت از مردمی بودن این خواننده دوست داشتنی است.


 
در کنسرت رحیم شهریاری وقتی معرفی نوازنده ها صورت میگیرد معمولا شوخی های خاصی بین گروه نوازنده و رحیم شهریاری را میتوانید احساس کنید و این باعث میشود که  در طول اجرا نیز انرژی جادویی موسیقی نوازنده ها  با صدای منحصر به فرد رحیم شهریاری ترکیب ایده آلی را ایجادنماید.به موسیقی آذربایجان که انتهای موسیقی رحیم شهریاری در هر کنسرتی که میرسید در چهره مردم علاوه بر انرژی خوشحالی و شادی که در این دوساعت گرفته اند میتوانید دربرخی چهره ها  درخواست تدوام کنسرت را هم  ببینید و این  انرژی باعث میشود که معمولا کنسرت های رحیم شهریاری با تمدید های مداوم مواجه شود.

نوشته شده توسط: امید شرکت تبریزی

عکس ها توسط:محمد حسین عبدالله زاده

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز