اخبار هنری
1398/09/27 14:15

تشریح مسیرهنری امیر اسدزاده

تشریح مسیرهنری امیر اسدزاده
امیر اسد زاده نویسده وکارگردان و مدرس بازیگری است .وی درگفتگو با پایگاه خبری ندای بیصدا به تشریح فعالیت های هنری خود پرداخت.

امیر اسد زاده نویسنده،کارگردان و مدرس بازیگری در خصوص فعالیت های هنری خود می گوید:«من ازسن بسیار پایین به تئاتر و سینما علاقمند بودم و از  8 سالگی و در تئاتر های مدرسه در شهر تبریز کارم را شروع کردم.بعد ها و در 14 سالگی دو تله فیلم را کارگردانی کردم. ابتدا تله فیلم «مای» و بعد «بچه های جسور» ساخته شد. هر دو اثر در ژانر کودک و نوجوان بودند که در ادامه اکران آنها با اقبال خوبی از سوی تماشاگران مواجه شدند.»
 اسد زاده در ادامه به تشریح ماجرای این دو فیلم کوتاه پرداخته و ادامه می دهد:« در فیلم مای که برای کودکان ساخته شده من هم کارگردان بودم و هم بازیگر. من در این فیلم نقش یک مامور قلابی را بازی می کردم که در ادامه با چالش های متعددی روبرو می شود. فیلم بچه های جسور نیز هم کارگردان وبازیگر بودم . این فیلم تخیلی وماجرای آن شبیه اثر«ارباب حلقه ها» بود. در این فیلم من با غول ها مبارزه می کنم.»

وی در مورد موفقیت های کسب کرده با این تله فیلم می گوید:« فیلم کوتاه بچه های جسورخوشبختانه درادامه موفق ظاهر شد و به اکران در جشنواره برزیل و همچنین جشنواره فیلم های کوتاه کودک و نوجوان در اصفهان راه پیدا کرد و مورد توجه واقع شد.»

امیر اسد زاده در ادامه به یکی دیگر از ساخته هایش که یک فیلم کوتاه دیگر در مورد دفاع مقدس است پرداخت و گفت:« تله فیلم دیگری که آن را هم کارگردانی و بازی کردم« زندگان» نام دارد. این فیلم کوتاه در حال و هوای دفاع مقدس ساخته شده و به مادر شهیدی مربوط می شود که هنوز نتوانسته شهادت فرزند خود را فراموش کند و فکر می کند هنوز زنده است.این فیلم نیز در یک جشنواره و شبکه استانی قم به نمایش گذاشته شده است. »

لازم به ذکر است فیلم کوتاه رژلب،نارنجی،مادر،سارافقط ۱۴سال دارد،یک درصد،آمار و... از ساخته های امیر اسدزاده میباشد.

گفتنی است  امیر اسد زاده در حوزه فعالیتهای نمایشی نمایش خواستگاری پردردسر،دکتر ناشی،اعترافاتی درباره زنان،در اسکله،عاشقانه ای برای تو،تماشاچی محکوم به اعدام،سگها واستخوانهای مادرم و.... را با همکاری هنرجویانش روی  صحنه برده است.

 نوشته شده توسط: توحید شرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز