اخبار هنری
1399/02/17 16:14

محمد رشیدی تهیه کننده وبازیگر فیلم وتئاتر:کرونا روی تولیدات اثر گذاشت

محمد رشیدی تهیه کننده وبازیگر فیلم وتئاتر:کرونا روی تولیدات اثر گذاشت
محمد رشیدی تهیه کننده ،بازیگر و مدرس حوزه فیلم وتئاتر، درباره شرایط کرونایی در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری ندای بیصداتوضیحاتی ارائه داد.

رشیدی باتوجه به تعطیلی و توقف پروژه های تصویری  وتئاتر گفت: متاسفانه بسیاری از مشاغل هنری مانند سایر مشاغل درگیر کامل وضعیت کرونایی هستند و با ابهام شرایط نوع فعالیت هم مشخص نیست.

رشیدی درباره تاثیر کرونا بر روی تولیدات فرهنگی و هنری افزود: در شرایط حال حاضربیماری کرونا باعث شده تا بسیاری از کارها به شکل نیمه تعطیل یا حتی تعطیلی کامل بینجامد و همین موضوع روی پخش سریال های ماه مبارک رمضان نیز تاثیر مستقیم داشته است.

تهیه کننده خوش آتیه  سینما درباره شرایط ضبط کرونایی برخی از برنامه ها گفت: بعضی از برنامه ها ، سریال ها و پروژه هایی هم که ضبط     می شوند با مراقبت های ویژه و با حداقل گروه به ضبط ها ادامه میدهند و مثلا در ضبط مجموعه های نمایشی و یا حتی فیلم ها بازیگران به صورت شیفتی و در چند روز ضبط را انجام میدهند که این خود بر تعداد روزهای کاری نیز می افزاید .

رشیدی درباره وضعیت پیش روی مجموعه های نمایشی سیما افزود: با توجه به شرایط کرونا عملا در جدول پخش مجموعه های نمایشی سیما نیز تغییراتی اعمال شد که مثلا مجموعه سرباز جایگزین سریال می جان شد و یا سریال زیرخاکی از شبکه یک سیما جایگزین سریال نون خ 2 شد که این روند باعث شد تا بعضی از سریال ها به مناسبت ماه رمضان بی ارتباط باشند وحتی این روزها بخش تامین سازمان صدا و سیما بیشتر از تولید فعالیتش به چشم بیاید.

تهیه کننده بهشت زیرپای توست  در موردوفاداری مخاطبان به مجموعه های نمایشی شبکه های سیما مانند پایتخت تصریح کرد: اگر سریالی با کیفیت و با بازی های درست همچون پایتخت از شبکه های سیما پخش شود قطعا مخاطب هم به همراهی خود با برنامه های شبکه های سیما ادامه خواهد داد و مخاطبان روز به روز افزوده خواهند شد.

محمد رشیدی درمورد اکران فیلم ها از طریق اینترنت و طرح اکران فیلم ماشین گفت:امروزه بستر اینترنت و طرح اکران فیلم ماشین باعث شده تا حداقل فیلم ها دوباره دیده شوند و ارتباط مخاطبان عمومی با فیلم ها افزایش یافته است که باید پس ازکرونا نیز شرایطی در نظر گفته شود که مخاطبان بتوانند از تماشای فیلم ها همچنان استقبال کنند.

رشیدی درباره مجموعه های درحال پخش شبکه نمایش خانگی نیز گفت: بستر شبکه های نمایش خانگی محلی برای دیده شدن است و عملا اگر سریال ها با کیفیت ساخته شوند مخاطبان خاص خود را دارد و حتی در مورد سریال های پیشین پخش شده همچون شهرزاد خیلی از مخاطبان خواستار پخش آن از شبکه های سیما بودند.

نوشته شده توسط:امیدشرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز