اخبار هنری
1399/03/24 07:58

ششلیک مهدویان کمدی نو برای جشنواره فجر

ششلیک مهدویان کمدی نو برای جشنواره فجر
محمدحسین مهدویان در ششمین تجربه کارگردانی سراغ یک کمدی اجتماعی می‌رود و «شیشلیک» را برای حضور و نمایش در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ندای بیصدا فیلمساز جوان بابلی که از ۱۳۹۴ به بعد پای ثابت تمام دوره‌های مهم‌ترین رویداد سینمایی ایران بوده، امسال هم به همان سنت پیشین می‌کوشد فیلم تازه‌اش را برای نمایش در جشنواره فجر ۱۳۹۹ آماده کند. مهدویان که «درخت گردو» را آماده نمایش دارد، «شیشلیک» را از هفته دوم تیرماه کلید می‌زند تا به احتمال فراوان نخستین نمایش آن بسان تمام فیلم‌های پیشین او در جشنواره باشد.

محمدرضا منصوری در مقام تهیه‌کننده و امیرمهدی ژوله به عنوان نویسنده فیلمنامه مهدویان را در تولید «شیشلیک» همراهی می‌کنند. سرمایه‌گذار پروژه هم فیلم‌مارکت است که پیش‌تر با اول‌مارکت در تولید تقریبا تمام فیلم‌ها و برنامه‌های مهران مدیری در سال‌های اخیر همکاری کرده بود؛ از برنامه تلویزیونی «دورهمی» تا سریال «هیولا» و فیلم سینمایی «ساعت پنج عصر» هر دو به کارگردانی مدیری و البته «درخت گردو» با بازی مدیری.

مهدویان که نشان داده اصولا به فیلم‌های پربازیگر و پرلوکیشن علاقه دارد، در «شیشلیک» هم با چند بازیگر سرشناس کار می‌کند و تقریبا همه آنها نخستین تجربه کار کردن با فیلمساز جوان را پشت سر خواهند گذاشت. رضا عطاران، پژمان جمشیدی، ژاله صامتی، مه‌لقا باقری، وحید رهبانی، عباس جمشیدی و جمشید هاشم‌پور بازیگران اصلی فیلم هستند.

«ایستاده در غبار»، «ماجرای نیمروز»، «لاتاری»، «ماجرای نیمروز: رد خون» و «درخت گردو» پنج فیلم قبلی مهدویان هستند که در بخش مسابقه جشنواره فجر حضور داشتند و به احتمال زیاد «شیشلیک» هم پس از رونمایی در بهمن، برای نمایش در اکران نوروز آماده می‌شود. مگر اینکه فیلم‌مارکت تصمیمی دیگر برای آن بگیرد.

نوشته شده توسط:میترا برزگری

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز