اخبار هنری
1402/12/28 14:09

آنچه در نوروز 1403 می بینید

آنچه در نوروز 1403 می بینید
تقارن نوروز باستانی با ماه مبارک رمضان باعث شده تا تلویزیون ایران تحت تاثیر این دو اتفاق ویژه برنامه های خود را چند روز قبل آغاز کند.

برنامه های سال تحویل:

ایران دوست داشتنی» در شبکه یک

برنامه «ایران دوست داشتنی» با اجرای پدرام کریمی و با همراهی امیرحسین مدرس، محمد معتمدی، فلورا سام پخش می‌شود.
این برنامه به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد در فضای مفرح و جشن و متناسب با ایام نوروز با رویکرد شناخت ظرفیت‌های اقلیمی بومی و هویتی و در جهت اتحاد، همدلی و امیدآفرینی به صورت زنده روی آنتن می‌رود.
«ایران دوست داشتنی»، به مناسب آغاز سال نو شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ به صورت زنده پخش می‌شود و سه‌شنبه شب سال تحویل ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲ بامداد و لحظه سال تحویل از ساعت ۵ تا ۹ صبح همراه این لحظه خاص و ناب مردم ایران است.

«شب عیدی» ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه دو

ویژه‌برنامه تحویل سال «شب عیدی» با اجرای المیرا شریفی‌مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.
این برنامه به تهیه کنندگی میثم پیله وری دانش، از جمعه ۲۵ تا سه شنبه ۲۹ اسفند ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود.

«سال نو» با اجرای حامد سلطانی و یوسف تیموری ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه

«سال نو» با اجرای حامد سلطانی و یوسف تیموری ویژه تحویل سال از شبکه سه روی آنتن می‌رود.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی سیدمهدی حسینی در فاصله زمانی ٢۴ اسفند تا زمان سال تحویل ١۴٠٣ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
«سال نو» بعد از اخبار شبانگاهی تا پاسی از شب و ٢٧ الی ٢٩ اسفند حدود ساعت ٨ شب تا پاسی از شب پخش می‌شود.
در این ویژه برنامه خوانندگان نام آشنایی، چون گرشا رضایی، سالار عقیلی، امید حاجیلی، علی لهراسبی، سینا حجازی، مصطفی راغب، حسین حقیقی، سینا، درخشنده، فرزاد فرخ، بابک افرا، امیر حقیقت، علی طولابی، سروش فرهمند و روح الله چهره افروز حضور دارند.

«سحوری» شبکه چهار در آغاز بهار

شبکه چهار با «سحوری» به استقبال بهار می‌رود. این برنامه به تهیه‌کنندگی کامران سیف اله تولید و با اجرای متین رضوانی پور به صورت زنده پخش خواهد شد.

«آی نسیم سحری عید شد» با فرزاد حسنی در شبکه نسیم

برنامه «آی نسیم سحری عید شد» با اجرای فرزاد حسنی به تهیه کنندگی افشین حسین خانی ویژه برنامه شبکه نسیم در لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ است که به مدت ۱۲ ساعت از ساعت ۲۰ شب سه شنبه ۲۹ اسفند ماه تا صبح یک فروردین ساعت ۸ از شبکه نسیم به روی آنتن می‌رود.
این برنامه با تدارک بخش‌های جذاب، شاد و میهمان‌های درجه یک در عرصه‌های مختلف کنار سفره هفت سین شما خواهند بود.

ابوالفضل آقاخانی، سپند امیرسلیمانی و مریم مومن مجریان «بهار جان» شبکه تهران سیما

«بهار جان» عنوان ویژه برنامه زنده تحویل سال شبکه تهران است که از یکشنبه ۲۷ اسفند ماه از ساعت ۲۲:۳۰ تقدیم مردم شریف ایران و تهران می‌شود.

«بهار جان» با تدارک بخش‌های شاد و مفرح در شب‌های پایانی سال، با اجرای ابوالفضل آقاخانی و میزبانی سپند امیر سلیمانی و مریم مومن و به تهیه کنندگی حسین امانی مهمان خانه مخاطبان شبکه پایتخت خواهد بود.

این ویژه برنامه عیدانه و نوروزی از یکشنبه ۲۷ اسفند ماه تا چهارشنبه اول فروردین ماه تقدیم نگاه گرم مخاطبان می‌شود. قرار است روز‌های یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۱:۴۵ دقیقه بامداد روی آنتن برود و سه شنبه از ساعت ۱۹ تا ۸ صبح روز چهارشنبه تقدیم نگاه شما مردم شریف تهران شود.

«بهار جان» با دعوت از مهمانان ویژه، گفتگویی صمیمانه با رویکرد ماه مبارک رمضان و نوروز، خاطرات و شنیدنی‌های جذابی را پیش رو مخاطبان قرار دهد.

همچنین اجرای زنده اسنتداپ کمدی با حضور کمدین‌های معروف یکی از بخش‌های تماشایی و خاص این ویژه برنامه است که در فواصل زمانی مختلف از قاب «بهار جان» تماشایی می‌شود.

دعوت از گروه‌های موسیقی محلی، آیینی و خوانندگان جوان از بخش‌های جذاب و تماشایی این ویژه برنامه است که تقدیم نگاه مخاطبان می‌شود.
این ویژه برنامه برای تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان خود، بخش‌های میدانی، گزارش مردمی با موضوع نوروز و ماه رمضان را تدارک دیده است که از قاب بهار جان تماشایی می‌شود.
ویژه برنامه زنده «بهار جان» کاری از گروه اجتماعی است که در شب‌های پایانی سال و برای تحویل گرفتن سال جدید در چند شب از شبکه تهران سیما پخش می‌شود.

استقبال شبکه قرآن از سال نو با ویژه برنامه «تسبیح»

ویژه برنامه تحویل سال «تسبیح» به صورت زنده از آستان حضرت معصومه (س) مهمان خانه مخاطبان خواهد بود. این برنامه به تهیه‌کنندگی هادی سمیعی زفرقندی و اجرای سیدوحید مرتضوی، از اذان صبح تا زمان تحویل سال مهمان خانه مخاطبان خواهد بود.


«حول حالنا» شبکه سلامت برای سال جدید

شبکه سلامت برنامه «حول حالنا» را برای سال تحویل به روی آنتن می‌فرستد. این برنامه از شنبه ۲۶ اسفند ماه به مدت ۲ ساعت پخش می‌شود و در روز عید از ساعت ۵ صبح تا ۱۰ نیز این برنامه ادامه دارد.
این برنامه به تهیه کنندگی محمدحسین پورفاضلی نژاد به مدت ۲ ساعت با حضور میهمانان حوزه‌ی سلامت با محوریت موضوعات اجتماعی و خانواده و موضوعات سال نو روی آنتن می‌رود.

«ویدیو چک» شبکه ورزش در لحظات تحویل سال
ویژه برنامه سال تحویل «ویدیو چک» به مرور خاطرات طنز ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ خواهد پرداخت.

«جشن بزرگ ایران سرود» شبکه امید در سال تحویل
ویژه برنامه سال تحویل شبکه امید با نام «جشن بزرگ ایران سرود» با اجرای بابک افرا و علی مرادخانی از ۲۸ اسفند به روی آنتن شبکه امید می‌رود.
این برنامه با حضور هنرمندان عرصه موسیقی، میزبان گروه‌های سرود نوجوان از سرتاسر کشور است.
«جشن بزرگ ایران سرود» به تهیه‌کنندگی کمیل سوهانی، کارگردانی سید ابوالفضل موسوی نظر و سردبیری کیاوش زارع طلب و قائم زینلی روز‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند ساعت ۲۲ تا ۲۴ و ۱ فروردین ساعت ۵ تا ۷ صبح از شبکه امید سیما پخش خواهد شد.

تحویل سال کودکانه با «سر سفره خدا»
«سر سفره خدا» ویژه برنامه سال تحویل شبکه کودک سیماست. شبکه کودک از یک ساعت قبل از تحویل سال
به صورت زنده، ویژه برنامه برنامه «سر سفره خدا» را به تهیه کنندگی یاسر غفاری و اجرای احسان مهدی و حامد مدرس روی آنتن این شبکه خواهد برد.

«شب روشنی» شبکه جام جم در تحویل سال
برنامه «شب روشنی»؛ ویژه تحویل سال، ۱ فروردین، ساعت ۰۳:۰۰ تا پس از تحویل سال به مدت ۵ ساعت از استودیوی ایرانیان و با اجرای میلاد شیران، شمیم علیزاده، اردشیر منظم و ترابی به روی آنتن می‌رود.
این برنامه شامل بخش‌های نوروز در سایر کشورها، موسیقی و آواز، نوروز در اقوام ایرانی، گزارش‌های مردمی، استندآپ کمدی، نمایش‌های خانواده منظم، گفتگو با میهمانان، نمایش‌های عروسک آرتا، حافظ خوانی، پیام رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور به مناسبت تحویل سال نو است.

برنامه تحویل سال در آنطرف:
باتوجه به تعطیلی شبکه من و تو تمام تمرکز ماهواره بین ها روی مسیر یاهست خواهد بود که در این بین شبکه های ایران اینترنشنال،بی بی سی،ویس آمریکن فارسی،mbc persia، آی تی ان شب خیز،طپش و گروه تلویزیونی پرشینا با تولید محتوای سال تحویل به استقبال حلول سال جدید همراه با سایر ایرانیان می روند.

آثارنمایشی و معارفی:

شبکه یک سیما

این شبکه امسال دو سریال برای آنتن در نظر گرفته است که به ترتیب سریال «زیر خاکی» و بعد از آن سریال «نون خ» روی آنتن خواهد رفت.
برنامه «امت قرآن» جزء خوانی روزانه قرآن کریم در کشورهای اسلامی، هر روز ساعت ۱۱:۰۰ برای مخاطبان علاقمند پخش خواهد کرد.
برنامه «درس‌هایی از قرآن» مطابق هر ماه رمضان هر روز پس از نماز مغرب به سخنان حجت الاسلام والمسلمین قرائتی از قرآن کریم و بیان مطالب معارفی، اخلاقی و عقیدتی می‌پردازد.
برنامه «مناجات خوانی» ویژه ماه مبارک رمضان نیز شب‌های ماه مبارک از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها با اجرای سلحشور ساعت ۰۳:۰۰ بامداد و حاج منصور ارضی، بعد از نماز صبح و ظهر روی آنتن شبکه یک می‌رود.
فصل جدید برنامه «کلمه» به تهیه کنندگی موسوی صمدی نیز ویژه برنامه‌ای است که شب‌های ماه مبارک رمضان روی آنتن خواهد رفت. این برنامه هر شب ساعت ۲۳ با حضور کارشناسان و با اجرای یامین پور پخش می شود.
مستند جذاب «ایران از بالا» ویژه ایام نوروز هر روز ساعت ۱۶، تصاویر جذاب از طبیعت مناطق دیدنی استان‌های مختلف کشور را پخش می کند.
ویژه برنامه «ایران دوست داشتنی» با هدف معرفی فرهنگ، تاریخ، هنر و چهره های اثرگذار از شهرهای مختلف ایران اسلامی به میزبانی محمد معتمدی، امیرحسین مدرس، فلورا سام و با اجرای پدارم کریمی هر شب ساعت ۱۹:۳۰ با حضور مهمانانی از جای جای این سرزمین پرگهر روی آنتن خواهد رفت.
جشنواره فیلم های سینمایی نوروز و رمضان شبکه یک هر شب ساعت ۲۴ در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است.
اجرای گروه‌های موسیقی نواحی با هدف آشنایی مخاطب با هنرهای اصیل ایرانی و اسلامی در برنامه «کرشمه» با اجرای محمود رضا قدیریان در ایام نوروز پخش می شود.
برنامه «ثقلین» به تهیه کنندگی یونس قاسمی و سید محمد صفدری به جز خوانی روزانه قرآن کریم از حرم مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام می‌پردازد. این برنامه سحرها ساعت ۵:۳۰ پخش می شود.
برنامه «طرحی برای فردا» نیز با سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی هر روز ساعت ۱۲:۳۰ پخش خواهد شد.
شبکه دو سیما 
برنامه «شب عیدی» به صورت زنده ساعت ۲۲ از شبکه دو سیما پخش می شود. این برنامه با محوریت آغاز سال نو و شب عید، که مصادف شده با ماه مبارک رمضان، شروع بهار طبیعت و تکریم جایگاه خانواده با دعوت از مهمانان محبوب و مورد پسند خانواده های ایرانی در بستری شاد و سرگرم کننده به همراه آیتم های متنوع و جذاب روی آنتن می رود.
برنامه «از مامان بگو» روایت ۳۰ قصه از مادران جامعه ایرانی است که در هر قسمت داستان جذابی را برای مخاطب خود به همراه دارد. این برنامه به تهیه کنندگی سیدصادق شهربانویی و کارگردانی هادی نعمت اللهی بعد از افطار، با اجرای محیا اسناوندی ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه دو می رود.
برنامه «هم‌وطنز» هم دیگر برنامه ای است که هر شب ساعت ۲۳ در جدول پخش برنامه های شبکه دو قرار دارد. این برنامه طرح موضوعات و مطالب طنازانه و جذاب با استفاده از لطایف اقوام مختلف ایرانی خواهد بود. «هم‌وطنز» با اجرای کامران تفتی و تهیه‌کنندگی حسین امانی پخش می شود.
مسابقه «شصتادیا» یک مسابقه سرگرم‌کننده بین دو نسل دهه شصت و دهه هشتاد، در سه بخش جذاب تولید شده است. سه بخش شناخت نسل دهه شصت و هشتاد از خود، هوش و ذکاوت بین دو گروه سنی و طرح سوالات با مضمون شناخت از نسل مقابل. «شصتادیا» با اجرای علیرضا استادی و تهیه‌کنندگی سیدهاشم موسوی هر شب ساعت ۲۴ پخش می شود.
برنامه «کافه بازی» هر روز ساعت ۱۶ پخش می شود. این برنامه به نقد و بررسی معرفی جدیدترین و بهترین بازی های رایانه ای خارجی و ایرانی به همراه آموزش بازی سازی و حمایت از صنعت بازی سازی ایرانی می پردازد.
برنامه «پاورقی» ویژه نوروز هر شب ساعت ۱۹:۴۵ و فیلم های سینمایی نوروزی هم ساعت ۹ روی آنتن می رود.
مسابقه زنده «صد در صد» نیز هر روز ساعت ۱۶ پخش می شود. این مسابقه با محوریت اوقات فراغت خانواده و ایجاد سرگرمی و نشاط خانوادگی در ایام نوروز مهمان خانه های ایرانی خواهد بود. مجری این مسابقه میزبان شرکت کنندگان از شهرهای مختلف است و با طرح پرسش ها و چالش های خانوادگی لحظات هیجان انگیزی را برای مخاطبان رقم خواهد زد.
مناجات‌خوانی حاج محمود کریمی از مشهد مقدس، حرم مطهر رضوی ویژه شب های ماه مبارک رمضان به مدت ۷۵ دقیقه حوالی ساعت ۰۱:۳۰ بامداد پخش می شود.
برنامه «چشمه زندگی» با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین استاد شیخ حسین انصاریان درباره ارزش‌ها و فضیلت‌های ماه مبارک رمضان حوالی ساعت ۶:۱۰ صبح به مدت ۳۰ دقیقه هر روز روانه آنتن این شبکه می‌شود.
«ترتیل‌خوانی قرآن کریم» از استان خراسان جنوبی شهر طبس، حرم مطهر حسین بن موسی الکاظم(ع) هر روز حوالی ساعت ۱۲:۲۵ پخش می‌شود.
دورهمی صمیمانه «نقل و نقل» به میزبانی حامد عسکری که به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) میزبان مهمانانی ویژه است، دوشنبه ۶ فروردین در شب میلاد این امام همام همراه مخاطبان خواهد بود.
ویژه برنامه «کوی محبت» از ۱۹ تا ۲۳ ماه مبارک رمضان (ویژه شب‌های قدر و شهادت حضرت علی علیه السلام) به میزبانی مهدی اعرابی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل رمضانی روانه آنتن شبکه دو می‌شود.
سخنرانی مذهبی در مسجد فاطمیه بزرگ تهران با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین استاد پناهیان به مدت ۳۰ دقیقه هر روز حوالی ساعت ۱۴ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
ویژه برنامه شب‌های قدر به صورت زنده از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ همراه با قرائت دعای جوشن کبیر و سخنرانی و مراسم احیا تا سحر تقدیم نگاه مخاطبان می شود.
توضیح احکام شرعی توسط حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده در روزهای ماه مبارک رمضان قبل از اذان ظهر روانه آنتن می شود.
«ساحل آرامش» با محوریت تفسیر قرآن از سوی حجت الاسلام والمسلمین سعیدی آریا و قاریان محترم قرآن کریم از دیگر ویژه برنامه های گروه معارف شبکه دوسیما برای ایام ماه مبارک رمضان است.
برنامه «ستارگان راه» که گزیده ای از وصیتنامه شهدا است، در خلال برنامه های این شبکه روانه آنتن خواهند شد.
شبکه سه سیما 
برنامه «پانتولیگ» با اجرای محمدرضا گلزار در شب های رمضان و عید نوروز ساعت ۲۲:۳۰ پخش خواهد شد.
«معرکه» که مسابقه ای برپایه‌ی عناوین شغلی است و با اجرای جواد رضویان، هر شب ساعت ۲۰ روی آنتن می رود.
برنامه ترکیبی «شب خوش» با اجرای مهران غفوریان با دعوت از کمدین ها، فضای شادی را در ماه رمضان و عید نوروز برای بیننده ها فراهم می سازد. این برنامه هر شب ساعت ۲۱:۰۰ پخش می شود.
«سمت خدا» هر روز قبل از اذان به صورت زنده با دعوت از کارشناسان مذهبی با نگاه به روایات و احادیث مرتبط ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر می پردازد.
نماهنگ های مرتبط با نوروز و ماه مبارک رمضان، تولیدات کوتاه با موضوع مرتبط با این ایام در فواصل برنامه پخش خواهد شد.
ترتیل خوانی قرآن مجید نیز هر روز از ساعت ۱۴:۰۰ از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی ساعت ۹ پخش می شود.
شبکه چهار سیما
مسابقه «سرزمین شعر» هر شب ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار پخش می شود. در این مسابقه برای انتخاب شاعر برتر، با حضور پنج داور در هشت گروه هشت نفره رقابت می کنند. و در هر برنامه یک بزرگداشت از یکی از شاعران مطرح است. این برنامه در ایام لیالی قدر همنوایی شعر علوی دارد.
برنامه «ماجرا» در ۶ قسمت در ایام شهادت حضرت علی (ع) ساعت ۲۱ و برنامه «چرخ» با پخش مستند گزارشی در مورد نخبگان جوان علمی کشور در سال ۱۴۰۲، ساعت ۱۹ از دیگر برنامه های این شبکه است.
ترتیل خوانی قرآن مجید نیز هر روز از ساعت ۱۴ از حرم‌ مطهر احمدبن موسی شاه چراغ (ع) پخش می شود.
سخنرانی آیت الله جوادی آملی ساعت ۶:۳۰ و دعا و مناجات خوانی حاج رضا بکایی ساعت ۳:۰۰ بامداد از شبکه چهار پخش می شود.
شبکه نسیم 
برنامه «کودک شو» هر شب ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می رود. این برنامه رقابت هشت خانواده، در چهار شب را نمایش می دهد. در هر شب دو خانواده در فضای طنز با هم به رقابت می پردازند.
برنامه «بگو بخند» در خصوص استعداد یابی شعر، استندآپ، طنز هر شب ساعت ۲۳ پخش می شود.
برنامه گفتگو محور «برمودا» با اجرای کامران نجف زاده و با حضور مهمانانی که از شخصیت های فرهنگی اجتماعی و سیاسی هستند شب ها ساعت ۲۰ روی آنتن می رود.
برنامه «خوش نمک» که مسابقه افراد با نمک و چالش های پیرامون آنها و افراد معمولی و بازی با آنها است، نیز در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
برنامه تلویزیونی «نسیما» که یک برنامه دوربین مخفی است و به موضوعات فرهنگی و اجتماعی مختلف در راستای فرهنگ‌سازی از جمله موضوع همبستگی و اتحاد ملی در جامعه و اقشار مختلف جامعه می پردازد. این برنامه در ایام نوروز ساعت ۱۸:۳۰ روی آنتن می رود.
مسابقه «سرنخ» ساعت ۱۸ و برنامه «بی انتها» که مناجات و نیایش و ارتباط با خدا و کلام بزرگان دینی و شعرخوانی است نیز هر روز ساعت ۱۹ پخش می شود.
برنامه های «آن» و «بعد از آن» به تهیه کنندگی سید احمد موسوی صمدی و سینا شعربافی با اجرای صابرخراسانی، از ابتدای ماه مبارک رمضان هر روز در ساعات پیش از افطار و پس از آن از شبکه نسیم در قاب رسانه ملی خواهد بود.
این برنامه در قالبی نو به بررسی قصه های انسان های متفاوت و خاص خواهد پرداخت.
برنامه تلویزیونی «بی‌انتها» به تهیه‌کنندگی امیر بهراد رحمانی و کارگردانی محمدحسین تقوایی در شب های ماه مبارک رمضان به مدت ۳۰ شب ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه نسیم پخش خواهد شد. این برنامه با محوریت اسماءالحسنی و صفات خداوند متعال با بخش‌های کنج خلوت از حرم امام رضا علیه السلام و نجوای مشاغل از دل کسب و کارهای روزمره، مناجات‌ها و ادعیه‌های ماه رمضان و... پخش می شود.
برنامه تولیدی «نسیم آوا» به تهیه کنندگی و اجرای محمدرضا محبی با حال و هوای ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۷ از شبکه نسیم پخش خواهد شد.
در این برنامه به موسیقی کشورهای مسلمان و پرداختن به موسیقی مذهبی ان کشور با حضور کارشناس، خاطره بازی با تیتراژهای قدیم سریال های ماه مبارک رمضان، گروه سرود و موسیقی های سنتی با حال و هوای ماه رمضان از آیتم های این برنامه خواهد بود.
«نسیم رمضان» و «آشپزی رمضان» نیز از برنامه هایی هستند که در این ایام روی آنتن می روند.
شبکه تهران
انس با قرآن کریم با هدف قرائت یک جزء از کلام الله قرآن مجید هر روز ظهر بعد از نماز ظهر و عصر، از حرم مطهر سید الکریم شاه عبدالعظیم حسنی به مدت ۷۰ دقیقه روی آنتن می رود.
گروه اجتماعی نیز مانند سنوات گذشته برنامه «جشن رمضان» را از حوالی ساعت ۲۱:۳۰ به صورت زنده تقدیم نگاه مخاطبان عزیز تهرانی می کند.
برنامه «شب فیروزه ای» هم همانند سال های گذشته هر شب ساعت ۲۰ تماشایی می شود. این برنامه با اجرای شکیبا هر شب میزبان شهروندان تهرانی خواهد بود.
تهیه گزارش های ویژه «در استان، در شهر» از سطح استان تهران با موضوع فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و جانمایی آن در جدول پخش برنامه های شبکه تهران سیما از دیگر اقدامات گروه شهرستان های شبکه تهران سیما برای ماه مبارک رمضان است.
مستندهای خارجی جدید هر روز ساعت ۱۵:۲۰، برنامه «دلبرونه» هر شب حوالی ساعت ۲۱ و برنامه «به خانه بر می گردیم» هر روز حوالی ساعت ۱۶:۳۰ نیز در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
یک سریال کره ای نیز هر روز حوالی ساعت ۱۹ پخش و ساعت ۲۳ بازپخش می شود.
شبکه  آموزش سیما
برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم ویژه ماه رمضان هر روز ساعت ۱۲:۳۰ از شبکه آموزش پخش می شود.
برنامه «از دولت قرآن» سخنرانی دکتر محمد مهدی اصفهانی ساعات ۹:۳۰ و ۱۸:۴۵؛ «درس اخلاق» سخنرانی آیت‌الله شیخ مرتضی تهرانی ساعت ۴:۴۰ و شرح ادعیه ماه مبارک رمضان با سخنرانی آیت‌ الله احمد مجتهدی تهرانی ساعت ۴:۵۰ در جدول پخش شبکه آموزش قرار دارد.
برنامه «دکتر سلام» ویژه نوروز و رمضان هر روز ساعت ۱۳ با هدف آموزش و آگاهی نحوه برخورد و شناسایی و پیشگیری از بیماری ها از شبکه آموزش پخش می شود.
«یکی بود یکی نبود» هر روز ساعت ۱۴ در ایام نوروز پخش می شود. این برنامه بر اساس متون کهن ایرانی و آثار برگزیده ای همچون کلیله دمنه، مثتوی معنوی، منطق الطیر، اسرارالنامه، جوامع الحکایات، پروین اعتصامی و ... با هماهنگی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، قصه های مختلفی را برگزیده است که به صورت نمایشی تولید شده است. در این برنامه سعی شده در هر قسمت اصول بازیگری و نمایش خلاق، از جمله فن بیان، زبان بدن، صداسازی و ... به کودکان آموزش داده شود.
«مدرسه جنگلی» نام یک مجموعه تلویزیونی عروسکی ایرانی در ژانر فانتزی و آموزشی به مسائل روانشناسی به ویژه تله های روانشناسی می پردازد این مجموعه به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فرشید درخشان تولید شده هر روز ساعت ۱۵ از شبکه آموزش سیما پخش می شود.
برنامه «مشاعره رمضانی» در ۱۳ قسمت و «مشاعره شب‌های قدر» در ۵ قسمت به تهیه کنندگی امیرحسین آذر دیگر برنامه مناسبتی شبکه آموزش سیما در ماه مبارک رمضان است. این برنامه ساعت ۲۰:۰۰ از شبکه آموزش پخش می شود.
مستند «میز سرآشپز» هر شب ساعت ۲۱ پخش می شود. در این مستند به درون زندگی و آشپزخانه برترین و خلاق ترین آشپزهای جهان می رود.
مسابقه شاد «اقوام باوینه» از اول فروردین هر شب ساعت ۲۱:۴۵ پخش می شود. این برنامه محصول شبکه دنا است. اقوام باوینه مسابقه محلی از اقوام بختیاری است که می‌کوشد تا سبک زندگی عشایری و روستایی را در قالب سرگرمی و مسابقه در تلویزیون به تصویر بکشد.
برنامه «بیا بریم سفر» به تهیه کنندگی محمد مقنی باشی ساعت ۲۲:۳۰ ایام نوروز از شبکه آموزش پخش می شود. این مجموعه مستند به معرفی آثار تاریخی، ملی، مذهبی و مکان های دیدنی کشورمان می پردازد.
مستند «پادشاهان درد» از اول تا نهم فروردین شب ها ساعت ۲۳ پخش می شود. در این مستند محصول نت فلیکس دو مرد نترس و شجاع توسط خطرناک‌ ترین حیوانات جهان گاز گرفته و گزیده می شوند تا راهنمای جامعی برای اندازه‌ گیری درد ایجاد کنند.
مستند آمریکایی انگلیسی «مسافر ناراضی» از ۱۰ تا ۱۶ فروردین ساعت ۲۳ پخش می شود. در این مستند یک کمدین انگلیسی به کشورهای مختلف سفر می کند و جاذبه های گردشگری آن کشورها را بررسی می کند و به آن امتیاز می دهد.
برنامه «قصه شب» خلاصه ای از رمان های مطرح ایران و جهان است که توسط هنرمندان و بازیگران خوانده می شود، هر شب ساعت ۲۴ از شبکه آموزش سیما پخش می شود.
برنامه «آوانوا» در شب های رمضان از حوالی ۱ بامداد تا ۵ صبح با اجرای اسماعیل آذر، مسعود فروتن، ناصر فیض، مهدی صالحی، علیرضا بختیاری و .... پخش می شود. این ویژه برنامه همراه با آیتم های متنوع سعی بر القای حال و هوای عرفانی شبانه و سحرگاهی در ۳۰ شب ایام ماه مبارک رمضان دارد.
شبکه قرآن و معارف سیما
پخش زنده محفل انس با قرآن کریم در حضور رهبر معظم انقلاب در روز اول ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۷:۴۵ تا اذان مغرب به افق تهران پخش خواهد شد.
ترتیل و جزخوانی قرآن کریم از ابتدای ماه مبارک رمضان هر روز بعد از اذان گاهی صبح از آستان مقدس هلال بن علی (ع) آران و بیدگل، بعد از اذان گاهی ظهر از مسجد مقدس جمکران و ساعت ۱۶:۳۰ به صورت زنده از کربلا معلی پخش می شود.
سخنرانی آیت الله جوادی آملی هر شب بجز سه شنبه ها و پنجشنبه ها ساعت ۲۱:۳۰ و سخنرانی آیت الله مجتهد تهرانی با عنوان حقیقت بندگی هر روز ساعت ۶:۳۰ صبح پخش می شود.
پخش مراسم مناجات خوانی حاج منصور ارضی از مسجد ارک نیز هرشب ساعت ۰۰:۴۵ و هرروز صبح ساعت ۷:۱۵ صبح بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
برنامه گفت وگو محور «آرمان» هم با پوشش ویژه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم روزهای زوج ساعت ۲۲:۳۰ بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
همچنین ویژه برنامه رمضانی «یاد خدا» با حضور حجت الاسلام والمسلمین رضا محمدی شاهرودی به بررسی اتفاقات پس از مرگ و پرسش و پاسخ درباره معاد می پردازد.
برنامه «یاد خدا» در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۰ و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۱ صبح بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.
برنامه «افطار عزیز» با نگاهی دوباره به آیین و رسوم مسلمانان کشورهای مختلف در ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه های شبکه قرآن و معارف سیما می باشد که بعد از اذانگاهی مغرب برای بینندگان پخش می شود.
پخش برنامه های «محفل» ساعت ۲۳:۱۵، «مهمان» ساعت ۱۹، «ستاره های زمین» ساعت ۲۱ و «زندگی پس از زندگی» هر روز ساعت ۹ صبح از دیگر تدارکات شبکه قرآن و معارف سیما برای روزهای ماه مبارک رمضان خواهد بود.
همچنین بینندگان می توانند هر شب با «مسابقات خانوادگی قرآنی ۱۱۴» در ساعت ۱۹:۳۰ با شبکه قرآن و معارف سیما همراه باشند.
سخنرانی های آیت الله جوادی آملی در خصوص سوره مبارکه شورا و علوم قرآن و سخنرانی در هیئات مذهبی ساعت ۷:۱۰، ۲۱:۳۰ و ۱ بامداد از این شبکه پخش می شود.
دعا و مناجات خوانی سحرگاهی هیئات مذهبی، حاج منصور ارضی، سیدرضا نریمانی، بذری، سعید حدادیان و نجوای عارفانه از سایر مادحین فصولی، حسینی، موسوی و ... در ساعات ۰۱:۳۰ بامداد، ۰۰:۴۵ و ۰۷:۱۵ پخش می شود.
شبکه سلامت
برنامه «حال خوب» با حضور میهمانان حوزه سلامت با محوریت موضوعات اجتماعی و خانواده و معنوی مرتبط با ماه رمضان به صورت زنده هر شب ساعت ۲۱ پخش می شود.
برنامه «مثبت سلامت» به صورت زنده با حضور میهمانان و ارتباط تلفنی با آنها به مسائل روز جامعه مرتبط با ماه رمضان و نوروز روی آنتن می رود.
برنامه های «مادر کودک»، «ضربان»، «رمز سلامتی» و «حال خوب» منعطف با ماه رمضان و ایام نوروز هر روز ساعات ۹، ۱۱، ۱۴:۳۰ و ۲۱ روی آنتن می رود.
«مثبت سلامت»، مسابقه «آدرنالین»، میان برنامه و وله های گرافیکی و یک مجموعه مستند خارجی با موضوع ماه مبارک رمضان و روزه داری و تغذیه سالم نیز در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
ترتیل خوانی قرآن کریم هر روز بعد از نماز صبح از حرم مطهر امام خمینی رحمت الله علیه پخش می شود.
فرازهایی از دعای جوشن کبیر با مترجم ناشنوایان در برنامه «مناجات خوانی»، «درس هایی از نهج البلاغه» با کارشناسی دکتر محسن اسماعیلی در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
مستند «جان» با موضوع اهدای خون هر روز ساعت ۱۸:۳۰ پخش می شود.
شبکه  مستند
مستندهای سینمایی برتر روز ایران و جهان هر روز ساعت ۱۶ از شبکه مستند پخش می شود.
مجموعه مستند «بومرنگ» روایتی از فعالیت‌ها و برنامه‌های گروه‌ها و انجمن‌های خیریه‌ای در سراسر کشور ساعت ۲۰ پخش می شود.
برنامه «ترمه» هر روز ساعت ۱۹:۳۰ پخش می شود. این مستند پرتره معرفی آثار هنری، مذهبی، تلویزیونی و .. ماندگار و خاطره انگیز مرتبط ماه مبارک رمضان و گفتگو با عوامل و هنرمندان است.
مجموعه مستند «نور» با محوریت ارائه مفاهیم اجتماعی و کاربردی قرآن کریم به صورت مصداقی همراه با به نمایش گذاشتن بخشی از زندگی افرادی که این مفاهیم را عینیت بخشیدند چون خطاطان، پژوهشگران، خیران قرآنی ساعت ۱۷:۴۵ پخش می شود.
مجموعه مستند «هم رکاب» با روایت ایران گردی و دوچرخه سواری در شهرهای زیبای حاشیه خلیج فارس و معرفی جاذبه های گردشگری، هر شب ساعت ۲۱ پخش می شود.
مستندهای جدید «صداهای زمین»، «حیات وحش» در ساعات ۱۹ و ۲۳ از این شبکه پخش می شود.
مستند «در برابر تاریکی» از ۱۱ فروردین تا ۱۶ فروردین از شبکه مستند پخش می شود. این مستند روایتی متفاوت است از زندگی نامه ورزشکاران خارجی در رشته های مختلف که حامی فلسطین بوده و رویکردهای ضد اسراییلی دارند.
مستندهای جدید «لحظه های وحشی» با نمایش لحظه های بدیع و جذاب از طبیعت و حیات وحش بکر و دیدنی سراسر ایران، هر شب ساعت ۲۰:۳۰، «ایده تا اکران» تولید و اکران فیلم های سینمایی هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن می روند.
شبکه  امید
برنامه «بازی ویزیون» با محوریت بازی های رایانه ای در جدول پخش شبکه امید برای ایام رمضان و نوروز قرار دارد.
«ایران‌سرود» با نمایش جشن بزرگ گروه های سرود برای سال تحویل و برنامه «باشگاه امید» از دیگر برنامه هایی است که از شبکه امید پخش می شود.
مسابقه تلفنی قرآنی «الهیه» نیز با محوریت زندگی با آیه ها در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
سریال ۸ قسمتی خارجی و رئال «سفر به اعماق زمین» از ۲۳ اسفند تا اول فروردین هر شب ساعت ۲۱ پخش می شود.
این سریال در مورد دانشمندی است که به همراه برادرزاده خود و یک راهنمای کوهستان به دنبال برادر گمشده‌اش می‌گردد. اما آن‌ها در طول سفر خود به یک دنیای گمشده مرموز در مرکز زمین برخورد کرده و ...
سریال ۱۵ قسمتی خارجی و رئال «خارج از فهرست» از ۲ تا ۱۷ فروردین هر شب ساعت ۲۱ پخش می شود.
«خارج از فهرست» سریالی در ژانر علمی تخیلی است که در سال ۲۰۱۹ توسط جاستین فلین در استرالیا تولید و توسط نتفلیکس پخش شد. داستان درباره دوقلوهای دوازده ساله ای با نام درو و کال است که متوجه می شوند دولت به صورت مخفیانه، جوانان استرالیا را از طریق دستگاه های ردیابی الکترونیکی پیدا کرده و تغییراتی در آنها ایجاد می کند و ...
سریال انیمیشنی ۱۳ قسمتی «باشگاه کمانگیری مدرسه کازمای» از ۱ تا ۱۳ فروردین هر روز ساعت ۱۵ پخش می شود. سریال ۱۰ قسمتی «خرگوش سامورایی» نیز در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
سریال انیمیشن «خرگوش سامورایی» درباره یک خرگوش نوجوان و نترس که از نوادگان جنگجوی بزرگ، میاموتو اوساگی است، برای تبدیل شدن به یک سامورایی واقعی همه تلاشش را می کند و وارد یک ماجراجویی بزرگ می شود و...
فصل جدید مجموعه «انیمیشن جوانمردان» ساعت ۱۶ پخش می شود. مستندهای «دکتر دان و دو دستیارش» در ۵ قسمت، «لبه ناشناخته ها» در ۸ قسمت، «علم شگفت انگیز» در ۵ قسمت ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه امید پخش می شود.
در خلاصه «لبه ناشناخته ها» که جیمی چن، ورزشکار و فیلمسازی آسیایی ـ آمریکایی آن را تولید کرده، آمده است: خط بین پیروزی و فاجعه به باریکی یک مو است. جیمی چن از کوه اورست تا قطب جنوب ماجراجویی‌های پرجرأت‌ترین ورزشکاران جهان را با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد.
«علم شگفت انگیز» مجموعه‌ی علمی و آموزشی است که نکات زیادی را در رشته‌ها و زمینه‌های مختلفی علمی برای مخاطب نوجوان بازگو می‌کند و آزمایش‌هایی ساده و کاربردی و جذاب نیز در آن انجام می‌شود.
مجموعه طنز ۱۲ قسمتی خارجی «بین ماهر» نیز در جدول پخش شبکه امید قرار دارد. این سریال ماجراهای شخصیتی به نام آقای بین (روآن اتکینسون) است که به ندرت حرف می زند. او در زندگی عادی و روزانه خود دچار مشکلاتی می شود و از راه های عجیب سعی در حل مشکلات و تعامل با مردم دارد.
برنامه «فیلمستون» که جشنواره نوروزی فیلم های سینمایی هست با پخش ۳۰ فیلم جدید از ۲۲ اسفند روی آنتن می رود.
ترتیل خوانی قرآن کریم در دو باکس جداگانه از امامزاده ابراهیم بن موسی ابن جعفر (نرمی) ـ اصفهان، بعد از نماز صبح و حرم حضرت معصومه سلام الله علیها ـ قم، ساعت ۹ پخش می شود. همچنین سخنرانی حجت الاسلام مهدی رضوانی نیز در ساعات ۱۲، ۱۶:۳۰ و ۱۹:۳۰ روی آنتن می رود.
برنامه نمایشی کوتاه «هشتگ دوستی» و میان برنامه های «رمضان در کشورهای مختلف»، «احکام رمضان» و «صبح ظهور» در فواصل بین برنامه های از این شبکه پخش می شود.
شبکه کودک
برنامه «شب رویایی» قصه شب و لالایی با محوریت قصه‌های کهن و قصه های دینی ویژه خردسالان، از کانال پویا پخش می شود. این برنامه با همکاری ایران صدا تولید شده است.
مسابقه های «آفتاب مهتاب» مسابقه حرکتی ویژه خردسالان و برنامه ترکیبی نمایشی «پاشو پاشو قهرمان» با محوریت رویای ایران آینده از کانال پویا پخش می شود.
پویانمایی های «اسکیتی» با محوریت محیط زیست و «چل پله زیر زمین ۲» نیز در جدول پخش کانال نهال قرار دارند.
در پویانمایی «چل پله زیر زمین» شخصیت کوشا دستیار دکتر تور می‌شود تا در مکانی محرمانه جانوران منقرض شده را از طریق نسخه ژنتیکی‌شان به زندگی برگرداند. انیمیشن های «موتورها»، «گروه فریاد» و «رایان و ربات ها» نیز در این ایام روی آنتن می روند.
جشنواره تلویزیونی «عروسک خونه» نیز برای پخش از کانال نهال آماده شده است.
مسابقه تلفنی «کتاب شیرین» با محوریت کتاب، «ماجراهای نوید» و «مل مل» نیز در جدول پخش شبکه کودک برای ایام نوروز قرار دارند.
انیمیشن های سینمایی ایرانی «لوپتو» و «پسر دلفینی» برای اولین بار در نوروز ۱۴۰۳ از شبکه کودک پخش می شوند.
۲۰ فیلم سینمایی جدید خارجی تولید ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ در جدول پخش این شبکه قرار دارد.
انیمیشن سریالی جدید مانند «پاندای کونگ فو کار»، «شکارچی فضایی»، «گروه شب نقاب»، «بچه رییس» و ... مجموعه عروسکی «مزرعه دوستی ۲» تولید مرکز آذربایجان شرقی و پخش نسخه با کیفیت انیمیشن قدیمی و خاطره انگیز «پینوکیو» از دیگر تدارکات شبکه کودک برای ایام نوروز است.
شبکه ورزش
مسابقه «جام رمضان» هر روز ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه ورزش پخش می شود. این برنامه مسابقات فوتبال که با حضور ورزشکاران و هنرمندان و ... با اهداف خیر و کمک به مستمندان که یادآور مسابقات فوتبال ماه مبارک رمضان در دهه های گذشته است برگزار می شود، را پوشش می دهد.
ویژه برنامه سال تحویل «ویدیو چک» به مرور خاطرات طنز ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ خواهد پرداخت. «قهرمان ایران» با هدف انتخاب برترین های ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ هر روز ساعت ۱۴:۰۰ به صورت زنده روی آنتن می رود.
«قهرمان ایران» با هدف معرفی نامزدهای ورزش ایران در سال ۱۴۰۲، جهت رای دادن به بهترین ها در بخش های مختلف نظیر بهترین ورزشکار زن، بهترین ورزشکار زن، بهترین مربی و ... پخش می شود.
«نوروز فوتبالی» هر روز ساعت ۱۶:۰۰ به مرور فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲ با محوریت انتخاب بهترین های لیگ برتر فوتبال در هر پست با رای مردمی می پردازد.
«خاطره بازی با آقا جواد»، «لذت فوتبال» و مسابقه «مردان آهنین» به ترتیب ساعت ۱۳:۰۰، ۲۲:۰۰ و ۲۴:۰۰ در ایام نوروز و رمضان از شبکه ورزش پخش می شود.
«مستندهای پرتره ورزشی» و «ویدیو چک» نیز در ساعت ۲۰:۰۰ و ۲۱:۳۰ در جدول پخش شبکه ورزش قرار دارد.
شبکه  جام جم
ترتیل خوانی قرآن کریم هر روز ساعت ۱۶:۰۰ ضبط شده در مرکز اسلامی انگلستان با حضور ایرانیان خارج از کشور پخش می شود. برنامه های «سلامتکده» «سمت خدا»، «آشپزی با مامان»، «۱۴ اینچ»، «کودکانه» هر روز ساعت ۱۰:۰۰، ۱۳:۴۵، ۱۴:۴۵، ۱۶:۳۰، ۱۸:۳۰ روی آنتن می رود.
«لبخند کلاه قرمزی» ساعت ۱۵:۴۰، مسابقه «بگو بخند» ساعت ۱:۰۰ بامداد، مسابقه «مافیا» ساعت ۲:۳۰ بامداد، مستند «قلب ایران؛ سندباد» ساعت ۲۱:۴۵ و پخش فیلم های سینمایی ساعت ۱۵:۰۰ نیز در جدول پخش شبکه جام جم قرار دارد.
سریال های «مدینه»، «زیرخاکی ۴» و «نون خ ۵» نیز هر شب از این شبکه پخش می شود.
جنگ شبانه نوروزی این شبکه نیز از ۱ تا ۱۳ فروردین هر شب ساعت ۲۲:۴۵ با اجرای میلاد شیران و شمیم علیزاده با حضور شعرا، ادبا، هنرمندان، صاحب نظران حوزه های مختلف، گروه های موسیقی و خوانندگان سنتی، پاپ، محلی و قومی روی آنتن می رود.
مرکز صبا 
مجموعه جدید «آنی و مانی» کاری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که به تهیه کنندگی محمد مهدی نخعی راد و کارگردانی محمد علی بصیری نیک در ۲۶ قسمت ۸ دقیقه ای با محتوای آموزشی تهیه و تولید شده است.
مجموعه جدید «چی شد که این رنگی شدم» اثر دیگر از مجموعه پویانمایی صباست که به همت گروه خردسال این مرکز و به کارگردانی و تهیه کنندگی فرخ یکدانه در ۱۳ قسمت ۸ دقیقه ای تهیه و تولید شده است. مضمون این مجموعه شناخت عواطف و احساسات خردسال است.
انیمیشن «دشت پرماجرا» عنوان مجموعه ای از گروه نوجوان مرکز پویانمایی صباست که به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین صالحی در ۱۴ قسمت ۲۲ دقیقه ای تهیه و تولید شده است. این مجموعه با نگاهی به موضوع اشغال و دشمن شناسی تولید شده است.
مجموعه انیمیشن «فیل کوچولو» کاری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صبا است که در سری جدید خود سعی می کند تا در کنار آموزش های رفتاری به کودکان، آموزه های چگونگی برخورد صحیح والدین در مواجه با اشتباهات کودکان را نیز ترسیم و ارائه کند.
همچنین فصل جدید «شکرستان» که قصه های آن برگرفته از فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت‌های هنر ایرانی است در ۲۶ قسمت ۱۶ دقیقه ای برای پخش در نوروز۱۴۰۳ تهیه و تولید شده است.
فصل جدید «جوانمردان» یکی دیگر از برنامه های پویانمایی صباست که در ۱۳ قسمت ۲۲ دقیقه ای برای مخاطبین نوجوان تهیه و تولید شده است. سری جدید مجموعه «خروس زیرک، روباه کلک» در ۱۳ قسمت۱۲ دقیقه‌ای برای پخش در عید نوروز در نظر گرفته شده است.
سری جدید مجموعه «چیا» در ۱۳ قسمت ۸ دقیقه ای برای مخاطبین خردسال تهیه و تولید شده است. مجموعه جذاب تک فریم «موزه» در ۱۳ قسمت ۱۸ دقیقه ای از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین کودک در ایام نوروز است.
«مثل نامه» مجموعه ای برای گروه سنی کودکان است که در ۲۶ قسمت ۱۳ دقیقه ای با رویکرد بازگویی و مرور ضرب‌المثل‌های قدیمی ایرانی تهیه و تولید شده و در هر قسمت یک ضرب‌المثل را در قالب داستانی شیرین روایت می‌کند.
مجموعه «قصه های ریرا» عنوان مجموعه انیمیشنی برای مخاطبان خردسال است که در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه ای به تولید رسیده است. مجموعه «پند پارسی» از دیگر برنامه های ویژه برای گروه سنی کودک و نوجوان است که در ۲۰ قسمت ۱۰دقیقه ای تهیه و تولید شده است.
فصل جدید «جنگل فندق» کاری از گروه خردسال مرکز پویانمایی صباست که در ۱۳ قسمت ۱۲ دقیقه ای برای پخش در عید نوروز تهیه و تولید شده است. سری جدید «فرآیند» در ۱۵ قسمت ۱۳ دقیقه ای برای مخاطبین کودک و نوجوان تولیده شده است. این مجموعه به بررسی پدیده های علمی می پردازد.
مجموعه جدید «آقا معلم و بچه ها» در ۲۶ قسمت ۱۲ دقیقه ای برای مخاطبین کودک تهیه و تولید شده است. مجموعه «کوچولوهای کنجکاو» از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صبا برای مخاطبین خردسال است که در ۱۳ قسمت ۸ دقیقه ای تلاش دارد با نگاهی متفاوت به مسائل رایج، موثر و کاربردی در زندگی روزمره، مضامین مهمی که سبب برانگیختن حس کنجکاوی در خردسالان می‌شود را برای این قشر الگوسازی کند.
مرکز سیمرغ
مستند مسابقه «نامیرا» که اولین مستند مسابقه با محوریت معلولین جسمی است که به همراه خانواده هایشان جمعیت قابل اعتنایی در کشور هستند. این برنامه با هدف توجه به این قشر و آموزش نوع مواجه با این عزیزان در زندگی اجتماعی است.
مسابقه «نامیرا» در ۱۳ قسمت ۵۰ دقیقه ای از شبکه نسیم روی آنتن می رود. برنامه «هم‌وطنز» شب نشینی با اقوام و اهالی شهرستان هاست که هر شب اهالی یک شهر، شبی خوش و خاطره انگیز برای مخاطبان به وجود خواهند آورد. این برنامه با نگاهی طنز آداب و رسوم مردم شهرهای مختلف ایران به همراه مکان های دیدنی، مفاخر و قهرمانان ایشان را در معرفی می کند.
این برنامه در فصل اول در ۴۰ قسمت ۵۲ دقیقه ای تولید شده و پخش آن در ایام نوروز به صورت روزانه از شبکه دو آغاز می شود و در ادامه به صورت هفتگی در جدول پخش شبکه جانمایی خواهد شد.
همچنین مسابقه تلویزیونی «خانه» در فضایی خلاق و محتوا محور به موضوع پیشرفت های ایران اسلامی می پردازد. این برنامه نیز در ۴۰ قسمت ۶۵ دقیقه ای تولید شده و در انتظار جدول پخش از شبکه نسیم است.
مرکز سیمرغ همچنین در راستای حمایت از برنامه های پرمخاطب تولید شده در شبکه های مختلف سیما، مسئولیت تولید برنامه های «عروسک خونه» شبکه کودک و «منم بچه مسلمان» شبکه قرآن را نیز بر عهده گرفته که در ایام ماه مبارک رمضان و نوروز پخش خواهند شد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز
Here you can buy Louis Vuitton Bags Replica : Handbag Hooks - Tiny, Yet Functional Gift Item Nobody would deny which usually handbag is essential for personal especially for the woman, considering that it may make her look elegant, charming and fashionable. However, nowadays fashion trend has get to be the only foundation of buying a handbag for many of us. Most of us have forgotten the practical utilization of handbags. Therefore, I desires to give you some assistance with how to pick from an ideal bag. The next thing that it is advisable to determine is what you always be carrying with your handbag. If you are going to make use of the handbag everyday, then most definitely you could have your wallet, your keys, cell phone, makeup plus some misc items. The amount of space these items take can really add up not to call how heavy these items can be once concepts packed into your handbag. First, knowing your figure is necessary so that you can decide the kind of handbag you wish most. This is the most important element choose a bags. Try to select a bag that suits your figure and do not copy other's styles an individual may donrrrt you have the same figure these people. Some styles suit others may not suit you well. Carrying a large handbag won't suit you if responses tall a good deal of. Whatever happened to the view of women dancing around their handbag s?! Maybe someone noticed how easy it ended up being to steal the handbag in question, or even someone else noticed how stupid it looked. Either way, in the safety thoughts and opinions it's probably for exciting workout. There are even websites that offer design and preview feature for to be able to really personalize your laptop bag. With this feature, you can play with account when selecting by altering the background color, the positioning of the picture and then the way the photo which you decide is put on the bags. Thirdly, choose a handbag to suit your closets. The color of the handbag matters alot in matching with an individual. If most of your clothing is in white, avoid choosing those grey handbags whenever they might not match great. If you are going to correspond the handbag with gorgeous clothing, it'll be better come to a decision those bright ones. Remember to choose the color that matches you. A red handbag could be a great accessory for occasion it can be will especially look beneficial for a night out when are usually dressed up for a special event. A handbag should reflect person that a person and picking a red one shows which are proud to be who are generally. You will attract many eyeballs on you with red, so in order to don't feel confident enough to do that, then just avoid it! classic leather handbag, wedding handbag, handbag hanger
cartier schmuck replica deutschland van cleef replica Bvlgari B.ZERO1 replica fake bvlgari ring bracelet love Cartier replique cartier love ring replica cartier trinity ring replica cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica 1:1 juste un clou replica cartier bracelet replica fake chanel shoes replique louboutin replica gucci shoes louis vuitton wallet replica louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet replica louis vuitton backpack Bolsos Louis Vuitton outlet louis vuitton sling Bag replica dior replica replica louis vuitton luggage louis vuitton backpack replica louis vuitton duffle bag replica louis vuitton Pochette replica replica louis vuitton wallet replica handbags australia Cartier dupe Armband replica louis vuitton Pochette replica louis vuitton replica men fake louis vuitton gürtel replica handbags in usa replica borse louis vuitton louis vuitton neverfull replica replica borse louis vuitton louis vuitton turkei online chanel tasche fake fake louis vuitton backpack chanel shoes replica louis vuitton imitazioni Best Fake Jordan 1 chanel replica chanel replica replica chanel backpack Fendi Peekaboo replica Sac goyard pas cher sac hermes pas cher Sac chanel pas cher chine imitation sac hermes imitazioni louis vuitton louis vuitton hat replica sac dior pas cher chine imitation louis vuitton fake louis vuitton wallet louis vuitton shoes replica louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton m40780 replica louis vuitton wallet