اخبار ورزشی
1395/05/06 04:00

برد ماشین سازی و مشهدی ها و پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر

برد ماشین سازی و مشهدی ها و پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر
 هفته اول شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور با پیروزی تیم های ماشین سازی تبریز،پرسپولیس تهران،سیاه جامگان و پدیده مشهد و با تساوی تیم های تراکتور سازی ،و استقلال  نفت تهران و شکست تیم سپاهان و ذوب آهن اصفهان در روز های دوشنبه و سه شنبه 4 و 5 مرداد ماه به پایان رسید.
دیدار افتتاحیه لیگ برتر با جدال شاگردان امیر قلعه نویی و تیم استقلال خوزستان در ورزشگاه اختصاصی تیم تراکتور سازی تبریز که با نتیجه  تساوی دو بردو  خاتمه یافت آغاز گردید.
 در این بازی ابتدا تیم تراکتور سازی با گلزنی لوسیانو ادینهو از حریف خود در دقیقه 14پیش افتاد.در دقیقه 58رحیم زهیوی گل تساوی استقلال خوزستان را به ثمر رساند و بلافاصله در دقیقه 59 با گل فرزاد حاتمی بازی دو بریک به نفع قرمزهای تبریز تغییر کرد اما دردقیقه 72 روی ضربه نقطه پنالتی رحیم زهیوی ،وی اولین دوگله این مسابقات لقب گرفت تا بدین ترتیب امتیازها بین تیم های تبریزی و خوزستانی تقسیم گردد.
 در بازی دوم سیاه جامگان دو بریک از سد تیم ذوب آهن اصفهان که قهرمان سوپر جام کشور، گذشت تا شروعی امیدوار کننده برای تیم های مشهدی لقب بگیرد.
در بازی سوم و حساس روز اول  تیم های استقلال تهران و نفت تهران رودرروی یکدیگر قرار گرفتند . نکته جالب بازی علاوه بر بدون تماشگر بودن بازی ،تقدیر مظلومانه در بین دونیمه جواد نکونام  کاپیتان سابق تیم ملی رودرروی استقلالی ها بود که توسط تیم نفت تهران انجام گرفت.
یکی دیگر از نکته های جذاب بازی تقابل علیرضا منصوریان با علی دایی بود که اینبار علی رضا منصوریان رودروی تیم سابق خود یعنی نفت تهران در قالب سرمربیگیری استقلالی ها قرار میگرفت که این بازی نفس گیر هم در پایان با تساوی یک بریک به پایان رسید تادوتیم امیدوار به روزهای پیش رو باشند.
 دربازی همزمان روز اول صبای قم با سرمربیگری مرفاوی با تیم برزیلی ایران به تساوی بدون گل رسید تا صنعت نفت آبادان با نادر دست نشان به تک امتیاز حساس خود برسد.

در روز دوم آبی های تبریز با تیم تازه صعود کرده پیکان صفر بر صفر به تساوی رسیدند .

در اصفهان شاگردان عبدالله ویسی با یک گل در خانه به تیم پدیده بازی را واگذار کردند.

در تهران پرسپولیس در روزی که درورزشگاه تختی به ظاهر مهمان تیم ساپیا بود بازی را بایک گل به نفع خود به پایان برد.

 در اهواز تیم تازه صعود کرده ماشین سازی تبریز دست به کار بزرگی زد و بازی یک بر صفر باخته را دو بریک به نفع خود رقم زد تا یاران رسول خطیبی اولین سه امتیاز تاریخ لیگ برتر خود را جشن بگیرند.

 هفته دوم رقابت های لیگ برتر روز یکشنبه  و دوشنبه 10و11 مرداد ماه برگزار میشود.

 نوشته شده توسط: امید شرکت تبریزی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز