اخبار ورزشی
1395/05/11 14:46

روند ساخت مدال المپیک 2016

روند ساخت مدال المپیک 2016
فرایند ساخت مدال المپیک و پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ ترکیبی از هنر و دانش است، زیرا گروهی ۱۰۰ نفره از مجسمه‌سازان و متخصصان فنی برای ساخت بیش از ۵۰۰۰ مدال در مکانی محرمانه درون ضرابخانه برزیل مشغول به کارند.

براساس گزارش CNN، قالب مدال‌های المپیک ریو توسط مجسمه‌سازی به نام نلسون نتو کارنیه‌رو ساخته شده‌است. وی می‌گوید دیدن مدال‌ها روی سکوی ورزشگاه‌ها این احساس را به او می‌دهد گویی خود برنده مدال‌ها شده‌است.

کارنیه‌رو در طول 41 سال اشتغالش در ضرابخانه برزیل سکه‌های زیادی را ضرب کرده‌است اما به گفته وی ساخت مدال‌های المپیک یکی از هیجان‌انگیزترین پروژه‌هایی است که تاکنون به عهده داشته‌است. اگرچه قالب این مدال‌ها را می‌شد به راحتی با رایانه طراحی کرد، اما کارنیه‌رو به مدت دو هفته با استفاده از ابزارهای دقیق به طراحی قالب پرداخت.

پس از آن طرح اسکن شد تا با استفاده از ماشین‌های برش رایانه‌ای از قبیل سی ان سی قالب مدال ایجاد شود و در نهایت پیش از ارسال به کارخانه قالب برای کنترل کیفیت در زیر میکروسکوپ مورد بررسی قرار گرفت.

در کارخانه کارگران با استفاده از دستگاه پرس قالب را سه بار تحت فشاری 550 تنی قرار می‌دهند تا در نهایت این نماد گرد پیروزی به رنگ‌های مسی، طلایی و نقره‌ای آماده شود. مدال طلا نسبت به دو مدال دیگر یک مرحله بیشتر را پشت سر می‌گذارد که به دوش طلا شهرت دارد. این مدال در واقع از 494 گرم نقره و 6 گرم طلا ساخته شده‌است.

ارزش طلا و نقره موجود در مدال طلا ارزشی برابر 587 دلار دارند. آخرین بار مدال طلای المپیک 1912 استکهلم سود بود که از طلای خالص ساخته شد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز