اخبار ورزشی
1399/07/24 19:56

شانزده سرمربی سه جام

شانزده سرمربی سه جام
فصل جدید لیگ برتر درحالی به آغاز خود نزدیک می شود که نیمکت داغ سرمربیان تیم های فوتبال امسال نیز با تغییرو تحولاتی همراه است.

پرسپولیس به عنوان قهرمان فصل قبل همچنان با یحیی گل محمدی ادامه میدهد. اندیشه های یحیی پس از رساندن پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا از سایه کالدرون وبرانکو خارج شده است.

استقلال نائب قهرمان فصل قبل پس از تغییر و تحولات بسیار و با رفتن فرهاد مجیدی و هدایت موقت مجید نامجو مطلق به محمودفکری سپرده شده است. محمود فکری در نساجی نتایج خوبی کسب کرده و هواداران آبی پوش امسال امیدوار هستند پس از بازی با اسامی نظیر آندره آ استراماچونی با محمود فکری به نتایجی با ثبات برسند.

فولاد خوزستان پس از سوم شدن در لیگ قبلی وراهیابی به مرحله پلی آف لیگ قهرمانان با جواد نکونام همچنان با این مربی که در بین گزینه های استقلال نیز قرار داشت ادامه میدهد.

تراکتور تبریز پس از قهرمانی جام حذفی و راهیابی به مرحله  لیگ قهرمانان آسیا و حاشیه های اخراج ساکت الهامی به دلیل محرومیتش هدایت نیکمت خودرا به علیرضا منصوریان سپرده است. علیرضا منصوریان پس ازنفت تهران برای پاک کردن خاطره های گذشته ،چالش تازه ای را با هواداران پرشور تبریزی آغاز کرده تالیگ قهرمانان را با انرژی بالا از دور گروهی آغاز کند. تراکتور امسال برای لیگ برتر و دفاع از عنوان قهرمانی جام حذفی و کسب سوپرجام و لیگ قهرمانان آسیا تلاش خواهد کرد.

سپاهان اصفهان پس از استعفای امیرقلعه نویی به محرم نویدکیا سپرده شد و محرم در اولین آوردگاه خود در لیگ قهرمانان نشان داد برای برآورده کردن انتظارات اصفهانی ها فراتر از زمان باید تلاشی مضاعف صورت دهد.

شهرخودرو بعد ازکنار گذاشتن سهراب بختیاری زاده وجنجال های مهدی رحمتی با او روی نیمکت، مهدی رحمتی را به عنوان سرمربی خواهد دید. مهدی رحمتی و دستیارانش پس از تجربه سنگین لیگ قهرمانان آسیا امسال در لیگ تقابل جذابی را شکل خواهند داد.

صنعت نفت آبادان پس از کش و قوس های فراوان لیگ گذشته و رفتن اسکوچیچ به تیم ملی در نیم فصل اول گذشته از بهنام سراج، نیکمت خود رابه سیروس پورموسوی سپرده است. برزیلی های ایران  امیدوارند امسال با هدایت پورموسوی حداقل به لیگ قهرمانان آسیا راه یابندتا برزیل ایران  درآسیا به جولان خود ادامه دهد.

نفت مسجد سلیمان پس از استعفای مهدی تارتار به سید مجتبی حسینی سپرده شده که تا آخرین روزها در مس کرمان در تلاش برای صعود به لیگ برترجنگید.هواداران نفت مسجد سلیمان امسال انتظاراتشان را از تیم خود بالا برده اند و برای کسب رتبه های بالاتر جدول منتظر شروع لیگ خواهند بود.

نساجی مازندران درگیرودار ماندن ورفتن محمود فکری در نهایت به وحید فاضلی  دستیار محمود فکری سپرده شده تا اندیشه های محمودفکری را در فصل جدید تداوم بخشد.

گل گهر سیرجان پس از استعفای مجید جلالی سکان هدایتش را به امیرقلعه نویی سپرد تا گل گهری ها امسال نه برای بقا که برای رتبه های بالایی جدول تلاش کنند. هواداران سیرجانی پس ازحضوردوباره امیرقلعه نویی در استان کرمان خواهان حضوردوباره تیم های خود در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

ماشین سازی تبریزپس ازپیروزی در جنگ بقابا هومن افاضلی این بار  با مالکی تازه و با اندیشه ای جوان به نام وحید بیاتلو که درنود اورمیه چهره شد به لیگ جدید پا خواهد گذاشت.یکی از جوانترین سرمربیان لیگ به خوبی در جریان این موضوع قرار دارد که انتظارات از تیم های تبریزی به واسطه پرشورها بالاست.

ذوب آهن پس از کش و قوس های فراوان در جنگ ماندن در لیگ برتر و پس از لوکابوناچیچ به رحمان رضایی سپرده شده تا تیم اصفهانی را به روزهای گذشته خود بازگرداند.

پیکان تهران با عبدالله ویسی سرانجام در لیگ برتر ماند و امسال با اندیشه های ویسی شاید برای رتبه های تک رقمی جدول جدالی پایا پای رقیبان خواهد داشت.

سایپای کرج پس از باقی ماندن درلیگ برتر امسال نیز به ابراهیم صادقی سپرده شده تا این بار علاوه برماندن برای رتبه های بالاتر تلاش کند.
در میان تیم های تازه لیگ برتری شده مس رفسنجان با هدایت محمد ربیعی خیلی زود باروبندیل خود را از لیگ دسته یک برای لیگ برتری شدن بست و قهرمانی درلیگ دسته اول انتظارات را از این تیم برای بقا و کسب شگفتی بزرگ بالاتر برده است.

دومین تیم راه یافته به لیگ برتر از اراک آلومنیوم این شهر است که درکش و قوس صعود با مس کرمان درنهایت در بازی های رودرو و حساس با هدایت رسول خطیبی پیروز شد و جواز حضوردر لیگ برتر را کسب کرد.

درمیان چهره هایی که امسال همچنان پشت لیگ برتر مانده اند نام هایی چون علی کریمی، علی دایی،خدادادعزیزی، مهدی تارتار،مجید جلالی،بیژن ذوالفقارنسب،نادردست نشان،فرازکمالوند،فرهادکاظمی،فرهادمجیدی،ساکت الهامی،حتی گزینه هایی امتحان پس داده در لیگ دسته اول نظیرغلامرضا عنایتی،مهدی پاشازاده،محمدنصرتی به چشم میخورد که با وجود قانون منع جذب سرمربیان خارجی درصورت عدم کسب نتیجه سرمربیان حاضر در لیگ برتر به عنوان جایگزین شانس حضور درادامه نیمکت لیگ برتر را میتوانند داشته باشند.

نوشته شده توسط:امیدشرکت تبریزی  

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
متن :
تصویر :

برچسب ها : 
طراحی وب سایت : پورتال ساز